Автор Тема: Jaguar XJ6 X300  (Прочетена 7381 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2017, 11:32:30
Прочетена 7381 пъти

Неактивен nikoncho

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте,
да представя моя XJ6 от модел Х300/95-97г./.
Колата ми беше мечта, имах ровър 800, представен в друга тема в раздела но той не можа да задоволи желанието ми за британски автомобил. След покупката на Ягуара, Ровъра беше продаден за което сега малко съжалявам.
И така, 2012 година, след 6 месеца гледане на обявата, малко разговори по телефона и няколко огледа колата стана моя за сумата от 3000лв. Колата е в оригинален вид с десен волан ;D, британско зелено и кремав салон, пробег 125 000 мили както и газова уредба монтирана в Англия. Аз съм трети собственик. Първия е индиец, втория българин живеещ в Лондон и аз. С течение на годините съм сменил скорости и нищо друго кой знае какво. Имам и кола донор :) за по-голямо забавление.
В момента е на около 145 000 мили и все още когато я карам се учудвам как една 22 годишна кола може да се движи по-добре от редица нови. Мотора е малкия и за моя стил на шофиране по-добър 3.2 с 211кс. Автомобила вече е част от семейството, дори участва в уповестяването на новината за бебе миналата година.





Януари 29, 2017, 12:39:14
Отговор #1

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Красота-а-а! Особено и в комплект с Хорнет-чето :) Браво.

Януари 29, 2017, 15:13:02
Отговор #2

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Да му намерите и подходяща седалка на помощника, че глобяват  ;) :)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 29, 2017, 22:05:17
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много автомобил, при това с класическо излъчване за малко пари... направо неприлично малко! :o Само десният волан е малко неудобен за ежедневието, но затова пък дава оригинален британски привкус.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 29, 2017, 23:19:25
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много е хубав ! Винаги са ме блазнили тези машини , аристократичен дух , добра цена , лукс и даже ми е приятен десния волан за каране. Представям си какво удоволствие е да се носи по магистралите. Не ,че е толкова важно за такъв тип кола ,но колко гори газ ? Пожелавам много хубави моменти :))

Януари 31, 2017, 21:20:27
Отговор #5

Неактивен nikoncho

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Благодаря за положителното отношение  :D, найстина тези коли, аз съм пристрастен към 6 цилиндровите, много си заслужават.
На газ и на бензин разхода е 13 на дълго и до 26 градско.

Февруари 20, 2017, 21:34:57
Отговор #6

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Чудничък автомобил  - това зелено е класика :) Много да те радва и слуша.
На баща ми е същия - XJ6 (малолитражката 3.2), десен волан, автоматик, от времето преди Форд, само че виненочервен с бежов кожен салон. Страхотна возия и разход.....ми ти си го написал - при кротко каране 21/100 градско.

Февруари 22, 2017, 12:36:51
Отговор #7

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
значи аз да не се оплаквам с омегата V6 с 16/100 градско :)))  но пък джага е и по-голям на литраж и тонаж :)))

Март 18, 2018, 08:20:10
Отговор #8

Неактивен Funeral

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Колата е наистина страхотна. Знам я откакто е собственост на Любо. Усещането в нея е уникално, не може да се сравни с друга кола (поне според мен). Има всичко, което може да се види и е необходимо в един съвременен автомобил и в същото време създава усещане за истински, класически такъв.
 Вече чакам с нетърпение да бъде раззимен и пак да го видя.




Март 19, 2018, 12:34:14
Отговор #9

Неактивен nikoncho

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Какви архиви, особенно първата снимка на "пазарджишкия импорт" в комплект.