Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338019 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 03, 2018, 15:40:57
Отговор #300

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Червения СЛ 500 би трябвало да е на Стефан Мирославов -Крушата.

Май 03, 2018, 15:48:27
Отговор #301

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Регистрация С4600СА е от 1994год а крушата е убит 1993 може пък и да не неговият всъщност.  :)

Май 03, 2018, 15:55:46
Отговор #302

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да расбира се, че след смуртта му краи на 1993 на Крушата, може да е пререгистриран, но да е една кола. Но според мен не, доколкото добре помниа, Крушовиа бе УС-версиа.
Крушовиа, освен белите мигачо-габарити, имаше и точно тиа УС-симетрични фарове, обрамчени с лека рамка.
Може расбира се, след на 1993 год, и при пререгистрациата му в Софиа, поради лек челен удар, да са сменени мигачите с оранжеви, и светлините с асиметрични Еврофарове, каквито се виждат от снимката с Илиев.
Но това ми се вижда слабо вероиатно. Двата червени СЛ-а, тукашниа с Илиев,и ониа на Крушата, триабва да са раслични 2 броиа 129-ки.



Червеният СЛ горе е с други номера... защо решихте, че е на Илиев?

Душа, не мешаме колите. Червениа си червен СЛ, другиа от атентата си е друг СЛ.
И не сме решили точно на кои е бил червениа документално, или все едно как, а само че се вижда, че го кара на снимката.
А това дали е негов или не точно, или само го е карал в тоиа конкретен момент, не е важно.
По онова време тои караше много и на всекакви хора и раслични коли, как се случи.

Помниа добре една от началните, да го кажем, служебни на ВИС1 коли, некаде краиа на 1992, бе Митсубиши Спеис Вагон. :))
По-рано, оште веднага след промените, летото на 1990 год, лично си караше една Жигула.
А тоиа червениа СЛ го караше ниакаде 1993-94 год.

Иначе чети все пак, освен да гледаш наготово снимки.
Уточнено е от мен по горе /именно покраи расликите в номерата, а и понеже на черно-белите МВР снимки цвета не се вижда/, че колата на убииството е друг СЛ, бял на цвят.
И да, еврика, с друг номер е от червениа.
« Последна редакция: Май 03, 2018, 16:08:01 от USfan »

Май 03, 2018, 19:32:10
Отговор #303

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колега УСфен, паметта ти отново май изневерява - след справка се оказва, че СЛ хардтопа в който е убит Илиев с номер С9988СН всъщност е сребрист на цвят.
https://www.facebook.com/search/top/?q=%D1%819988%D1%81%D0%BD

За червения аз лично не мога да разпозная със сигурност нито един от двамата черноочилати, този зад волана има някяква прилика с Илиев от другите снимки, но с подходящи очила и перука и аз бих могъл да изглеждам така :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 03, 2018, 19:35:55
Отговор #304

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
А такаааа .... дайте "храна" на ГДБОП :))
retrobs.com

Май 03, 2018, 22:01:11
Отговор #305

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колега УСфен, паметта ти отново май изневерява - след справка се оказва, че СЛ хардтопа в който е убит Илиев с номер С9988СН всъщност е сребрист на цвят.
За червения аз лично не мога да разпозная със сигурност нито един от двамата черноочилати, този зад волана има някяква прилика с Илиев от другите снимки, но с подходящи очила и перука и аз бих могъл да изглеждам така

И ти си ми един остроумник. Перука и очила, хахха, готско. ))
Имаше иначе един друг у онези среди тогава, дето обичаше да се перукира, ама все едно.

А и справката ти по отн. колата от убииството е- ела ме ритни.
Писаниа от профил, правен от малоумни фенове, да го даваш като достоверно инфо, мани....
Специално таиа снимка на сребрист СЛ без номера, е качена в профила му от некав 20 годишен, дето с сигурност в 1995 година не е бил роден оште.
Това си е просто снимка на некои си СЛ, какво иа препостваш по темата.
Видимо по доброто и качество, е сегашна цифрова, не е препостната от лента снимка.
Та, много слабо опониране. Стрезов, очаквахме повече от вас...  O:-)

То е сигурно, че там у пост мортем профила му, качени мнениа от некакви пубери фенове, или дори и от савременници, вече от погледа на минали цели десетилетиа, надали са наи-достоверниа източник на едновремешно инфо.
Освен ако не е приложен точен снимков материал де.

Иначе и снимката с червениа СЛ е от профила му по Феисето качена, но това поне е реална снимка на кола с номера.
А и достатчно е видима приликата, и без да влизаме в дискусии по отн. на некакви теоретични лицеви експертизи.

