Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338076 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 08, 2017, 17:29:22
Отговор #170

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Брей, то цял музей може да се отвори :) Пък и местните се славят като "много добри" шофьори /да не се обиждат тук присъстващите, става въпрос основно за пишлегарите със къпите коли/. Доколкото разбрах обаче Ламбото е било бутнато от язовирната стена в най-дълбоката част на около 50 м. където на водолазите не им се слиза...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 08, 2017, 21:18:05
Отговор #171

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами те на скоро доста коли извадиха при една чистка.Говореше се даже и за някакъв "Линкълн" лимузина и още няколко луксозни и спортни возила. >:D >:D >:D

Ами за червено ЛМ никога не съм чувал в БГ, но съм го виждал Жоро Илиев за кратко да кара оспойлерен 5000еС червен Кунтач на итал. номера, някъде 1993-1994 това.
А за Монтана, джамбазите дето ми разправяха детайли, ако въобще е било така, ми казаха, че са ги ЛМа и Н1то бутнали от пътчето, дето вървяло преди, сигурно и сега, върху язовирната стена, директно до стената надолу в най дълбокото.
А там е доста дълбоко, около 40-50 метра поне.
То и някой да си ги извади, поне формално биха били собственост на застр. компания, платила каско обезщетенията.

Иначе ето актуални реколти сега на Капитолия, които след 5-6 години и те биха били удачни клиенти за потапяне.  ;)
Сред редицата нормални Г-класи се вижда суперредкия Г500 4 зд 4 на квадрат, който е портални оси от Унимог.
А в далечината през оградата над еС-тайпа ми се вижда един Майбах със позлатен хром, за който собственика на къщата каза, че бил екс на цар Киро.  :))










Април 08, 2017, 23:35:03
Отговор #172

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Значи тази информация за червения LM може и да не е вярна! Това за червения Countach e интересно, стават 2, които бордят или са бродили някога по родните пътища :) В Капитолиа винаги е имало интересни коли, жалко за LM-a, който е паркиран в язовира. Хубаво е че поне един от Countаch-ите е останал в държавата! Ако имате някакво инфо за класически екзотики от България споделяйте, интересна тема се заформи поне според мен!
« Последна редакция: Април 09, 2017, 00:16:47 от photo »

Април 09, 2017, 00:13:15
Отговор #173

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Да, наистина е много интересна темата!

Ето едно интересно видео от края на 90-те или началото на 2000-те в което се вижда старт на Diablo, F355 и F345 поне това виждам аз. Иназе колегата USfan беше писал  из форума, че и Testaross-и е имало даже няколко. Доколкото помня се казваше за една бяла и една червена Софийски, които често стоели в някой от моловете паркирани една до друга въпреки че били на различни собственици, както и за още една собственост на известен футболен мениджър (или нещо такова) . На мен са ми разказвали, че на рали Златни веднъж имало една пловдивска, но нищо чудно да е била една от гореспоменатите. За съжаление обаче из интернрт не намерих и една снимка на Testarossa в България.
« Последна редакция: Април 09, 2017, 02:03:03 от W198SK »

Април 17, 2017, 22:12:24
Отговор #174

Неактивен photo

  • Публикации: 207
За Testaross-ите никой ли нищо не знае? На мен ми се струва, че нещо се бъркат моделите тук :)

Април 18, 2017, 20:55:58
Отговор #175

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За Testaross-ите никой ли нищо не знае? На мен ми се струва, че нещо се бъркат моделите тук :)

Аѕ лично сам виждал поне 3 Тестароси в Софиа преѕ 90'те, 2 червени и една биала.
На биалта сам се воѕил, беше на един мои поѕнат бивш барман, които преѕ 90те имаше 2 каѕина. Едната червена беше на друг собственик на софииско касино.
Та теѕи двете раѕлични, но сас сходен Касино кинти проиѕход купени Тести, седиаха преѕ 1992'94 периода на гараж в хотел Родина.
Често и една до друга, макар собствениците по професинални конкурентни причини да не се обичаха.  ;)
Бтората червена беше на екс +шефа на БФС, докато ѕа кратко бе на власт- Валио Михов.
Тои иа кара преѕ 1993-94 ниакаде.
Беше му ѕакупена от Италиа и докарана 8'9 годишна на ваѕраст, и доста добра, от мои поѕнат. Цената на старо, доколкото раѕбрах тогава от моиа поѕнат, беше точно немалките 100 милиона Италиански Лири.
Всашност обаче дали Михов иа е платил иѕциало или ваобште на моиа шоѕнат, или па Футболната федерациа иа е платила, това не ѕнам.

