Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337940 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2017, 12:17:58
Отговор #10

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Не бъркам, Люси. Тази история е от някой от старите вестници. Към историята с курника имаше и друга добавка - липсваща или счупена (не помня) джанта. Стуци опитал да си достави друга от Италия, но малко скъпо идвала, та затова направили тук калъп и излели нова джанта за Ferrari-то. Одеве не го написах това, защото е добре да се намери вестникът и да се снима статията, защото така става още по-голямо разтягане на локуми, но както и да е...

Относно Maserati-то тук някъде съм писал, че баща ми е присъствал на един от огледите преди търг за конфискувано Maserati в Русе, някъде през 70-те. Колата била купена от русенски художник, та се мяркала известно време из града, но я ударил отпред, след което е изчезнала от погледа на русенци. Не знам обаче дали това е Ghibli-то от Локорско, но най-вероятно е то...

Януари 31, 2017, 12:19:54
Отговор #11

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Май тука съм единствения на когото полк. Стоянов е бил шеф от 2001-2005-та :) Но за тези години една снимка не съм направил на Lamborghini-то!
По повод на Ferrari-то "му", хубави снимки пред един блок имаше Красимир Панчев. Ако някой има връзка с него може да се опита да вземе копия, аз съм правил 2-3-4- безуспешни опита :)

Януари 31, 2017, 12:30:31
Отговор #12

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Знае ли се цветът? На черно-бялата снимка изглежда доста светло, та едва ли е било червено...

Януари 31, 2017, 13:47:28
Отговор #13

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
нещо по темата, пускал съм снимката и преди

http://pichost.name/image/fWnQU
« Последна редакция: Януари 31, 2017, 13:50:07 от Механджията »

Януари 31, 2017, 13:52:59
Отговор #14

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
...я, тази снимка е правена пред нас и то в последните 2 години, че пасатчето е със счупен прозорец вече ;)
А по повод на "цвета", на Краси снимките бяха цветни и ако не се лъжа май наистина беше червеноо...

Януари 31, 2017, 14:17:22
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Червена иа окепази Стуци. Фабр. бе сребриста, не аз само, ами и циала Софиа иа помни...

Не бъркам, Люси. Тази история е от някой от старите вестници. Към историята с курника имаше и друга добавка - липсваща или счупена (не помня) джанта. Стуци опитал да си достави друга от Италия, но малко скъпо идвала, та затова направили тук калъп и излели нова джанта за Ferrari-то. Одеве не го написах това, защото е добре да се намери вестникът и да се снима статията, защото така става още по-голямо разтягане на локуми, но както и да е...

Относно Maserati-то тук някъде съм писал, че баща ми е присъствал на един от огледите преди търг за конфискувано Maserati в Русе, някъде през 70-те. Колата била купена от русенски художник, та се мяркала известно време из града, но я ударил отпред, след което е изчезнала от погледа на русенци. Не знам обаче дали това е Ghibli-то от Локорско, но най-вероятно е то...

Абе Роска, ами ти тук по Форума нещата дето сме ги дъфкали преди, а и наскоро, по темите за не само едното, ами 2-те Индита в БГ, че и Гиблито, и Дайтоната, буквално всичките не си ги чел, изпуснал си ги.
Ще ме караш да се повтарям.  :))

Гнилото Гибли от Шопско е това на уж Италианския граф.
А Русенското беше Инди модел, сребристо с бяла кожа, и след художника и един местен милиционерски шеф в Русе /или пък милиционер в града на Стоенчо-Стуци/ попадна и то в Стуци.
След което той го продаде на последния му БГ собственик- един пълняч на запалки в София в през 70-те.
Е тук наскоро му описвах история на това Инди, понеже познавам добре колата от престоя и в София вече.

То ще е добре всъщност Дидо или някой друг модератор да събере от темите писаните неща за тия коли, че лично на мен ми омръзна едни и същи поиаснениа и въпроси пак да се питат и разчепкват.
То и не само не ми се пише да повтариаме едно и също, ама за бъдещето е добре все пак да остане известна нотка на обективност по описанията на живи свидетели  O:-)  /все още като мен например/, доколкото е възможно.

За цветовете, Русенското Инди и Дайтоната бяха оригинални сребристи металици. Дайтоната беше с черна кожа салон, а сребрист. Инди- с бяла кожа.
Другото Инди на Гугалов беше златно-лайнян металик с кафява кожа, а Гиблито също е било някакъв златист или кяфяв металик, и поне и сега седи с остатъци от бяла или бежава кожа вътре по таблото.