Та, цвета, много мерак там за нешто да се хванеш.
Но, по описаниа все пак и на други свременници, изветрели като мен или не, и те помниат, че Бенца е бил бял на цвят.
Сега, некои го описват и като сребрист, ама, доколкото аз го помниа, и сам го виждал баш на Мираж ресторанта, бе беличак.

https://www.24chasa.bg/avto/article/3427610



Ама, аман с тиа глупави Бенцове.
Всекакви сериини СЛ-и и други такива, все едно на кои са били, штом не са Пулмани или примерно С111, не им е местото в таиа тема.
Бих пак помолил некои от модераторите да чисти от спама темата, и всички писаниа по отн. на коли по-евтини и масови от Даитона и Каунтач и подобни суперкари, да се сложат по другите теми с олдтаимерите и сие.

Така или иначе, от утре 15 дена ме ниама да си дискутираме тук, че отивам на малко плаване.
А в морето телефони и Нет са, както се 3нае, само през сателита на надути цени.
Та, много ми беше приатно, но дискусиите с тема- скучни Мерцедеси, )) ште ги пропусна в това време.
« Последна редакция: Май 03, 2018, 23:29:44 от USfan »

Май 03, 2018, 22:09:14
Отговор #306

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
M Ми да пусна Мерцедесите  на моя братчед , на снимката са още в Калифорния , но колите отдавна са си тук




Ноември 25, 2018, 11:42:13
Отговор #307

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко новости от Феисето.
Колега от Рали форумите пусна таиа снимка от Рали 3латни. Вижда се старт от нач. на 80-те.
При откриването в Албена, демонстрационно се пуснала преди старта, предвоенна Ланча кабриолет.

Модела предполагам е Ламбда, или 8 цил. Диламбда.
3аради ди3аина на откритата с 2 врати турер каросериа, може да е правена в нач. на 30-те години.

Даа, нашите едри буржоа не са карали само масовките в лукс-класа тогава, като Бенцове и Кадилаци, ами и такива страхотно авангардни коли.

Предполагам, че е и3несена отдавна Ланчата на 3апад.
И понеже сигурно това е станало по соц. време, пускам една клетва  >:D по отн. на алчниа експортиор.
Дето 3а тогавашна печалба от кирливите само неколко хиледарки Доиче Маркони, е лишил страната ни от такава красота.
Да не говорим и в чисто личен финансов аспект, колко повече пари можеше да спечели соц. тариката сега, ако бе продал колата примерно, на днешно време на 3апад, 30 години по-кусно.

То и в Чехиа, и Унгариа, и Руманиа, че даже и в ГДР, е имало останали след воината Бугатита, Кадилаци и Хорхове, и всекакви чудесии.
Но почти никои от собствениците им колекционери по соц. време там, не се е полакомил да ги и3несе тогава, а са си ги па3или и карали хората.
Покражи цивили3ационното им и нееднодневно мислене и манталитет на ониа хора и народи, и сега в тиа страни си имат в добри количества техните си предивоенни Кадилаци, Бугатита и Хорхове.
Само ние тука балкан селендурите, останахме голи на такива предивоенни хаи-енд красоти.

Ето снимката.



А ето снимки и на подобни версии и модели на Ланчи от 30-те.
Може ли ниакои да предположи все пак, точниа модел или версиа на таиа нашенска Ланча...













« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 11:59:45 от USfan »

Ноември 25, 2018, 12:59:46
Отговор #308

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
На мен повече ми мяза на DiLambda, но може и Lambda да е, кой да ти каже.
Иначе Ицо, който е и член на този форум е споделил преди 5 г. една история с тази конкретно кола в Ланча форума - http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=34166

Отделно, някъде имах снимки на предвоенна Ланча от някакво плевенско село, но не ги намирам в момента, ако излязат от някъде ще ги споделя. Мисля, че беше розово-червена грозно боядисана и човекът и търсеше някакви 100 к ама лева ли евро ли, няма значение...

Плевенската излезе Аугуста, намерих снимки в Автокласика, на които всъщност колата не изглежда толкова зле, колкото си я спомням
http://www.avtoklasika.com/editions/2010/80/3/?lang=bg

Тук може би трябва да се спомене, че у нас имаше и Ардея в прекрасно по мое мнение състояние. Макар това да е следвоенен модел, може да представлява някому интерес. Последно я видях при Вальо Манджуков (при кого друг?), койо тъкмо я беше взел от друг голям фен. Дали е още при него нямам информация, както и нямам никакви снимки на тая кола, но ето как изглежда
« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 13:49:45 от fifo »
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 25, 2018, 16:31:34
Отговор #309

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, предвид че В.Манджуков от много време доста коли, ако не абс. всички, дето има, продава и препродава, сигурно е пласирал и Ардеата.

3а Ламбдата, мерси 3а линка, интересна историа.
Качвам тиа снимки от Ланча Форума, да ги има и тук.