Иначе Михов и тогава (вапреки некои получени тогава подкупи и почерпки), и сега, не беше много флуиден с чак толкова кинти. 
Така че не мислиа, че 100000 Долара, колкото беше еквиалента на тиа милиони Лирети тогава, да е имал собствени пари да иа купи.
Валиовата Тестароса иѕчеѕна иначе след сдаването на Футболната федерациа.

Другите му коли, които Михов като футболен шеф караше тогава, един Джаг ХЖ6 3,6 и един Линколн Таун кар, в краиа на 90'те след неколко годишно висене бес надлежни документи по расни автокашти в Софиа, се продадоха ѕа по 7'8ооо нови лева, вече в пораѕбишкани састоианиа.

Биалата Тестароса сашто иѕчеѕна тогава от краиа на 90-те.
Моиа поѕнат собственика и бармана, почина преѕ 2005, но много преди това тои иа беше продал сас счупен боксера 12'так мотор, на ниакакви хора.

Така или иначе в Бг нито биалата, нито другите 2 червени, сам ги виждал след 90-те насам.

Април 18, 2017, 23:05:47
Отговор #176

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Аѕ лично сам виждал поне 3 Тестароси в Софиа преѕ 90'те, 2 червени и една биала.
На биалта сам се воѕил, беше на един мои поѕнат бивш барман, които преѕ 90те имаше 2 каѕина. Едната червена беше на друг собственик на софииско касино.
Та теѕи двете раѕлични, но сас сходен Касино кинти проиѕход купени Тести, седиаха преѕ 1992'94 периода на гараж в хотел Родина.
Често и една до друга, макар собствениците по професинални конкурентни причини да не се обичаха.  ;)
Бтората червена беше на екс +шефа на БФС, докато ѕа кратко бе на власт- Валио Михов.
Тои иа кара преѕ 1993-94 ниакаде.
Беше му ѕакупена от Италиа и докарана 8'9 годишна на ваѕраст, и доста добра, от мои поѕнат. Цената на старо, доколкото раѕбрах тогава от моиа поѕнат, беше точно немалките 100 милиона Италиански Лири.
Всашност обаче дали Михов иа е платил иѕциало или ваобште на моиа шоѕнат, или па Футболната федерациа иа е платила, това не ѕнам.

Иначе Михов и тогава (вапреки некои получени тогава подкупи и почерпки), и сега, не беше много флуиден с чак толкова кинти. 
Така че не мислиа, че 100000 Долара, колкото беше еквиалента на тиа милиони Лирети тогава, да е имал собствени пари да иа купи.
Валиовата Тестароса иѕчеѕна иначе след сдаването на Футболната федерациа.

Другите му коли, които Михов като футболен шеф караше тогава, един Джаг ХЖ6 3,6 и един Линколн Таун кар, в краиа на 90'те след неколко годишно висене бес надлежни документи по расни автокашти в Софиа, се продадоха ѕа по 7'8ооо нови лева, вече в пораѕбишкани састоианиа.

Биалата Тестароса сашто иѕчеѕна тогава от краиа на 90-те.
Моиа поѕнат собственика и бармана, почина преѕ 2005, но много преди това тои иа беше продал сас счупен боксера 12'так мотор, на ниакакви хора.

Така или иначе в Бг нито биалата, нито другите 2 червени, сам ги виждал след 90-те насам.

Люси историята (и не само тази), както всички останали такива '90-тарски за София са ти много интересни ... като енциклопедия си в тази област, а такива теми наистина са ми интересни! защото тогава прохождах в този авто свят. От '94-а си купувах Автооказион (всеки брой!) в продължение на години ... поне до '99-та и винаги ми е било интересно какви коли се продават там и в частност из София.
Но от тук едно ми стана особено интересно, но уви не е свързано пряко с автомобилите :) Как този твой познат (лека му пръст) от бивш барман --> става собственик на 2 казина, че и пари за Тестароса да има??  ::)
Аз се досещам какъв е отговрът предвид този период на преход в България, но наистина е интерсно, защото по лични впечатления и в Търново и на други места ... известни бивши сервитьори, бармани ... изведнъж стават собственици на заведения на ключови места из градовете :)