Зa статията във вестника си прав- сега се сетих, това беше интерву в 24 часа, дадено през 1993 или 94 год. от Стуци за Контача, в които той пише мегаглупости вътре, и за Дайтоната и за Контача, и най вече за тогавашните им уж навънка цени.

Дайтоната действително тоя я взе ударена отзад, ако помня в ляво.
Последния и оссбтвеник преди Стуци- един майстор жицадия Роко, я беше ударил след 1985 или 86 год.
Той иа имаше от към 1980, и кара активно до към 1985, докато отиде в панделата за малко, сигурно заради чейнж, та да стане човек.  ;)
И след като излезе от зандана, май през 1987, пак я подкара, но иа чукна отзад.
То даже по един вестник от Соц. време и имаше нейна снимка как седи с изкривено едно задно колело, хвърлена пред блок до Сточна гара в София, кудето наблизо в една къща живееше Роко.

Но курник на село тази кола обаче никога не е била, басни на Стуци са тиа тезиси, винаги е била по центъра, откакто я помня от дете.
В краиа на 70-те и до нач. на 70-те паркираше по реките на ул. Пиротска, че там наблизо сигурно живееха Топлодолски.
След като я купи от състезателите баща и син, жицаджията си я дуржеше пред панелните блокове на Сточна  гара и пред кущата му наблизо пак там в района.

Всъщност Дайтоната преди да я удари отзад, Роко си я караше в началото на 80-те вече ударена отпред, без броните половинките, без мигачите, и с покривените вдигащи фарове на 2-та серия.
Тук вече за пурвия и удар версиите се разминават сред колегите ралиджии състезатели на Топлодолски, с които съм говорил за нея.
Едните казваха, че в ударен вид е подарена на Топлодолски баща от СБА, по случай 25 годишната му састезателна кариера през 1976 год.
Другите казваха, че сина му я ударил като вдигнал 280 км/ч по бул. Христо Ботев, и се бухнал щото не можал да спре савсем, в някакви строителни отпадъци или пясък, на изкопа на строежа на Централна гара тогава.

Както и да е, поне докато вървеше преди задния и удар, Роко жицаджиата и даваше яко газ но Софиа.
« Последна редакция: Януари 31, 2017, 14:33:38 от USfan »

Януари 31, 2017, 14:40:33
Отговор #16

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Добре де, тая рядка кола, с тея удари, как са я оправяли?То тогава части и за соц колите се намираха със зор...

Януари 31, 2017, 14:52:54
Отговор #17

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Ако някой модератор реши, че темата е неуместна нека я изтрие! Реших да я направя иманно заради това, че се пита и информацията е в различни теми, на различни места и според мен е добре да се синтезира на едно място! :) Имам още 1-2 истории, къде вярни къде съчинявани от някой, които ще напиша скоро в темата.
« Последна редакция: Януари 31, 2017, 15:15:27 от photo »

Януари 31, 2017, 16:20:10
Отговор #18

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Малко информация да дам и за няколко интересни Maserati-та от нашата родина. Първото е Maserati Ghibli, което според някои хора било изоставено тук след като някакъв италиански граф, който идва да върти тайна любов в страната-катастрофира. Колата все още е в България, но за съжаление е в доста лошо състояние тъй като през тези години е стояла на открито и влажно място...


Другите две Maserati-та са от модела Indy! Едното сребристо на цвят с бял интериор и добро състояние било продадено на търг от митницата на някакъв художник в Русе, но го блъска и препродава в Шумен, след това се озовава в София. В София първоначално колата я стопанисва именно военният, който е известен със Daytona-та и Countach-a, а след това с пооправени ламарини, но вече прихлопващ мотор я кара някакъв майстор. Няколко години по-късно Maserati-то бива продадено отново с вече пооправен мотор на някакъв друг майстор жичкаджия, а по-късно същият я изнася в Германия.
Другото Indy било кафяв металик с кафяв салон. На външен вид било по-зле, но се карало. Него го изнасят за Австрия.

На Indy-тата не намерих снимки за съжаление, но ако някой има нека ги покаже :)

Януари 31, 2017, 16:45:22
Отговор #19

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Другото, което мога да кажа сега е за Ferrari 308 GTB. За него нямам никаква информация освен, че при търсене по номер излиза, че няма застраховка, което ме навежда на мисълта, че е може би е изнесено на някъде. Мога да дам няколко снимки!