Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338346 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2018, 23:48:27
Отговор #260

Неактивен malak foko

  • Публикации: 41

Февруари 03, 2018, 14:34:18
Отговор #261

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
...

Досега беше напълно ясно, че жълтото и оранжевото Diablo са различни коли, но сега възниква въпросът - това същото жълто ли е или второ жълто... Възможно е да са и едни и същи машини, но със сменяни при препродажба номера. Ето снимки на оранжево Diablo и Ferrari 355, но с други номера:



 
« Последна редакция: Февруари 03, 2018, 15:37:44 от rsk »

Февруари 03, 2018, 15:36:52
Отговор #262

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
BMW 320CI  '04

Февруари 12, 2018, 22:04:02
Отговор #263

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Препоствам от една публична група по феиса, снимки на Пурата Киониг с предполагаемата и сегашна регистрациа, тоест в БГ е оште.

http://eisoukr.guaranteefund.org/searchpolicy?pc=1,3&l=bg


Никаква застраховка от 2009 насам. Щом й излиза рамата на този сайт може да значи три неща.
1. Не е обновявана ГО и седи в някой гараж
2. Свалени й са номерата и пак седи в гараж
3. Изнесена е от БГ
Ако имаше по-нов български номер нямаше да й излиза рамата тук.

Февруари 13, 2018, 13:14:00
Отговор #264

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много полезен сайт.
Напр проверих единствената преди налична българска, макари силно окепазена след удар при правенето- оригинална 968 Клъб Спорт. Излиза че поне до април 2014 е била в БГ, и или е имала ГО.



Февруари 25, 2018, 20:55:48
Отговор #265

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
BMW 320CI  '04

Февруари 26, 2018, 12:02:44
Отговор #266

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Приказно Гранд Туризмо.
Същата цветова комбинация- аметист металик отвън, с боровинки кожа, но рядката ГТ версия с 330 коня и 5 ръчни скорости, я има представена в последния Класик брой на българския Автомотор и спорт от януари 2018.
Българина фен който я е купил, обаче я реставрира козметично за себе си и няма да я продава.
Онази обаче е на доказани с сервизна книжка и прегледи под 100000 км пробег.
Тази, макар и на 180000 км пробег, изглежда доста запазена, и цената и е адекватна за Европа, но разбира се, не и за у нас.
Жалко, че е базовата за годините и еС4 версия, и че е с масово слагания при тях автоматик, вместо с ентусиастките ръчни.

Иначе екстериорните и интериорни цветови гами, измислени от тогавашния главен дизайнер на Порше, психеделичния и напушен  :)) холандец Хаарм Лагаай, повече от 30 години след приемиерата им, още къртят със смелостта и разнообразието им.

Успял съм да пробвам в течение на годините абс. всички граждански версии на 928, но същата версия- 928 еС4 с автомат, и 17-ки Карера Къп джанти, като тия на аметиста еС4 от обявата, съм я карал най-интензивно, поне няколко пъти.
Това беше по нашето море преди 15-20 години, а конкретната 928 еС4 еше на мой добър познат, Балчиклия, арендатор на заведения тогава по Златните и Албена.
Неговата беше Добричка регистрация- ТХ, на цвят оригинално турско синйо- Ирис блау, или нещо такова, и с кралско синйо кожен салон. Беше отн. късна версия като тази, от 1990 или 1991 понеже беше вече с 2-та ербега.
Разбира си, беше с нередовен произход, докарана през 1995 или 96 год. в Балчик от един местен иманяр.

Па-късно, моя познат я запродава за умерени пари, и бях се навил да я купувам, в добавка към вече наличната ми тогава и досега- 924 еС, и към временно придобитата тогава за кратко от мен- 930 турбо УС-версия.
Щеше да е гот така да затворя гамата от върховите версии на 3-те различни модела в гамата на Порше от 80-те.
Преден мотор с 4 цил, заден мотор с 6 цил, и пак преден мотор с 8 цил.

Но поне през 2002 година есента, моя познат собственика, не искаше при преговорите ни да мине предварително тогава изискуемия от КАТ рентген на ВИН-а, в примерно КАТ-Варна.
Съответно без рентген аз се отказах, понеже старите номера щяха да са валидни само до 2005 година.

Интересно къде е сега отиде тази кола.
Последно през 2002-2003 години, когато се пазарихме, моя познат я продаваше много интензивно.
Искаше и само 10000 лв, накрая ми я даваше и доста по надолу, само за 6.
Никой и друг нямаше обаче особен интерес към колата, вероятно заради нередовния произход, или други забатачвания около статуса на колата и регистрацията и.
Но дори и така, какви бяха цените на дори интересните Поршета тогава, славни времена.
Май по Варна се продаде в крайна сметка 928-цата, или даде в някяква заложна къща.

