Автор Тема: BMW E12 518 1980 - най-новата ми механична любовница  (Прочетена 11704 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 21, 2017, 22:41:29
Прочетена 11704 пъти

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Здравейте,
дойде време да се похваля с вече не толкова новата ми придобивка. Стана година откакто я имам.
Автомобилът е BMW E12, 518 от 1980г. Колата намерих случайно докато обикаляхме да търсим един ретро шосеен бегач за близък приятел.
Автомобилът стоеше в жк. Надежда в София, видимо изоставен от поне 5-6г. След кратък разговор с бираджиите на пейката пред блока разбрах кой е собственика и хората с ентусиазъм ме упътиха към апартамента му, защото много искаха тази стара барака да се разкара от там и да освободи още едно парко място.






Човекът не искаше да продава колата, а искаше да я предаде на скрап. Даже каза, че има уговорка с някакви цветнокожи да я вземат след 2 седмици, в което време той трябвало да намери акумулатор. Защото щели да му дадат 400лв само ако имала акумулатор някакъв вътре.
Казах му, че ще удвоя цената ако ми я даде, но това не го поблазни много. Беше упорит, че няма смисъл да се ремонтира тази кола и, че не му се занимава с нотариуси и т.н. Стана ми леко тъжно и си тръгнах.
След това през месец му звънях да видя какво е станало с колата, при което той ми даваше противоречиви отговори - веднъж ми казва ела я вземи, веднъж ми казва не ти трябва тая кола, по-добре да я дам на скрап...
В крайна сметка след 4 месеца отидох с моята зелена Е12. Мисля, че тя изигра важната роля. Човекът като я видя измита и лъсната явно го прихвана някаква носталгия. И реши да ми я продаде. Оправихме документите и след няколко дена колата беше при мен.
Настоях да прибера тази кола по няколко причини. Първо от последните произведени е, което е ценно. Има изменения и по купето и по ел инсталацията. Второ - има петстепенна скоростна кутия, което е доста рядко при БМВ-тата от тия години. Трето - има шибедах :) Четвърто, но не и по важност - колата е права, не е много гнила и има перфектни документи.
И така стигнахме до гаража:






След 15 мин. опити да подкача бензин на стартер видях, че няма да стане тая работа и налапах маркуча. Успях да направя вакуум за да дръпна гориво от резервоара :) След 2 завъртания бабата запали. Още в началото моторът заработи сравнително равномерно. Имаше и тяга. Спирачните апарати отпред бяха заяли, но с малко раздвижване се оправиха.
Планът е ясен - цялостна реставрация до фабричен вид. Оригинална боя, нейния си мотор, всичко както трябва. С малки добавки, които ще обясня по-късно.
Преди да отиде на бояджия обаче трябваше да проверя дали купето е така право както изглежда. Затова я закарах на стенд. Всичко е норми, хората дори бяха учудени, че такава стара кола влиза в каталожните норми. Аз се успокоих, че вече мога да я дам за възстановяване на купето.

Ето малко подробни снимки от огледа, който направих след като я подкарах.

Гадна, афтърмаркет антена, заради която някой е продупчил тавана. 100% трябва да бъде махната:



Вестниците не са спасили таблото и беше доста напукано. Имам за щастие здраво, в прилично състояния, което ще влезне тук:



Ей така за късмет:



Тиня и боклуци навсякъде в колата:



Салонът не е отчайващ на външен вид, но всъщност платът е доста изгорял и като седнеш и се цепи навсякъде. Ще ходи на тапицер.







Табло с оборотомер. Така е излезнала от завода, има го кодирано и в табелката с оборудването на купето:



М10Б18, 90 конски сили, най-малкия мотор за модела. Агрегатът е лек, колата е евтина, затова няма дори и хидравлика.



Здрави бомбета:









Флората по автомобила:



Изгнила предна лява врата около пантата:





Разпробити стопове закрепени с шпилки, уплътнени с болкит:



НЕзатварящ се повреден шибедах:



Щети от градушка



Сложена на 15ки джанти, минала преглед, запътила се към стенда :





Ще продължа историята в идните дни, че се изморих вече.


« Последна редакция: Януари 22, 2017, 14:55:00 от dido1903 »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 21, 2017, 23:25:49
Отговор #1

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Браво колега,ако не беше толкоз настоятелен не ми се мисли как тази класика отива за скрап  :-\ но за жалост сме глупав и упорит народ и 90 % от колите си заминават така,успех с реставрацията !
FORD - Found On Road Dead

Януари 22, 2017, 12:01:29
Отговор #2

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Да, наистина щеше да иде на скрап. Имаше късмет тази бабичка.

