Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337796 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2017, 20:40:10
Отговор #100

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Също имам снимка на оригиналната F40-ска от някакъв подземен гараж, който е в София до колкото знам.


Тази е със същата регистрация на онази от предходната страница, където я смъкват от платформата ... но гледам добавен е и някакъв оранжев кант.

А Е30-ката Cabrio widebody почти е можела да бъде красива реплика, но с тази задница ... кичозни стопове и спойлер, просто са се изсрали в/у нея.

Февруари 05, 2017, 21:19:55
Отговор #101

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Сега малко наистина по темата за ретро екзотиките с една истинска класика Ferrari Testarossa, която до колкото знам е част от автопарка на НСО, но информацията ми е до там. Виждал съм колата на една снимка и то само малка част от нея.


Ще помоля ако някой има някаква информация и снимки да ги покаже! На тази снимка колата се намира в левия край на заден фон.

Поправка: Колата се оказва, че не е Testarossa, а 348 GTB. Явно информацията идва от човек, който не разбира много и е объркал колата заради подобния елемент в дизайна отстрани.
« Последна редакция: Февруари 05, 2017, 22:27:41 от photo »

Февруари 05, 2017, 22:18:19
Отговор #102

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Съчетанието: Р-тайп, + точно добавката Континентал, вероятно не е съвсем точно използвано. 
Ще обясня защо по-долу.
Ама все пак, това Бентли дето е било във Варна, с 2 или с 4 врати Р-тайп е било?

Купето Конти и 4 врати седан Р-тайп /тук за допълнително объркване :)) може да вметнем, че има и седани тип купе с 2 врати, правени на базата на Мк 6 и Р-тайп седани шасито, но това не са фастбек спортните модели- Континентал/, са две доста различни визуално коли.
Макар и със сходни /но не еднакви/ механика, шаси, и мотор, както и със сходни имена, на бройки произведени и особено на сегашни цени, се различават повече от 10 пъти една от друга, фастбек купето от спрямо седана. 
Конти купето е ръчно правено, мегаскъпо и мегарядко, докато седаните Р-тайп и базата му Мк-6, са доста по-купешки /ако може да използваме тази дума/ вече отн. серийни ранни следвоенни модели Бентли.

Седана се води само: Р-тайп салуун /от него в Бг има поне няколко бройки/.



Купето се води: Р-тайп Континентал Спортс салуун.
Доста слабо вероятно е някой в БГ някога да е имал такова точно.



Сега малко наистина по темата за ретро екзотиките с една истинска класика Ferrari Testarossa, която до колкото знам е част от автопарка на НСО, но информацията ми е до там. Виждал съм колата на една снимка и то само малка част от нея.
Ще помоля ако някой има някаква информация и снимки да ги покаже! На тази снимка колата се намира в левия край на заден фон.

През 2007 или 2008 год, по време на едни търгове там, съм гледал детайлно колите в подземните етажи на гаража на НСО.
В близост до Тип 181то Фолц, и Аро удълженото, имаше червено Ферари, но бе доста семпло- закрито 348 ТБ.
По-рано може да са имали и Тестароса, ама се съмнявам, иначе щеше да се разбере за нея.
« Последна редакция: Февруари 05, 2017, 22:29:03 от USfan »

Февруари 05, 2017, 22:30:35
Отговор #103

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Поправих мнението, явно информацията идва от някой който не разбира много-много и е объркал модела заради подобния елемент в дизайна при двата модела. И все пак 348 също е класическа екзотика и ако някой има някаква информация какво се е случило с колата след аукциона и дали се е продала въобще или още е в автопарка на НСО. Снимки също биха били интересни. :)

Февруари 05, 2017, 22:35:13
Отговор #104

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аа, те никога не са я запродавали 348-цата, откак я имат още от началото на 90-те конфискувана.
Нея, и още някои други интересни спортни коли, като мисля едно 850и, и един червен 3 Ген. ТрансАм ГТА, в рядката му кабрио версия, не ги обявяват за търгове.

Но по-принцип 348 не бе много рядка кола за БГ.
От нея и от наследника 355, само в София в периода 2000-2014 год, имаше винаги поне по 5-6 бройки 348, че и 5-6 бройки 355, които се караха малко или много редовно, а повечето от тях и се продаваха.
Обикновено бяха стандартни ТБ и ГТВ закрити, ама имаше и тарги.
Спидери в Бг не съм виждал за продаване, но може и да е имало.

Даже в периода 2010-2013 год, след падането на акцизите, все внасяха все още разни хубави състояния 355 нов внос за продаване.
През тия им последни и най-евтини години, на 348-ците им искаха по 20-30000 лева, а на 355- по 40-60000 лева.
Сега, само 2-3 години по-късно, тия цени вече ги няма, даже и в Евро да са, ако са навънка по Европа.
Ъа така, като много рядко експлодираха цените в посл. 2 години, изчезнаха от обяви у нас тия стари Ферарита.


