Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337955 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 15, 2017, 01:19:58
Отговор #210

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Пускай колeга снимки и историйки, 100 % има истории и коли, които сме пропуснали, но не можем да се сетим :D

Август 15, 2017, 17:50:02
Отговор #211

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
На снимката пред ЦУМ е Wartburg купе, а не Мерцедес 190SL.

Линията на силуета е доста близка, но разликите са доста, най-вече в малките прозорци зад вратата.




« Последна редакция: Август 15, 2017, 18:01:00 от Stifler »

Август 15, 2017, 20:47:54
Отговор #212

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
На снимката пред ЦУМ е Wartburg купе, а не Мерцедес 190SL.

Линията на силуета е доста близка, но разликите са доста, най-вече в малките прозорци зад вратата.





Мисля, че се визира колата скрита от Москвича, а тя определено е Мерцедес  :)

Август 15, 2017, 21:36:22
Отговор #213

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами радвам се че го оценявате, деиствително съм попрочел доста по темата, защото както предполага и никнейма ми съм луд по 300SL-и  :)
Колегата USfan за пореден път ме остави с паднало чене със своите супер интересни и подробни истории от първо лице, наистина нямам търпение да се запознаем някои ден наживо  :) .
А иначе щом споменаваш че никога преди и след това не си засичал W198 по соц време, това означава ли че си виждал такъв след 1989  ::)
Радвам се, че ви харесват някои спомени.
Старая се да съм прецизен в датите и нещата, но от дистанцията на времето наистина доста неща почват да се размиват.

Да, виждал съм в БГ 300 СЛ пеперуда доста след соц. епохата, а именно, през пролетта на 2012 год. на едно хард-кор ретрорали /Тур Амикал/ с белгиици, по маршрут Антверпен-Истанбул, имащо междинен етап с почивка на х-л Хилтън.

Белгииците собственици бяха много готини, нищо общо с въздухарите типични карачи по Гъмбала например.
Та те като видяха че гледам англичанките основно, собствениците на едно Хиили 100 и един ХК120 роадстер ми предложиха на мен и една моя тогавашна приятелка, не само да седнем в тях, ама и ни снимаха вътре.
По-късно ме поканиха да седна и в един Дженсън Септор, и черешката на тортата- един млечно бял пеперуда, със най-удачния за този цвят салон- на бяло-сини каренца вълнен плат.
Уточниха ми, че плата е още оригиналния, та бях много внимателен в наместването и особено в по-трудното излизане.
Иначе чупещото се надолу кормило наистина улуснява нещата.
Като цяло, приказна кола.
Е сега ще си изровя един албум по фейсето с 300 СЛ-а на белгииците, и ще му препостна няколко снимки.

Що се касае за английското Ф40, веднага ви казвам приблизително кого и точно къде са му правени снимките като е паркирано на жълтите павета, понеже бях тогава там вечерта, и даже го чух как работи като си тръгваха 2-та англичани с нето.
Мястото е булеварда пред стария бар Планет, близо до Ал Невски и точно срещу сегашния бар 365, чиято основа на фасадата се вижда на 2-та снимка. А годината и сезона са точно лятото на 2007 год.
Англичаните карачите нещо си пиеха на Планет, и определено се разбра като си тръгваха, та скочих до колата да я чуя като я запалиха.
Не знам, може и други години тия англичани да са идвали с него, но тия снимки трябва да са точно оттогава, точно отпреди 10 години.

Ами на празен ход Ф-ката не е много гръмотевица, работи нещо като сдвоени Фиат Ритмо Абарти.
Готско, но като тръгна и вдигна обороти до средни и после върна газта карача, и тогава почнаха фойерверките  ::) през средното малко ауспуфче.
На тъмно се видяха пламъчета през него.
« Последна редакция: Август 15, 2017, 22:09:25 от USfan »

Август 15, 2017, 21:57:37
Отговор #214

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Колега USfan винаги се очудвам как я помниш цялата тази информация :D На истина си като енциклопедия за колите в България :) Ще е много добро допълнение ако намериш снимките на SL-a.

Август 15, 2017, 22:16:25
Отговор #215

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колега USfan винаги се очудвам как я помниш цялата тази информация Наистина си като енциклопедия за колите в България Ще е много добро допълнение ако намериш снимките на SL-a.