Продължавам със снимките. Само да кажа, че колата е 99% готова, но пускам темата на парчета, защото има доста снимки и описания и не мога в един пост да опиша всичко.
Ето продължението. Колата е разглобена и е при майсторите:















И започва борбата с ламарините.

Около предния джам:













В краката на шофьора:

















Заден капак :





Смяна на полиуретана по ръбовете на задния капак:





Ето как изглежда и торпедната стена (или firewall) като се махне гумената изолация :





хоп дупчици:





изглед отвътре :





Положението с този детайл е драматично. Доста е изгнил. Затова решихме да го изрежем целия:



и да го сменим с друг, изрязан от донор:







Изненада има и под левия калник:





Положението под задната броня на десния калник:









Гърловината и тя беше поизгнила:







Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 22, 2017, 17:35:35
Отговор #3

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ха-ха, Жорка , пак си пил бензин ( буквално ) .
Много е гот бабето. Всъщност ти миналата година мисля ми спомена за тази драма с опърничавия старец и скрапа.
Всъщност не спомена ли , че си я венчал вече за някой ентусиаст ?

Януари 22, 2017, 21:21:41
Отговор #4

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Да, мислих друг човек да я вземе да я прави, но старецът не беше никак сговорчив и накрая реших, че ако някой все пак има шанс да я вземе това съм аз.

Пускам още снимки. Цветът на колата е оригиналния - пастелно синьо Ozeanblau.





































Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 22, 2017, 21:42:06
Отговор #5

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Браво Жоро, честита придобивка, и адмирации за прецизното и действено придвижванеи на реставрацията.  :)
Тоя средносин цвят е жесток.
 Интересно, ако я помниш баварката от филма- Маневри на 5-я етаж, дето я караше Данаилов, дали беше този цвят, или по светлосиня?
Щях да кажа че е същата кола, но онази беше по-ранна версия с късите стопове.

Януари 22, 2017, 23:25:30
Отговор #6

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
...
 Интересно, ако я помниш баварката от филма- Маневри на 5-я етаж, дето я караше Данаилов, дали беше този цвят, или по светлосиня?
...
Абе Люси, по това време доста хора още гледахме на черно-бели телевизори... :)) :)) :))

Януари 22, 2017, 23:59:09
Отговор #7

Неактивен macho007

  • Публикации: 140
Браво колега, радвам се, че още една Е12-ка ще бъде спасена. Респект и за усилията в сагата по закупуването. С много бг собственици положението е сходно :-X , но развръзката за автомобилите им рядко е хубава. 5-цата наистина е имала късмет.
Интересно, ако я помниш баварката от филма- Маневри на 5-я етаж, дето я караше Данаилов, дали беше този цвят, или по светлосиня?
Щях да кажа че е същата кола, но онази беше по-ранна версия с късите стопове.
Ето я:

Януари 23, 2017, 00:58:34
Отговор #8

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
страхотна придобивка! честито!  ако съм на твое място, ще отида да я покажа на дядото, 100% ще го оставиш променен, колкото и да му остава живот! :)

Януари 24, 2017, 22:57:17
Отговор #9

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Благодаря ви колеги за окуражаващите думи! Най ще се зарадвам ако темата ми вдъхнови и някой друг да събере сили да прибере някоя кола в подобно състояние. Има толкова много чакащи класики в темата "чакащи смърт или спасение", само мераклии трябват. В поливината случай колите се взимат за разумни пари. Аз тази я взех за 800лв. Само 5-степенна кутия струва около 300-400 евро.

Дядото ще го потърся като се стопи снега. Надявам се да е добре човека и да и се зарадва.

Ето продължението. Докато се работеше по купето, двигателят също беше разглобен. За съжаление нямам много снимки от неговата ревизия. Моторът е с нови сегменти, нови лагер, нов обтегач на веригата. Сменених ангренажните колела и верига, но не с нови, а с такива, в които са в добро здраве. Главата беше ревизирана също. Блокът беше хонингован, челосан и боядисан. Ето една снимка след като го разглобихме (беше боядисан в жълто):





Фаровете и те получиха освежаване:





Почистване на хром ринговете (с Cif :) )



Боя:









Почистване и смазка на механизма за чистачките (едва се движеше):





Освежаването на стоповете отнема също не малко време. За да се разглобят трябва да се развият едни болтове, които обикновено са кородирали. Имах 10 комплекта стопове и нито един не можах да разглобя "безкръвно". Помогнах си с дремела и микро-абразивен диск. Цепвам ги през средата и след това с права отвертка ги развивам лесно:














 
След като се разглобят и се почистят отвътре остава да се полират отвън. Първо ги минах на водна шкурка 1000, после на 2000. Накрая с паста номер 6 на 3М. Нямам снимки от тези операции също.
Ето крайния резултат:






Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9