Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338062 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2017, 14:36:58
Отговор #110

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450



Февруари 06, 2017, 20:07:51
Отговор #111

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Браво колега! Интересни снимки! И аз да пусна като заговорихме за репликите. Една доста добра реплика на Bugatti като изключим тасовете от магазина за левче. Колата до колкото знам се намира на гара Пловдив и е на базата на костенурка.

И варненското "F40", което изглежда доста зле.

Февруари 06, 2017, 20:46:58
Отговор #112

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Без да съм виждал на живо "Варненското", съм склонен да вярвам, че е на база Фиеро, защото при повечето по-евтини реплика-китове, не се коригира късото междуосие на Фиерото и съответно после резултата е смешен. Като гледам последната снимка, доста ясно личи, че "липсва" дължина...

Февруари 06, 2017, 22:52:52
Отговор #113

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Без да съм виждал на живо "Варненското", съм склонен да вярвам, че е на база Фиеро...

Ами грешиш - виж снимки на Porsche 924 и Fiero, и сравни:
- разстоянието от предната гума, до началото на вратата;
- дебелината на предната колонка;
- абсолютно непроменената лайстна по колонката и покрива;
- формата на стъклото зад вратата;
- разстоянието от края на вратата, до задната гума.

... Една доста добра реплика на Bugatti като изключим тасовете от магазина за левче. Колата до колкото знам се намира на гара Пловдив и е на базата на костенурка...

Да, на база на Костенурка е, което е първата предпоставка за лош резултат, заради размера на компонентите. Колата изглежда супер дървено, нищо, ама нищо общо с естетиката на оригинала - предното окачване от водопроводни тръби ли е правено... Бугатти ползвал ли е права, хромирана тръба, за да закрепва там фарове и тромби... Калниците от ремарке ли са...  И прочие, и прочие...
Та тази имитация за мен е добра, ако приемем, че ще седи пред някой супермаркет или парк и да й се радват малките деца. За автомобилен фен това трябва да иде моментално в графа "чалга".

Февруари 06, 2017, 23:39:25
Отговор #114

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Абсолютно! Аз го разглеждам като посетител в Пловдив, идвам с влака и слизам на гарата виждам това-определено ще се зарадвам! Наистина репликата е доста зле! Казах, че е добра от гледна точка на това, че стои на гарата и се ползва за атракция, не мисля, че някой минувач на гарата би седнал да се заглежда дали е добра колата, минаваш и си заминаваш. Никой автоманиак и особено ретроавтоманиак не би тръгнал да сравнява кола от гарата с оригинална такава, която струва милиони :) Добра реплика е като атракция, но в никакъв случай добра като копие на оригинала! Просто не се изразих правилно по-рано.
« Последна редакция: Февруари 06, 2017, 23:48:01 от photo »

Февруари 07, 2017, 00:08:57
Отговор #115

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... слизам на гарата виждам това-определено ще се зарадвам! Наистина репликата е доста зле! Казах, че е добра от гледна точка на това, че стои на гарата и се ползва за атракция, не мисля, че някой минувач на гарата би седнал да се заглежда дали е добра колата, минаваш и си заминаваш... Добра реплика е като атракция, но в никакъв случай добра като копие на оригинала!...

Ами така става, да...

... Ако са толкова идейни те и собствениците или поръчителите на тия кошници, да бяха направили нещо уникално като визия, да тунинговат и т. н....

Ето един пример по отношение на горното, основата мисля, че беше Pontiac. Ако някой знае повече за Pavlin 681 8)), нека да разкаже:



Аз мисля, че това е много по-допустимо творение, отколкото всяка пошла имитация.

Февруари 07, 2017, 00:40:07
Отговор #116

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Февруари 07, 2017, 00:47:02
Отговор #117

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Ами грешиш - виж снимки на Porsche 924 и Fiero, и сравни:
- разстоянието от предната гума, до началото на вратата;
- дебелината на предната колонка;
- абсолютно непроменената лайстна по колонката и покрива;
- формата на стъклото зад вратата;
- разстоянието от края на вратата, до задната гума.

...
Да, съгласих се. И ъгълът на предното стъкло е малко по-изправен - като на 924. А всъщност, междуосията са както следва:
924 - 2400 мм.
Ф 40 - 2450 мм.
Фиеро - 2373 мм.
Изненадах се, че разликите не са толкова големи.

Февруари 07, 2017, 00:56:39
Отговор #118

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
А за тая Карера ГТ някой знае ли нещо

BMW 320CI  '04

Февруари 07, 2017, 01:05:39
Отговор #119

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
А за тая Карера ГТ някой знае ли нещо
...
Конкретно за нея нямам информация, но използвам случая да споделя линк към интересен сайт по темата с екзотиките у нас:
http://www.wreckedexotics.com/country/bulgaria