Април 19, 2017, 10:02:59
Отговор #177

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, ами не беше особено трудно да почнеш да вартиш Касина в 1990-91 годините.
Триабваше да имаш обаче доста враѕки в Комитета по туриѕам, та да може да ти уважават молбите ѕа арендване на обекти в хотелите в раѕпадаштите се вече системи на Балкантурист и Интерхотели. Вапросниа мои поѕнат, всички в тиа сфери го поѕнаваха като- Слави Бармана, беше и си работил като барман преди 10 ноември в хубави хотели в Софиа като Родина, Севастопол, и други.
Така че контакти с турист босове не му липсваха. Арендните вноски ѕа Касината се плаштаха месец ѕа месец. Така че са откриването на едно в Софиа Касино примерно ти триабваха 50000 $ ѕа интериор и маси, и почти ништо са парвоначални вноски кам Комитета ѕа турисам.
Слави специално вартеше касината в Хотел Софиа и Парк хотел Москва, както и едно на село,  :)) което тои си направи блисо до КПП Кулата. Там на границата идваха много грацки туристи да играиат. Иначе като му трагна оборота, освен Тестаросата придоби оште две бели коли един Даимлер квадратни фарове и един 560 СЕК.

Слави го поѕнавах добре оште от началото на 80-те, акто работеше барман, понеже биаха добри приатели с башта ми. Биахме ходили по по онова време даже нашите с него на море.
Тои караше тогава прес 1985'86, една жалта Лада 1600. После като паднаха митата преѕ 1989, тои оште като барман си купи сус спестените от бармански далаверки кинти едно ниаколко годишно голд металик 944.
После като направи парвото Касино си купи почти нов светло син металик 300 СЛ р129, което беше много авангардна и скупа кола ѕа тогава.
Преди него само Фатик, оште прес 1990 внесе новиа р129 Роадстер.
Ама Фатиковиа даже беше 500 мотор, и черен на цвиат. Ако се отплеснем, Фатик по раѕбираеми причини оште по соц време караше наи авангардните нови коли в Бг.
Преди СЛ500 имаше ново 750ил, както и едно полѕвано 928с Порше.
След 500 СЛ-а оште преѕ 1991 Фатик внесе и парвиа 500Е в124ка у нас.

Та, ако се варнем на Слави, тои после си купи след СЛ'а и белиа 1990 или 1991 модел 560 СЕК, и после Тестата и Даимлера. Тестата доста иа караше по Софиа, ама всеки ден си предпочиташе Даимлера по Софиа да кара, така ми раѕправиаше тогава. Сигурно ѕаради автоматика.

Един от неговите конкуренти на Слави в биѕнеса с Касина в Софиа, бе един друг мои поѕнат, на които му викаха- Пепи Арабина. Тои имаше кратко време едната червена Теста, не таиа на Михов, другата, както и тамносинио 850и и черен 560 СЕЛ пура, имаше после и 600 СЕЛ в140.
Друга интересна кола на Пепи, би била интересна ѕа италоманиаците тук, беше една Алфа 164 в риадката и версиа В6'турбо.
Еи таиа Алфа много варвеше.
Карал сам иа тогава, и наистина ме шашна на ускорение, и то само бе 2 литра кола.

Иначе от Касино собствениците по Софиа имаше и един чичка англичанин, които вартеше Касиното в Новотел Европа до гарата, до кам 1995.
Тоиа англичанин ниамаше интересни коли, ама сина му имаше 2 спортни Нисана- 200 СХ турбо и един 300 ТТ.





« Последна редакция: Април 19, 2017, 10:16:08 от USfan »

Май 03, 2017, 22:33:36
Отговор #178

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Малко да поразбудим темата - няколко снимки, на които попаднах днес:



И отново прочетох, че Lamborghini-то било над 850 коня.



Сложена е камера за задно виждане


Май 04, 2017, 14:45:18
Отговор #179

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, на тия снимки се виждат нещо като 2 турбота и тръбите им.
По принцип 4-те двойни Вебера, в оригинала на захранване при Кунтач с хоризонтален поток, трудно биха се надули, щото ще протекат веднага.
Бих предположил, че покрай турбинирането са я Мегаскуиртнали или въобще сложили някакъв инжекцион.

На снимката постната от мотора се виждат иначе яки промени.
Ето пък долу ориг. вид на мотора на карб само 24 клапановото 5000 еС версия Ламбо, каквото е бялото.