Общи форуми > Видео и Снимки

Eкзотики в България

(1/131) > >>

photo:
Реших да започна тази тема, тъй като на мен ми е интересно какви истории ще изскочат за различни класически екзотики в нашата държава. Както може би сте се досетили ще започна темата с известната, а може би за някои и не толкова известна история за Lamborghini Countach-a, който по една или друга причина се озовава на родна територия.

Сега по същество! Собственикът на това Lamborghini е бил някакъв полковник или нещо подобно, когато се сдобива с едно Ferrari Daytona (365 GTB 4 Daytona). Ferrari-то било подарено на нашенски състезател като награда за големите си заслуги и титли, но по-късно то бива продадено. Сменя няколко собственика и се озовава у въпросният господин. Той възстановява Daytona-тa тъй като не е билa в добро състояние, но джамбази нападат гаража му и отмъкват колата. По-късно самата кола бива намерена заровена под някакво поле-ударена леко, но подготвена за износ от държавата. Автомобилът се връща при собственика си, но той решава, че няма да успее да запази колата у нас, затова я разменя с някакъв голям колекционер на Ferrari, който нямал въпросният модел-Daytona. Бартеросва Daytona-тa за Lamborghini Countach в добро състояние. Кара го известно време.


Но колата получава някаква повреда и се откъсва задно дясно колело.


От тогава горе-долу няма никаква информация относно колата. Освен, че номера все още има активна застраховка и снимки, които открих скоро във Facebook-качвани може би към края на 2016г.


Както си личи по качеството снимките са скорошни и въпросното Lamborghini e все още в добро състояние, което е радващо!

Ако някой има история за разказване или някаква информация-нека да сподели, мисля че на всички ще ни е интересно да чуем за още ретро екзотики от родината ни :)

didotooo:
Колега сиилно ти Благодаря за тази тема. Според мен тези коли са уникални , особено за нашата страна, а историите им също толкова впечатляващи за да са отделени в отделна тема.

photo:
Радвам се, че ви се харесва темата имам още няколко нещица, които мога да добавя в идните дни за доста интересни находки! А сега една снимчица по темата на Countach-а! Буквално преди няколко минути разбрах, че колата се оправя и се кара 3 сезона (не е потвърдена информация, но има снимка за това съм склонен да вярвам).

rsk:
Ето и единствената снимка, на която съм виждал Ferrari-то, с което започва историята за Lamborghini-то:

photo:
Супер добро допълнение! Все пак си мисля, че някой някъде из архивите има снимки на Ferrari-то, но просто не е в нашите среди...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия