Автор Тема: Възстановяване на климатик на Opel Manta B  (Прочетена 4153 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 18, 2017, 14:39:39
Прочетена 4153 пъти

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
И така пускам тази тема за Възстановяване на заводския климатик на Opel Manta B.
Снимки на цялото съоръжение ще побликувам скоро както и кое как се монтира.
При наличие на най трудните за намиране части (ТЕЦ-а) остава да се решат някои по малки но доста ядови проблеми.
Както писах в темата за колата "А именно оригиналният компресор е с клиновиден ремък , каквато ми е и шайбата на колановия вал (двойна клиновидна) а компресорите на "новите" коли са за плоски пистови ремъци." Което не се оказа съвсем правилно. Оказа се че има достатъчно голям избор от нови и втора употреба компресори с клиновидни шайби като тук проблема е че всичките те са за ремъци с трапец 13 mm. Преполагам, че тук ще се равихри бай стругар. Тук идва и логичния въпрос какъв компресор да се подбере? Как да му се регулира работата? Кой по дяволите ще му каже кога е достигнал температура и трябва да спре? За последното би трябвало да свърщи работа един обикновен терморегулатор от хладилник.   
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 18, 2017, 16:28:26
Отговор #1

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Цитат
Кой по дяволите ще му каже кога е достигнал температура и трябва да спре? За последното би трябвало да свърщи работа един обикновен терморегулатор от хладилник.   
Не разбрах:да се изключва компресора при достигане на определена температура в купето?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 19, 2017, 09:33:38
Отговор #2

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Да точно за това става дума.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 19, 2017, 12:50:35
Отговор #3

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ако останалата част от системата (без компресора) е оригинална,заводска, би трябвало да има регулиране с някакви клапи на съотношението студен/топъл въздух..?
Защото тая идея термодатчик да ти управлява вкл./изкл. на компресора на мен никак не ми харесва.Ако желаеш мога да обясня защо.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 19, 2017, 17:27:41
Отговор #4

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Според мен бъркаш климатик с климатроник, само при климатроника има управление по градуси в купето, при достигане на които се изключва компресора. Компресорът при обикновеният климатик е постоянно включен, колко студено да духа, се управлява само от клапи и вентилатор. Компресор на обикновен климатик спира само по два начина - от ключа за включване/изключване, или от пресостата при превишаване по една или друга причина налягането в системата, а при недостатъчно налягане /примерно частична загуба на фреон/, въобще и не включва. Не съм специалист по автоклиматици, но по една или друга причина съм се срещал с такива проблеми, и мисля, че така стоят нещата.

Януари 19, 2017, 19:10:58
Отговор #5

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Michev +1  ;)
Пружинка ,представи си,че си напънал Мантата на 4000+ об. и термодатчика реши,че точно сега е моментът да задейства компресора.Дали ще им е готино на компресора,на електромагнитния съединител,на ремъка,на мотора?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 19, 2017, 22:26:20
Отговор #6

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Обикновените климатици също изключват/включват периодично при напълно изрядна система, това е нормално. Относно високите обороти, не е добре при първоначално включване на климатика, заради неразвъртяното все още масло в компресора. Когато караш по магистралата със 130-140 при пуснат климатик, съединителят си върши работата (стига да е в изправност де) при вкл/изкл на компресора, това си е предвидено.

Януари 19, 2017, 23:26:45
Отговор #7

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Kinni,мисля,че си в грешка относно вкл./изкл. на климатика.

Пружинка,виж тая тема и си свали pdf файла,прикачен от Дидо.

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,4402.0.html
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 21, 2017, 11:02:35
Отговор #8

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Много много не съм на ясно и затавае тази тема. Но температурата на потока въздух влизащ в купето се регулира с клати на климатроника в това съм сигурен. Тъйкато разфасовах старото си пежо 405 което бе с климатик и там клатипе се управляват ръчно а потока го контролираш само с силата на вентилатора. И естествено с това колко от охладения въздух да влиза в купето - посредство врътката за парното(колко ще е на студено и колко на топло). тук обаче не е така като гледам но мисля ще се изясни като започна да го монтирам. Та на въпроса който можеби малко некорекно зададох: когато работи климатика той охлажда и в един момент е нормално вътрешния радиатор да позамръзне. Кое го предпазва от това замръзване? Навремето имах една фиеста и на нея и се случи това и но бе гаранционна и е оправих в сервиза В док.пишеше по спомен някакъв термодатчи че е сменен.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 21, 2017, 11:07:56
Отговор #9

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Аз така и не разбрах ти имаш ли ориг. топловентилационен блок от Манта,т.е. с 2 радиаторчета:за охлаждане и отопление,и вентилатор?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001