Как да е, е такава като долу на снимките и беше цветовата гама отвън и вътре- синйо със синйо.
Ако някой колега е виждал някъде тази кола след 2003 година, и ако би споделил къде точно, ще е интересно да знаем за съдбата и.

Абе, ако трябва да избирам да остарея само с един автомобил, това ще е именно такова късно 928.
Най-силния ми фаворит кола за всички времена е.







« Последна редакция: Февруари 26, 2018, 12:42:31 от USfan »

Март 03, 2018, 00:37:50
Отговор #267

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Приказно Гранд Туризмо.
Същата цветова комбинация- аметист металик отвън, с боровинки кожа, но рядката ГТ версия с 330 коня и 5 ръчни скорости, я има представена в последния Класик брой на българския Автомотор и спорт от януари 2018.

И аз като видях обявата, първо се сетих за тази от статията, но съм останал с впечатление че беше върховата GTS версия и куплирана с автоматични скорости(Извинявам се, може и да бъркам трябва да изровя списанието). Между другото винаги ми е било интересно как е вози 928 по-скоро меко или твърдо, като осъзнавам че сигурно има разлика между различните модели, но ако примерно тази късна добричска S4. 
Иначе готин избор за доживотен автомобил от уникалния дизайн през добрата за Гран туризмо спортист практичност до представянето и чара на V8- страхотен Пакет е 928.

И нека върна малко темата за редките Джагове в БГ именно с няколко снимки на XJ220. Чел съм някъде из нета че в България (поне когато беше писана статията) е имало два екземпляра от турбинирания иънгтаймер- един в Бургас(ка област) и един в София.

Почвам първо със един от неспоменаван по-рано в темата зелен звяр, за който нямам никаква информация, но предполагам че е софийския.


Така пък скопосаха от Overdrive бившия бургаски. След това колата се запродава вече в Германия. Ето една статия с още снимки https://tuningcult.com/jaguar-xj220-by-overdrive/

Март 04, 2018, 18:01:03
Отговор #268

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И аз като видях обявата, първо се сетих за тази от статията, но съм останал с впечатление че беше върховата GTS версия и куплирана с автоматични скорости(Извинявам се, може и да бъркам трябва да изровя списанието). Между другото винаги ми е било интересно как е вози 928 по-скоро меко или твърдо, като осъзнавам че сигурно има разлика между различните модели, но ако примерно тази късна добричска S4. 
Иначе готин избор за доживотен автомобил от уникалния дизайн през добрата за Гран туризмо спортист практичност до представянето и чара на V8- страхотен Пакет е 928.

И нека върна малко темата за редките Джагове в БГ именно с няколко снимки на XJ220. Чел съм някъде из нета че в България (поне когато беше писана статията) е имало два екземпляра от турбинирания иънгтаймер- един в Бургас(ка област) и един в София.
Почвам първо със един от неспоменаван по-рано в темата зелен звяр, за който нямам никаква информация, но предполагам че е софийския.
Така пък скопосаха от Overdrive бившия бургаски.
След това колата се запродава вече в Германия. Ето една статия с още снимки https://tuningcult.com/jaguar-xj220-by-overdrive/

Ха, прав си моя грешка, разбузеното върхово ГТС от списанието е автоматик.
Ето и снимка на корицата на списанието.
Който е фен на мъсъли и въобще спортни олдтаймери, да си го купува, докато не се е свършило по Реповете. Много е интересно.



Та, размечтал съм се явно някой фен да внесе ГТС с ръчни у нас.
Дори и при върховите ГТС, ръчните са редки, и сега съответно на старо дават и съответен хайк на цената, при еднакви други параметри.
Интересно и, че е в БГ в рамките на последната година се появиха тия 2 абс. еднакви на цветова гама вън и вътре 928-ци, само дето едната е еС4, а другата- ГТС.
В Бг всъщност през 90-те години, сега като ги смятам, и си спомням разните бройки, са внесени ама доста количество 928-ци.
Жалкото е, че повечето ги удариха, разбангйосаха, и въобще унищожиха за застраховки и на части.

За возенето ли, хм, размислих се, как най-прецизно да отговоря.
По стечение на случайности, съм имал късмета да се возя и да карам почти всичките серийни версии ма 928, като се сетя.
Е, без 928 еС4 Клуб Спорт версията, дето е в малко бройки правена на база еС4, в края на 80-те.
Всъщност повечето 928-ци които съм пробвал, и то карал по-динамично, са били разбираемо- ползвани 5-10-15 годишни коли.
Така че, логично, може и да са имали вече леки луфтове и износвания по окачването.

Като версии, пробвал съм 2 броя ранни с тесни стопове 2-клапанови 928-ци, и няколко броя и версии от късните с големите стопове и 4-клапанови мотори.
От ранните, едната бе с базов 4.5 литра мотор и автоматик, а другата бе 4,7 литра еС-версия, пак с автомат скорости.
4.5 литровата бе с 15-ки джанти на 60 или 65 гуми, и возеше доста меко, а еС-ката бе на 16-ки с 50 и 55 гуми, и пак бе понослива на возене, дори и на паваж.

