Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338018 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2019, 19:18:42
Отговор #340

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Малко снимки от нашенските истински или почти ексотики, които една лелка журналистка ги е качила в една статиа.

3а Моргана на Халваджиан пише дамата, че е Плус 8 модел, и сигурно е така, но може и да е Плус 4, или версиата с 6 цил. Мондео мотор.
Формата на каросериата на тесниа 4 цил. Плус, и на 6-8 цил. Плусове е идентична, и всичките Плусове са 2-местни.
Така че основно по ширината на калниците може да се отличат 4 от 6-8 цилиндровите версии, но тук не се виждат фронтално колите.

Белото Ламбо Мурсиелаго роадстер е на Диневи, имат го от ново от 2007 година, а ранжевото ССЦ Шелби Ултимеит се вижда на кои е,
Табличката с годините на 1-ва регистрациа по графи на марки спортни и луксколи в Бг налично регистрирани, може да е интересна тук, та качвам и неиа.










Май 13, 2019, 22:35:37
Отговор #341

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Някой нещо да знае относно този автомобил?
https://youtu.be/XADLmujg4_Y

Юни 14, 2019, 10:09:29
Отговор #342

Неактивен Cosworth96

  • Публикации: 100
Някой нещо да знае относно този автомобил?
https://youtu.be/XADLmujg4_Y

Ако не се лъжа - Мондиал. Фиатови мотори, най-евтиното Ферари. До преди няколко години позанемарени екземпляри по чуждите сайтове имаше за едно Сандеро с климатик пари.  ;D
'07 BMW 325xi Touring ///M-Sportpaket

Юни 14, 2019, 12:25:36
Отговор #343

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Ако не се лъжа - Мондиал. Фиатови мотори, най-евтиното Ферари. До преди няколко години позанемарени екземпляри по чуждите сайтове имаше за едно Сандеро с климатик пари.  ;D

Ей го на, за тези, на които не им се слуша чалга:


Юли 08, 2019, 17:42:39
Отговор #344

Неактивен txl

  • Публикации: 95
Е ме тук с друга негова кола на Емчо, макар и не много скъпа /не и много по евтина от хубав Есприт СЕ като жълтия де/, Тя е също ултра рядка кола за БГ, та  мисля става за тая тема- Зет 3 Купе.
От наличните в БГ някога внесени 4 броиа Зет3 Купе, 3 бяха негови и ги продаде.
Два броя от това така нар. Кецка боди, тоя моя приятел внесе от Австрия някъде през 2009, бяха с базовите за Ѕет'3 Купе 2.8 литра мотори.
Третото, това на снимките тук, беше стар внос, но е с по новия лифт и това специално е с 3.0 Си мотора, най мощния след М Зет-3 версията.
Тия по слабите шестаци обаче почти веднага ги продаде- бяха едно тъмнозелено и едно черно.
А това синйото го караше по-дълго време Емо, и го продаде чак по-мин. година, ако добре помня.

Та ето ниакои снимки на синиото Ѕет'3 купе, много иака цветова гама беше - Мартиник блу беталик сас син кожен салон+.
На парвата от снимките, БМВто Ѕет'3 Купе е вдиасно, а влиаво се вижда Емчо, собственика на него и на Лотуса жалтиа, ѕастанал до моиа бордо металик 4 Ген Мустанг купе.
На втората снимка, там в другата автокашта на Емо, дето поѕирам прав на отворената врата на синиото БМВ, ѕад него се вижда другото му Ѕет'3 Купе черното с 2.8 литра мотор.

Извинявам се, че вадя цитат от толкова назад в темата, обаче много са красиви Z3 купетата! Спомням си, като стояха синьото и черното в мобиле.бг, струва ми се доста време стояха обявите. От много време разбира се ги няма, а цените и на тези коли излетяха рязко. Може ли повече инфо и за останалите - споменатото тъмнозелено и споменатото четвърто.

Аз лично съм виждал едно червено Z3 купе в София преди около 2 години, в движение беше и нямам снимки. Изглеждаше средна работа като състояние. Освен това някъде по същото време едно бяло се продаваше в Шумен, но имаше някакъв проблем с документите и май не можеше да се пререгистрира.

Юли 08, 2019, 18:29:43
Отговор #345

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А няма проблеми, тая тема си е за раздъфкване,  :)) че така излизат подробности и инфо евентуално и от не толкова често пишещи или четящи тук колеги.
Хм, готино е да има повече наличности от Кецките, вярно че станаха пак скъпи, а аз червено поне не съм виждал по София.

Четвъртото Софийско купе което аз съм виждал, един доста млад го караше преди 2-3 години.
Бе новия лифт и същото синйо като Емовото, но бе с други джанти,  имай без люк, и май не със син салон вътре.
На тъмно съм го виждал, някъде 2015-2016 год, спряло по центъра на София последно, ама тогава не го разгледах добре.