Тази е със същата регистрация на онази от предходната страница, където я смъкват от платформата ... но гледам добавен е и някакъв оранжев кант.

А Е30-ката Cabrio widebody почти е можела да бъде красива реплика, но с тази задница ... кичозни стопове и спойлер, просто са се изсрали в/у нея.

Такава червена Ф40, с визуално лепен отпред такъв /а сигурно е и тази кола с този конкретния/ Ф40 нещо си англ. номер, но бе без оранж лента, я караха отн. редовно едни англичани по София в периода 2006-2007 год.
След яки ръчки и при рязко отпускане на газта /карал съм за нея, та го видях/, средното ауспухче на Уестгейта, дето е между двете осн. тръби отзад, хвърляше пламъчета.  O:-)
« Последна редакция: Февруари 05, 2017, 22:53:08 от USfan »

Февруари 05, 2017, 22:59:19
Отговор #105

Неактивен photo

  • Публикации: 207
355 съм виждал доста пъти, но 348 не съм виждал. Виждал съм 1 на снимки, едно приятелче ми беше пращало и до там. Даже успях да ги изровя тези снимки. Това е единственото 348, което съм виждал в България. Като му липсва предната решетка и първоначално помислих, че е някаква реплика, но след сравнение със снимки на истинско 348 установих, че е оригинално или супер изпипана реплика, но не виждам кой би се захванал да прави реплика точно на този модел.


Иначе за 355 мисля, че в България са останали само 1-2 като едната я бях пускал в темата малко по-назад. Собственика очевидно е голям фен на марката и до колкото знам е едно от най-добре рестраврираните Ferrari-та в Европа, както споменавах по-рано.

Февруари 06, 2017, 06:55:06
Отговор #106

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
Написал съм глупост, става въпрос за Bentley Continental R 1991-2003 модела. Ако съдя по решетката и джантите варненското е от първите години на производство. Bentley R type купе и аз се съмнявам да има в България, цените последната година по аукционите удариха милион в долари.
Преди години си спомням имаше обяви в Автокъщи списанията за 348 и 355 Ферари на доста добри цени спрямо сегашните, то същата работа стана и с Поршетата. Тука имаше тема със сканирани обяви от края 90те, началото на века и цените бяха като за нова Дачия. Примерно Порше 930 flat nose за 15000 долара.

Февруари 06, 2017, 13:07:51
Отговор #107

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аха, иасно са Бентлито.  :)

Ами повечето 348 по Софиа биаха тарги, това е ѕакрито.
Като гледам, че е с номер С беѕ буква после, преди 2005 е регистрирано.

А Поршето флатнос кабрио бе евтина оптик преработка на иначе сериино атмосферно 911 СЦ от 1983.
Мотора беше нормален 3 литра с 200 кониа и К'Жетроник.
Беше на мои поѕнат, които след като умриа прес 1999, и Поршето остана сираче ѕа иѕв време.
Та, после таѕи кола в периода 2000'2003 седеше ѕаклиучена пред раионото в жк Лиулин.
После отиде при Салех на Капитолиа са продаване. Бе доста раѕхлопана обаче.

Може да е ниакакув ориг оптически тунинг на Гембала или Ринспиид.
Иначе ѕаводските флатнос са екстремно редки,  те са правнеи само на баѕа на ориг 930 турбо.
 А 930 турбо кабрио и турбо тарга сами по себе си сашто са много редки, само в периода 1987'89 са правени.
И на тиах на баѕата да има правен флатнос от ѕавода, това вече ште е син Мавриции марка.  :))

Февруари 06, 2017, 13:28:47
Отговор #108

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
190E EVO I.


Хм, садеики по префикса- СА, пререгистриан е в Софиа в периода 2005'2007, преди да отиде после в Паѕарджик.
Да не би па 2 раѕлични броиа Ево 1 да има в Бг, и тоиа да не е Паѕарджишкиа.
Не е много вероаитно, но би могло.

Февруари 06, 2017, 13:44:03
Отговор #109

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Аз да ви питам-едно приятелче ми беше подхвърляло няколко пъти, че в гаража на митницата имало какви ли не автомобили. Знае ли се дали това е някаква легенда или не и има ли някакви снимки от там. Би било доста интересно да се видят смимки може пък и някоя екзотика да има! :)
Също отново подканям някой ако има снимки на Ferrari-то на НСО нека да ги покаже. Също всякаква информация за досегашните обсъдени коли, а и други би била полезна!
« Последна редакция: Февруари 06, 2017, 13:48:14 от photo »