Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337952 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 30, 2017, 22:14:09
Прочетена 337952 пъти

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Реших да започна тази тема, тъй като на мен ми е интересно какви истории ще изскочат за различни класически екзотики в нашата държава. Както може би сте се досетили ще започна темата с известната, а може би за някои и не толкова известна история за Lamborghini Countach-a, който по една или друга причина се озовава на родна територия.

Сега по същество! Собственикът на това Lamborghini е бил някакъв полковник или нещо подобно, когато се сдобива с едно Ferrari Daytona (365 GTB 4 Daytona). Ferrari-то било подарено на нашенски състезател като награда за големите си заслуги и титли, но по-късно то бива продадено. Сменя няколко собственика и се озовава у въпросният господин. Той възстановява Daytona-тa тъй като не е билa в добро състояние, но джамбази нападат гаража му и отмъкват колата. По-късно самата кола бива намерена заровена под някакво поле-ударена леко, но подготвена за износ от държавата. Автомобилът се връща при собственика си, но той решава, че няма да успее да запази колата у нас, затова я разменя с някакъв голям колекционер на Ferrari, който нямал въпросният модел-Daytona. Бартеросва Daytona-тa за Lamborghini Countach в добро състояние. Кара го известно време.


Но колата получава някаква повреда и се откъсва задно дясно колело.


От тогава горе-долу няма никаква информация относно колата. Освен, че номера все още има активна застраховка и снимки, които открих скоро във Facebook-качвани може би към края на 2016г.


Както си личи по качеството снимките са скорошни и въпросното Lamborghini e все още в добро състояние, което е радващо!

Ако някой има история за разказване или някаква информация-нека да сподели, мисля че на всички ще ни е интересно да чуем за още ретро екзотики от родината ни :)
« Последна редакция: Април 23, 2020, 11:38:47 от Speeder »

Януари 30, 2017, 22:41:15
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колега сиилно ти Благодаря за тази тема. Според мен тези коли са уникални , особено за нашата страна, а историите им също толкова впечатляващи за да са отделени в отделна тема.

Януари 30, 2017, 22:52:49
Отговор #2

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Радвам се, че ви се харесва темата имам още няколко нещица, които мога да добавя в идните дни за доста интересни находки! А сега една снимчица по темата на Countach-а! Буквално преди няколко минути разбрах, че колата се оправя и се кара 3 сезона (не е потвърдена информация, но има снимка за това съм склонен да вярвам).

Януари 30, 2017, 22:57:55
Отговор #3

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ето и единствената снимка, на която съм виждал Ferrari-то, с което започва историята за Lamborghini-то:


Януари 30, 2017, 23:00:24
Отговор #4

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Супер добро допълнение! Все пак си мисля, че някой някъде из архивите има снимки на Ferrari-то, но просто не е в нашите среди...
« Последна редакция: Януари 30, 2017, 23:04:03 от photo »

Януари 30, 2017, 23:18:01
Отговор #5

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Няма начин да няма и други снимки!

Януари 31, 2017, 10:30:21
Отговор #6

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Реших да започна тази тема, тъй като на мен ми е интересно какви истории ще изскочат за различни класически екзотики в нашата държава. Както може би сте се досетили ще започна темата с известната, а може би за някои и не толкова известна история за Lamborghini Countach-a, който по една или друга причина се озовава на родна територия.

Сега по същество! Собственикът на това Lamborghini е бил някакъв полковник или нещо подобно, когато се сдобива с едно Ferrari Daytona (365 GTB 4 Daytona). Ferrari-то било подарено на нашенски състезател като награда за големите си заслуги и титли, но по-късно то бива продадено...
На мен пък ми е по-интересно да боравим с имена, кой е тоя полковник, как се казва "нашенския състезател" ? Тук ми намирисва на яко измишльотини... Кой има едни от най-големите заслуги и титли? Това е змс.И.Чубриков, но надали него са го "удостоили" с такава кола... Някой яко си измисля в конктертната история... ,а вероятно става въпрос за много пари, които не са придобити по начин, достоен за пред хората...

Януари 31, 2017, 10:53:44
Отговор #7

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
На мен пък ми е по-интересно да боравим с имена, кой е тоя полковник, как се казва "нашенския състезател" ? Тук ми намирисва на яко измишльотини...

Измислили са Google хората...  ;)
Иначе и двете персони са доволно известни - Стоян Стоянов - Стуци и змс Йордан Топлодолски.
Доколко обаче останалото е достоверно, само преките участници си знаят. Мен лично ме съмнява леко частта от историята с Ferrari-то, в която то е намерено в селски двор, където баба го ползвала за курник, после пък било заровено от крадци, после пък изровено и разменено за новичко Lamborghini. Но това пък прави тези истории донякъде забавни и допълнително интересни. Във Варна има един колоритен колекционер, който съчинява такива невероятни сценарии за колите си, но признавам някои от тях са много оригинални и просто няма как да му се разсърди човек, но това вече е друга тема...

Януари 31, 2017, 11:32:20
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Сега някой да качи и историята за Гиблито, вкарано в България от италианец, ударено сериозно и изоставено, което все още си гние в някакъв двор. Тази история я имаше в сп. Автокласика със снимки, а и тук май сме я обсъждали преди доста време... Има и едно 308 ГТБ, което лично съм виждал освен на снимки, но и в движение и предполагам все още се кара.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 31, 2017, 11:57:46
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Измислили са Google хората...  ;)
Иначе и двете персони са доволно известни - Стоян Стоянов - Стуци и змс Йордан Топлодолски.
Доколко обаче останалото е достоверно, само преките участници си знаят. Мен лично ме съмнява леко частта от историята с Ferrari-то, в която то е намерено в селски двор, където баба го ползвала за курник, после пък било заровено от крадци, после пък изровено и разменено за новичко Lamborghini. Но това пък прави тези истории донякъде забавни и допълнително интересни. Във Варна има един колоритен колекционер, който съчинява такива невероятни сценарии за колите си, но признавам някои от тях са много оригинални и просто няма как да му се разсърди човек, но това вече е друга тема...

Мешаш малко колите.   :)
Дайтоната никога не е пребивала на село, извън епизода с действителното и няколкомесечно заравяне от крадците.

Гиблито обаче за разлика от нея си беше, и сега е, винаги селска кола.
Ползвано бе обаче не за курник, а за сушене на слама /лично съм го виждал в тоя му вид, както и колегата Петър Панов/.
Седеше в един двор на открито в село Локорско, ударено и без стъкла, над 20 години, през целия период на 80-те и до края на 90-те.
Той и сега седи в Шопско, пак в един двор на открито, само дето не мятат вече слама на него.  :))