3начи сам бил прав.
3а принцовите неколко хилиадарки, вероиатно в ДМ, е шитнал собственика.
Ако са били 5000 марки примерно, по курс на черно ако ги е продал до средата на 80-те марките после, това са точно 10000 лв. На черно 2 лева струваше 1 марка тогава.
Определено триабва да сажалиава, но то такива глупаци като него, тогава много коли и3несоха.
3орлем да имат готова сума, нов Москвич, или 2-стаина панелка да си купиат.







Такива обаче от среден клас околовоенни Ланчи, като Априлиа и Ардеа, че и Аурелии с 4 врати, по нашите ширини е имало отн. много.
В Софиа колекционера баи Данчо, дето е с 2-та предивоенни американки кабрио- Краислер и Буик,  имаше такава малка с суисаид врати Априлиа.
А и нашиа колега Пешо сподели преди време, че дедо му имал в ранните соц. години, такава предивоенна Априлиа, или па Ардеа, като служебна кола в едно ведомство в Стара 3агора.

А иначе, две от личните ми наи-3начими грешки при не-купуване на коли са в контекста с 50-ски Ланчи.
Пурвата грешка беше в началото на 90-те, в 1994 год, като не купих една Фламиниа Купе, на Пининфарина, от Ботевград.
Бе доста комплектна, мишосива с бежова кожа.
Но бе бракувана, и с счупен мотор, 2.5 литра шестак, стоешт до колата на открито, на едно пале.
А па в двигателниа кош имаше, ужас на ужасите, O:-)  поставен и работешт, Перкинс 3 цил. ди3ел.
Искаха и 400 марки само, барабар с Перкинса. ))

Мислех да се вурна до Софиа да в3ема пари да иа платиа, а и да докарам ремарке да се влачи.
Но, тоиа глупав Перкинс ме спре от сделката, реших, че е много окепа3ена вече, да иа купувам.
А колицата на каросериа и салон бе доста добра.

Боли ме сега като сетих, можеше да се спаси колата, ако биах деиствал.
Селендура присадил Перкинса ка3а, че ште продава ди3ела отделно 3а 100-200 марки, а другото, като никои го бе иска, ште го даде на вторични,
Сигурно след 1-2 години, така е и станало.

2-та и3пусната от мен класическа следвоенна Ланча /е, освен неиа и Фламиниата, подминах грешно в 90-те на малки цени и доста броики други култови Ланчи, от 80-те години модели, ама това е друга тема/, бе една кола на Дончо от Пловдив.
Вече в краиа на 90-те бе това, може би 1999, тои в3е да продава доста от колите си в Пловдив.
И сред много други чудесии, имаше едно 2-местно кабрио с Ве-обр 4 цил. мотор
Модела бе Апиа каброилет, на Виниале.
Супер красива кола бе.

Но Дончо и искаше над десетократно цената на Фламиниата отпреди 5 години обаче.
При все това, цената бе умерени при модела 4000 долара, или 7000 марки, нешто такова.
Сума, не баш непосилна тогава да дам, а и можеше и надолу сигурно да се свали цената.

Поколебаха ме набор от в краина сметка, поотделно не толкова важни причини, но се сумираха.
Колата не бе в движение, и мотора бе да се прави.
А при вида на странниа и, да го кажем, полу-Ве-обр. 4 цил. мотор, се поколебах, дали и бастлер като мен ште се справи с ремонта.
Документите и те беха 3абатачени, беше маи, черто, бракувана.
Освен това, дотогава имах неколко години подобен клас 4 цил. 2 местно кабрио, като Триумфа ми Спитфаер, Него го биах купил пак 4000 $, но бе в движение ис документи.
А па точно в ониа момент имах и обшта с един приател Алфа 1.6 Спидер 3 Ген,
Коиато бе само 9 годишна, и в идеална почти нова кондициа, и не бе много по-скупо платена от исканата цена на Апиата.
Така че поредната двуместна кола да придобиа, не бе важен приоритет.

Грешка бе обаче, че не скочих и в тоиа балет, Апиата бе секси парче.
А дори и от финансова гледна точка, макар и да бе имала описаните проблеми, плус каросериа да се реставрира малко или много, не беше евентуалната покупка на 3агуба.

И така, мечтаиа си ги оште тиа 2 бр. Ланчии- Купе и Кабрио.
Но поне ме успокоиава факта, че сам карал и ра3ни други спортни италианки, сред които пак Купе и Кабрио, но от доста по-купешка марка, хаха, като Алфа.  :D

Ето примерни снимки на Фламиниата и Апиата.
Де ли са сега те3и среди3емноморски красавици....
Никакво инфо не ми е попадало в последните 20-25 години по отн. на тиа две коли.
Дано не е претопена Фаминиата, и дано не е и3несена Апиата...





« Последна редакция: Ноември 25, 2018, 17:27:48 от USfan »