Е, тренираме мозъка четейки и осмисляики теории по астрофизика.  ;D

Ами пристигат, ама щото никой не ме хвана в СЛ-а /приятелката с мен се отегчи,  O:-) и нещо отиде на едно модно шоу точно тогава да гледа в Хилтън/, ето освен някои снимки на Бенца, и на още 3 супер екзотични коли с мен в и до тях- ХК роадстера, Остина-Хиили в рейсинг версия 100 М /не знам дали е ориг М или и добра фабрично базирана реплика/, и на един страхотен Астон ДБ2-4.









Август 18, 2017, 22:54:28
Отговор #216

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Е, тренираме мозъка четейки и осмисляики теории по астрофизика.  ;D

Ами пристигат, ама щото никой не ме хвана в СЛ-а /приятелката с мен се отегчи,  O:-) и нещо отиде на едно модно шоу точно тогава да гледа в Хилтън/, ето освен някои снимки на Бенца, и на още 3 супер екзотични коли с мен в и до тях- ХК роадстера, Остина-Хиили в рейсинг версия 100 М /не знам дали е ориг М или и добра фабрично базирана реплика/, и на един страхотен Астон ДБ2-4.









Ех, този SL в тази комбинация страшно ми допада, пред нея бих предпочел само супер баналната Silvergrau екстериор и червен интериор.
Интересно ми е също как ви се стори като позиция на седене и вътрешно пространство този класически GT, спрямо да кажем предшестващия го най-бърз сериен автомобил XK120?
И за да не е офф пускам няколко снимки на това 5 Turbo, което продадоха скоро на търг от RM Sotheby's за 90000 евра и което се продаваше преди това в mobile.de с адрес Истанбул.
« Последна редакция: Август 18, 2017, 22:57:15 от W198SK »

Септември 11, 2017, 12:00:05
Отговор #217

Неактивен turios

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Супер тема.

Това което мога да споделя като човек от Враца - някога през 80-те години, мой познат е имал Honda Z600 (2 цилиндъра възд. охлаждане 600 кубика), оранжево като това:



Десняк, вкарано от Япония. Продал го края на 80-те на човек в Горна Оряховица.

Друго интересно, което аз лично съм виждал с очите си през далечната 1994-а година беше едно оранжево порше 930, което съм виждал един единствен път (стоеше в гаража/сервиза на една петрол-ска бензиностанция на път за Монтана). Досущ като това беше:



Говореше се, че е с двигател от ...... шкода 120л. Но никога след това не съм го виждал и не съм намирал информация за тази кола.

Друго интересно да споделя - някога след края на втората световна война, моят пра дядо е имал в Бяла Слатина старо бмв (предвоенно) и американски Graham Paige, но не знам какви модели са били. Това знам от родители, баби като информация, нищо друго. Нямам снимки или части като доказателства, за огромно мое съжаление. Или отдавна са претопени или все още някоя чарколяк от тези коли се подвизава някъде в северозапада.

Септември 11, 2017, 12:36:08
Отговор #218

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, оранжа 911 може да не било ориг 930 Турбо, а фабричен или афтармаркет турболук атм. мотор Карера. Фабричните ВТЛ- ВерксТурбоЛук, на расдувки и окачване са били като Турбото, само в споилера крило не имало кулера от турбото.
Иначе тук при оранжа, далбокото крило тип с купер, и двуцевката ауспух, говориат да е ориг. Турбо колата.

Ами стоиката на седене на 300 СЛ-а ли...  :)
Макар и с големо кормило, много по-удобна беше от на Джага ХК. Джага беше с оште по големо кормило и липса на пространство не само при кормилото, ами при педалите.
Абе, всичките англичанки са тесниаци.
Оште в 90-те години като биах студент в Германиа и работех в 2 автосалона продавашти ретроангличанки, сам седиал в кабините и покарвал всиакави ХК, Е-тип, Триумфи ТР, големи Хиилита и сие.

Та, всичките са с исправени нерегулируеми облегалки на седалките и големи кормила. Специално Джаговете са с тесни и малки пространства в педалите като италианските коли.
Прасетата Хиилита и Триумфите имаха една идеиа по далбоки ниши при педалите, но сходни недобри гадно вертикално стоиашти облегалки.

От всички подобни англо роадстери и купета, наи удобни на седене при високи хора, и с наи далбоки ниши на педалите е отн. семплиа модел Б на МГ.
Много ми е удобен, и много го харесвам на стоика на седене.
« Последна редакция: Септември 11, 2017, 12:58:24 от USfan »

Септември 11, 2017, 14:02:10
Отговор #219

Неактивен turios

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Ооо не знам дали е било турбо. Просто помня, че беше от серията 930, с "целия стоп" по средата и такъв същия оранжев цвят.