Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337947 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2017, 17:15:53
Отговор #20

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450

Януари 31, 2017, 17:22:20
Отговор #21

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Вероятно с повечето коли сме се повторили вече, но нищо, покрай това може да излезе нещо ново...










Януари 31, 2017, 17:30:13
Отговор #22

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Последните няколко снимки не ги бях виждал, също и пловдивското Ferrari не го бях виждал! Нещо за червеното BMW знае ли се? Иначе за Diablo-то до колкото знам е първото Lamborghini в България. Днес също е в нашата държава, но е без двигател и виси по гаражите. Бива пребоядисано в оранжево и преди няколко години стоеше да се продава в една автокъща. Това е информацията, която имам и малко снимки.


Също в горното ми мнение може да се види в статията от вестника!

Януари 31, 2017, 21:04:33
Отговор #23

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Другото, което мога да кажа сега е за Ferrari 308 GTB. За него нямам никаква информация освен, че при търсене по номер излиза, че няма застраховка, което ме навежда на мисълта, че е може би е изнесено на някъде. Мога да дам няколко снимки!

Ми дай още снимки да го видим.
А и тия са интересни снимки дето си намерил на соф. ГТС, дето е пред сервиза Овърдрайв и на Ал. Невски и Ферари-сбирката.   
То обаче е ГТС, а не ГТБ, защото е откритата тарга модел.
И на мотор и означение не е 308, а късното 328, личи си по предната и задната бронр, диам. 16 " на оригн. тук джанти, и други детайли.
Караха го от 2005 до 2012 някъде, после изчезна.

Ако и тук да е снимано пред Овърдрайв, и барабар с други нови Ферарита, не беше в особено отл. състояние.
Бе не добре боядисано, със стечени капки от боя по веждите на калниците.
А през 2006 пред мен му слагаха в Крафт калпави ауспуси, буквално 2 сдвоени успоредни напречно ги завариха отзад. Гърнетата бяха от Жигула 1200 напаснати, без майтап.  O:-)

А Пловдивското пак червено, бе 308, то е по-стар модел.

Оранж екс-жълтото Диабло Салех, собственика на Капитолия, го изнесе още през 2012 без мотор.
Поне така ми каза тогава.

Снимките на Диаблото като беше в екс-захарния търговец Милен, ме подсетиха и за една интересна за колегата ДМС кола.  ;D
А именно, че той Милен освен всичко друго екзотично /по-късно имаше и хубав червен разпилен до 7 литра Кйониг Спешъл 600 сек, не тоя тук вдясно на Диаблото сребрист С140 купе стандартен/, имаше и хубава диамант-шварц металик М535и междинна петица.
Караше я и по-късно М-техник петицата, до 2000 год. някъде, на ОВ номера.
Е тук се вижда задницата и с характерната висящата задна престилка на аеро М-техник пакета, на най-горната снимка от тези с Диаблото, вляво пред в140 еС-класата седан мечка паркирана.

Червеното Зет-1 отдавна е в един мой познат, още през 2000 го купи от едни джамбази.
Е го тук вече регистрирано на новите след 2000 година номера със синя лента.
Как успя да мине през Соф. КАТ без проблеми и без подкупи, предвид на произхода, още се чудя.  :))
В БГ има още няколко Зет 1 още де- едно е екс-синйо на цвят, сега е черно и стои горяло, едно тъмнозелено, малко охлузено, и едно хубаво, ама чисто менте на произход, червено пак, седи нерегистрирано.






« Последна редакция: Януари 31, 2017, 21:58:10 от USfan »

Януари 31, 2017, 21:45:38
Отговор #24

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Да, сега като се загледах има разлика между двете Ferrari-та извинявам се за грешката! За да не остава темата без материал пускам едно червено Diablo, за което нямам никаква информация освен, че може би се подвизава в Гърция и че няма активна застраховка от 2015 г.


Това са единствените снимки, които съм виждал на колата преди около 2-3 год. Ако някой има някаква информация нека да сподели! :)
« Последна редакция: Януари 31, 2017, 21:49:41 от photo »

Януари 31, 2017, 22:01:50
Отговор #25

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, отпред прилича да е с по-късните ГТ или от 6 литровото с невдигащи се фарове, ама ако не греша, отзад е с по-старата задна броня/задница.
Фаровете може да са присадени сигурно.

Януари 31, 2017, 22:27:34
Отговор #26

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Забелязах и аз, че има някакво разминаване в предницата и задницата, но като цяло колата изглежда доста добре! Ще оставя още колеги да видят и да кажат ако имат някаква инаформация относно колите до сега и ще кача още няколко любопитни неща, които имам и някои, които колега от форума ми изпрати.
« Последна редакция: Януари 31, 2017, 22:36:00 от photo »

Февруари 01, 2017, 07:07:45
Отговор #27

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
Топ тема, следя с интерес.
Ако може да класифицираме като екзотики екстремните тунинг версии на Мерцедес от Кйониг Спешълс ми е интересно какво се случва с митичния жълт СЕК на Фатик 7,2 мотор с две турбини Lo Tek, с километраж разграфен до 420  км/час. Последните новини от преди няколко години в един от нашите мерцедес форуми , че е в Пазарджик и околията боядисан червено и със сменена скоростна кутия от 560 СЕЛ, че оригинална била 15 000 евро. Имаше и един C140 Кйониг сив с търновски номера сниман на един автовоз преди години, дали и той е в движение или е вече изнесен някъде.
В бургаско преди години имаше един Джаг XJ220 сив, същия май после мина през Овъдрайв за козметични промени. Доколкото помня му бяха сменили стоповете с такива от на Ферари Фиорано. Това ми се наби в главата, че ми стана чудно на такава легенда да се присаждат части от друга кола било то и Ферари не го разбирам. После го изнесоха за продан и то на много ниска цена за такава кола около 150 000 лв, мисля че USfan беше споменал за тази кола. Сега цените на тази кола на някой екземпляри отиват над 500 000 лв.
На място съм с много лош нет и ако имам възможност ще кача снимки на жълтия Кйониг и бургаския Джаг 220.

Февруари 01, 2017, 09:43:07
Отговор #28

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Ето и снимчица на "бургаската" 220-ка, която реално беше на един испанец в Поморие. Имаше 5-6- коли пича, но 2012-та си замина за Испания и част от колите ги продаде тука, част си ги взе с него... но коя къде е не помня :/




Февруари 01, 2017, 10:11:26
Отговор #29

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Ето и моята малка екзотика - "рециклираното японско Ферари" MR2 1-ва генерация...