Автор Тема: Opel Rekord A 1963 г. - на Павел  (Прочетена 43056 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 30, 2011, 14:55:46
Отговор #70

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Капака ще му мислим а мигача вече го имаш :)

Октомври 30, 2011, 15:34:54
Отговор #71

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Павка какво му е на капака,че вярно като идвах не го забелязах?Може да е в силите ми да го възтановя. :D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Октомври 30, 2011, 16:48:28
Отговор #72

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
за ръждата от долу на капака
 

Октомври 30, 2011, 17:19:05
Отговор #73

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Споко ще отиде на пясъкоструй ,а после ще го нахимича и ще се оправи работата. ;D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Октомври 30, 2011, 18:11:42
Отговор #74

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Нищо му няма на капака,май много издребнявате.Монцата ще го очисти,малко химия и е бетон  8))
Монца,пясъкът да не го накъдри?Или някаква пясъкоструйка за финна работа имаш предвид?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 30, 2011, 18:28:53
Отговор #75

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Имам един познат който си реставрира сам колата и съм му ги виждал след пясъка.Добре изглеждат и ламарината си остава с предишни деформации.Ще взема координатите на този пясъкоструй,защото съм видял какво става и не ми се тренира на Павката върху опела.А от друга страна нали се сещаш,че тази ламарина не е като на тико.... :D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Октомври 31, 2011, 19:14:24
Отговор #76

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
Колеги тези които ме познават знаят че аз не разбирам много , но за сметка на това искам да стане супер и за това разчитам на монцата  нека той реши как да го направи .Аз искам да си го събера през зимата и на пролет да си го карам.  Но това не значи че не съм готов на критики съвети и мнения никой не е идеален .      Чакам мнения и коментари .
 

Ноември 01, 2011, 00:21:36
Отговор #77

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Аз ще разтягам локуми.

Павеле, няма да повтарям другите колеги за това, че си взел изключително запазен и автентичен за годините си автомобил. И който лесно ще възстановиш.  Това е правилен и човешки начин за постигане на прекрасен резултат след цялата одисея.  Хайде, аз Опели, освен Рекорди и Сенатори  от 80-те, други не харесвам. Не крия безразличието си към тях. Но, въпросът се корени в коренно друга философия. Тази кола е читава и си заслужава всяка минута, стотинка, въпреки някои засегнати от ръжда места. Че, коя ли кола на тези години няма ? Ти си длъжен да си благодарен за тая работа и старателно да възстановяваш елемент по елемент, както и правите де.  Най-вълнуващото е, че на края ако я карате така, ще се получи на практика чисто нов 40 годишен автомобил, който е с оригинални ламарини, изглеждащ по същия начин, като на брошурите. Ама и другото, че на практика на тази кола може да се разчита винаги. Само трябва веднъж да го стегнеш, като нов. После ще видиш, че подменяш само нормални консумативи и такива неща.   Ще се убедиш, че гнилия капитализъм работи безупречно.  >:D

Това на таблото какво е ? Пукнатина ?  Оф, не знам. И моето е напукано, ама повече от твоето.  Хайде, твоето пък е много запазено и не е изгоряло, та си струва да се поправи. Ама, не знам как. Моето просто ще го сменя.  Интериора също ти е хубав. Трябва един ден старателно да го измиеш, до блясък. А, после да го поддържаш чист. На мен ми харесва.

Дръпката за смукача, оригинална ли е или сменяна с цялото жило някога ?

Ноември 01, 2011, 22:04:05
Отговор #78

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
да наистина колата е много запазена, дай боже да стигна до края,копчето за смукача е оригинално а таблото още не знам дали да го претапицирам, колкото до седалките има работа по тях но ....        ето и от днес снимки , Монца каза че е доволен от това което видя .....Краси свалих табелите и уплатненията        и едино бързо почистване на клаксона...
 

Ноември 02, 2011, 10:34:50
Отговор #79

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Колата е страхотна наистина! Виждах я отблизо преди време и наистина е впечатляваща. Има работа по нея, за да стане перфектна, но наистина кола от тия години в такова състояние е много рядко явление. За бъргарските територии пък да не говорим - ПРЕЦЕДЕНТ! Таблото вероятно ще е малко по-трудно да се намери хубаво. Гледах някъде една статия как един пич си оправя напуканото табло на едно старо БМВ. Използваше някакво влакнесто лепило да за запълни пукнатините, после шкурка отгоре и накрая някаква специална винилова боя. На снимките излгеждаше неразличнимо от оригиналното. Ако намеря статията ще ти пиша.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9