От късните еС4 съм карал черна ГТ с 330 коня и ръчни, със стандартни 17-ки май беше. Пак на 17-ки съм карал и един черен ГТС , с автоматик, който допреди 10-12 години бе наличен в София.
Та, въпреки че ГТС-а е най-последния върхов спек 928, пак не друсаше злобно.
Сега тия двете последните- ГТ и ГТС, съм ги карал в София на асфалт без много дупки.
На лош път може вече да не возят хармонично.
А Добричката 928еС4 бе с присадени Карера Куп 18-ки джанти, но пак возеше добре.
Нея обаче съм я пробвал преди 15 години по пътя между Златните и Балчик, а по онова време точно там нямаше дупки и вълнички, пътя бе хубав, за разлика от сега.
Като цяло, и като обмисля всички тия версии 928 дето съм пробвал, всичките бяха направо перфектни за Гранд Туризмо на окачване.
По-късните еС4 са леко друсащи, ама нищо трагично, особено на фона на сегашните друсливи уж ГТ коли.

Интересен контрапункт е, че първите 2 броя 928, на които въобще съм се возил, макар и бавно и културно карани от собственика, бяха чисто нови, и това се случи не другаде, а в БГ в средата и в края на 80-те.
Ще обясня по-подробно за тях, понеже тия версии на 928 бяха много редки не само у нас, а и въобще.
Ако едната от двете е скрита още някъде в БГ, ще е доста занимателен факт това.

Та имаше през 80-те години един БГ емигрант, избягал в Германия през 50-те.
Казваше се Васил Помазанов, беше там в Бавария някакъв фабрикант станал, производител на обувки и спортни облекла.
След 1981 год, като разрешиха на стари емигранти и невъзвращенци да се връщат, той тук взе да си идва редовно. Даже беше някакъв спонсор на наши национални спортни отбори, вкл. и освен всичко друго на федерацията на по Худжествена гимнастика.
При тия завръщания той беше станал добър познат с баща ми, та на тая приятелска база успях да се повозя и на двете му тунинговани оптично 92ци.

Интересното е, че и двата му Щросека, въпреки огромните им гуми /335-15 при ранната му 928 еС, и 345-17 при късната му 928 еС4/ не друсаха зловещо, доколкото помня.
Но и на двете коли ме е возил собственика бавничко на асфалт /той си ги караше кротко, поне в градовете/ та не мога да преценя на активно каране и по недобри пътища какви драми биха били с тия Ламбо колела.

Ранната Щросек 928 еС с тесните стопове бе златен металик, и собственика я докара в БГ в 1984 или 85 години някъде, чисто нова.
А на Пловдивския панаир есента на 1988, той вече дойде с новата с големите стопове Щросек еС4, която пък бе бяла перла боядисана.
Като си докара новия Щтросек белия, питах го дали ще продава златния.
Като че ли пък като съм бил ученик с 2 лева в джоба,  :)) съм бил клиент за 4-годишен Щросек, че да го питам глупости.

Но Васил каза, че златната ще си я остави в БГ, а бялата новата ще си я върне в Германия.
Бялата обаче реално я караше редовно в БГ до 1991-1992, а със златната не знам какво стана.
Предполагам, че никоя от тия двете Щросеци не е останала в БГ де.
Жълтата в сервиза на Бош на Сточна гара обаче е Помазановата еС4, понеже тук в Бг и правиха раздувките.

Ето така изглеждаха двата Щросека на чичо Васил.
Голям ценител беше на екстремни коли, и на екстремни мадами де, съдейки по набезите му в Худ. Гимнастика клубовете на Левски и ЦСКА тогава.

А, за Джага ХЖ220.
Бургаския дето го окепазиха на Овердрайв бе оригинално тъмнозелен, или пък бял, не помня вече, но не бе електрик синйозелен.
Но преди да отиде на тунинг, и след Бургас, дълго време се продаваше от някой с уточнение по Мобилето че колата се намира в Пловдив за огледи.
Последна цена на обява, преди да го купи чужденеца, дал го на Овердрайв, бе 160000 лв.

Тоя с транзитните номера електрик цвета, или пък да го кажем по точно- петролно синйо, никога не съм го виждал.
Доколкото се виждат транзитните табели, срока им на годност на лепенките е до 07 година, тоест до 2007. Аз поне така гадая, може и да не виждам добре де.
Та за него какво е инфото?
Сниман е на тия снимки примерно преди 2008 година, или е сега наскоро докаран?
« Последна редакция: Март 04, 2018, 19:37:23 от USfan »

Март 04, 2018, 19:33:30
Отговор #269

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ta, двата Щросек на Помазанов бяха такива като тия.
Ранния на база 928 еС, бе обаче златен, а късния 928 на еС4 база бе бял.