Ами зеленото Купе Емо, продавача на черното 2.8 и синйото 3.0, го внесе най-рано, някъде в 2009-2010 години, от Австрия.
Беше с 2.8 мотор, люк, и май бежова кожа. Беше много свежо и оригинално, по-свежо от по-късното му черно.
Май беше дошло с някакви леки одирания, че Емо му пребоядиса 1-2 детайла, ако добре помня.
За тогавашните време и то бе с отн. надута цена тук на продаване, ама нормално, Емо им търсеше все пак печалба.

Ако добре помня, искаше му 15-16 бона в лева, после 14, а май клиента дето го купи, го взе май на 12 бона в лева.
Купи го един културен човек средна възраст.
Емо казваше, че дошъл клиента с някакъв там скромен Нисан Алмера или подобно, да го гледа и плаща.
Преди 2-3 години тоя културния собственик го видях да го кара бавно в преките в Лозенец под площада Гъза на слона, не знам дали там живее в квартала.

Иначе много ме кефи, но не чак толкова колкото ориг. кецка, и наследника- Зет 4 купе.
В БГ от тия 2 Ген Кецки съм виждал едно сребристо в с.Кранево, там паркираше дълги години, но бе на СА номера.

Преди 2 години па мернах още едно сребърно по София, но на други СА номера.
Това второто го караше една отн. скромна дама на 30-40 лета, дето някак си и вървеше повече Аурис да кара. O:-)
Караше го и доста културно, но така или иначе я заварих в трафик.
Мадамата не даваше някак излъчване да му беше голяма ентусиастка де...

Юли 08, 2019, 19:01:39
Отговор #346

Неактивен txl

  • Публикации: 95
Благодаря за подробностите :)

Цитат
Четвъртото Софийско купе което аз съм виждал, един доста млад го караше преди 2-3 години.
Бе новия лифт и същото синйо като Емовото, но бе с други джанти,  имай без люк, и май не със син салон вътре.
На тъмно съм го виждал, някъде 2015-2016 год, спряло по центъра на София последно, ама тогава не го разгледах добре.
Това мисля, че е второто, което съм виждал в София - в Обеля, също го видях в движение, някъде по същото време е било.

А червеното - на Драган Цанков и Г.М. Димитров - беше и то със софийски номера, но един-единствен път само съм го виждал и него. Беше си нормалното за тези години бмв червено - така като гледам, вероятно hellrot.

А "2 Ген Кецки" имаш предвид Z4 купе ли? На мен те не са ми били чак толкова интересни :) бегло си спомням едно сиво-асфалтово на Калояново на някое аматьорско бмв каране, преди 2-3 години, пак със софийски номера.

Юли 19, 2019, 22:01:15
Отговор #347

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Като стана въпрос за Z3 купета, нека и аз се включа с 2-та пъти когато съм засичал такава машина във Варна.
Първата снимка е от тунинг феста през 2012, когато бяха изкарали тази синя бройка.

 Нямам снимка одзад за да видим с какъв номер е била, но през 2017 тази "Кецка" на СВ номера ( :D много ме кефи тоя прякор) бе заела централно място пред един от Варненските молове. Колегата USfan да каже дали не е мярнал нея по тъмно в София. Съдейки по сходните джанти обаче може и да е баварката от 2012-та.

А по отношение на Z4 Купетата и на мен ми допадат, най-вече с това че са една идея по-редки от кабриолетите. Та от тях една бройка даже се върти в мобилето в момента: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11561718839893613&slink=bosdgr


Юли 26, 2019, 16:55:22
Отговор #348

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тая синята с големите присадени джанти е 3.0си-то екс. на моя приятел Емо.

Ами да, аз кецки им викам и на Зет-4 купе, което стриктно погледнато не е правилно, понеже вече не приличат баш на обувки с тая свлечена задница.
Аз и 2 Ген. ги харесвам.

Значи в БГ от тях досега сме разкрили поне 3 броя регистрирани- 2 сребристи- едното на СА номера екс-Краневско, другото Силвър пак на СА табели, с мацка водачка, и това споменатото горе черен металик.
И с това бялото стават поне 4.
Бялото изглежда го, но цената му ми се вижда за БГ висока, особено предвид и че не е М купе.
« Последна редакция: Юли 26, 2019, 17:03:11 от USfan »

Септември 24, 2019, 15:22:25
Отговор #349

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Като стана въпрос за Z3 купета, нека и аз се включа с 2-та пъти когато съм засичал такава машина във Варна.
Първата снимка е от тунинг феста през 2012, когато бяха изкарали тази синя бройка.


Тази,която си засичал във Варна,съдейки по надписа TST Racing на предното стъкло е възможно да е била на покойния Тони Келеша.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001