Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338056 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 07, 2019, 21:10:17
Отговор #360

Неактивен Countach

  • Публикации: 768


[\youtube]
BMW 320CI  '04

Януари 19, 2020, 17:42:00
Отговор #361

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колегата Бурян вече може да се похвали с голям за 7-8 коли гараж, направен лично от него.
Като разбира се, в него челно място заема, освен няколкото му с 2-врати Бенцове купета и кабрио, и Голфа 1 кабрио, и едно 928 еС от първия лифт.
Ето снимки на 8 цил. трансаксъл в новия му дом.

Бурян тия дни и седмици договаря да придобие и едно по-късно 928, версия еС4, с оригинален оптически Щросек пакет, поне оригинален по-твърдения на досегашния собственик-
Но, снимки на Щросека и подробности за него, чак като физически и документално дойде при колегата, ще кача тук.

Леко странен контрапункт на 928-цата, е и този син Трабант.  :))
На него не му е мястото в тая тема, но предвид че е любимата кола на колегата, и че Трабито той го има най-дълго време от всичките му коли, вече повече от 20 години, го качвам и него с Поршето.












Януари 20, 2020, 15:31:24
Отговор #362

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
Колегата Бурян вече може да се похвали с голям за 7-8 коли гараж, направен лично от него.
Като разбира се, в него челно място заема, освен няколкото му с 2-врати Бенцове купета и кабрио, и Голфа 1 кабрио, и едно 928 еС от първия лифт.
Ето снимки на 8 цил. трансаксъл в новия му дом.

Бурян тия дни и седмици договаря да придобие и едно по-късно 928, версия еС4, с оригинален оптически Щросек пакет, поне оригинален по-твърдения на досегашния собственик-
Но, снимки на Щросека и подробности за него, чак като физически и документално дойде при колегата, ще кача тук.

Леко странен контрапункт на 928-цата, е и този син Трабант.  :))
На него не му е мястото в тая тема, но предвид че е любимата кола на колегата, и че Трабито той го има най-дълго време от всичките му коли, вече повече от 20 години, го качвам и него с Поршето.








А този 928 от снимката ще се реставрира ли? 

Януари 20, 2020, 23:39:23
Отговор #363

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
По принцип да, ще и трябва ремонт на мотора, и козметична реставрация, най-вече боядисване, и смяна на неща по спирачките, но общо взето е здрава и комплектна кола, затова не я продава.
Той взе трансаксъла преди повече от 10 години в движение.
Но след 1 година каране, мотора нещо се застърга, и се оказа, че има прекалено голямо аксиално износване на коляновия вал, предизвикано от грешен/крив демонтаж и монтаж на кутията на автоматичните скорости.
Така че мотора е за ремонт, или за нов колянов вал.
Иначе каросерията няма ръжди, а салона с кафява кожа си е добър на кондиция.
Арматурното табло също няма много пукнатини.

А Щросека дето ще придобива, ако всичко документално, а и други работи, е ок, е тоя.





« Последна редакция: Януари 20, 2020, 23:43:37 от USfan »

Януари 21, 2020, 00:11:52
Отговор #364

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
Това ако е истински боди кит щросек, броните не трябва ли да са отделно от колниците

BMW 320CI  '04

Януари 21, 2020, 01:00:05
Отговор #365

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Това ако е истински боди кит щросек, броните не трябва ли да са отделно от калниците

Абс. си прав, аз за това писах по-горе, по твърдения на досегашния собственик е Щросек.
Аз поне лично, в БГ съм виждал само 2 бройки оригинални Щросеци, и то още и само в 80-те.
Тях ги имаше от нови един наш тогавашен богат завърнал се екс-емигрант и бизнесмен- Васил Помазанов. Неговите бяха, златист 928 еС, и бяла перла 928 еС4.
Извън неговите, които той в БГ си ги докара последователно чисто нови- в 1984- златния, а в 1987- белия, другите тук налични, дето са внос след падането на митата в 1990, според мен са ментета Щросеци 928, или съответно- ментета Киониг Спешъли 928.
« Последна редакция: Януари 21, 2020, 02:07:41 от USfan »

Януари 21, 2020, 14:51:12
Отговор #366

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
Не знам Щросек ли е или не това червено 928, но изглежда, че ще стане мега добро!  8))

Януари 30, 2020, 13:43:41
Отговор #367

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не знам Щросек ли е или не това червено 928, но изглежда, че ще стане мега добро!  8))

Ами да си надяваме, но предвид че се изчаква прехвърляне и това онова, евентуално части по мотора, по належаща е реставрацията на стандартното му 928еС.
Стандартния еС мин. лято претърпя частично разглобяване за, да се прегледат и оправят някои скрити места на потенциална корозия.
То е 1983 производство, следователно, за разлика от всички правени след 1986 моделна год. Поршета, не е двустранно поцинковано по носещите елементи на бодито, и въобще.
Ето му снимки както е със свалените калници, които, както и голяма част от другите му външни панели, са от алуминии.

Оригинално колата е била бордо металик, с тоя готин кафяв кожен салон.
Красиво съчетание, като черна отвън по-скучно ми стои, специално тясна ранна 928 като тая.
















Януари 30, 2020, 23:10:09
Отговор #368

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето малко снимки от архива. отпреди 10 години, на едно крайно интересно Порше.
Тогава това ново оригинално 997 ГТ2, беше собственост на познати на мой приятел.
Не съм я виждал тази кола по София в посл. години, ще е интересно дали още седи в БГ, може и в някой друг град да е отишла.
Ето и техн. данни.

https://www.auto-data.net/en/porsche-911-gt-997-gt2-3.6-530hp-6584

Някъде пак тогава от времето на тия снимки, даже по рано, в 2008-2009 години, покарах за няколко часа едно такова, демонстрационното бяло новичко ГТ 2 на вносителя Орхид.
С нова цена тогава, от доста над 400 000 лева без ДДС, тяхното Орхид го даваха на под 300 бона с ДДС най-накрая, че все пак беше навъртяло 3-4000 демонстрационни км.
Беше изумително брутална кола, с два досадни елемента от карането, поне за мен досадни.

ГТ2 и ГТ2 РС на 997, и предишните ГТ версии на 996, са само с ръчни скорости, и поне на онова бялото ГТ2 на Орхид, педала на съединителя му беше ужасно тежък, както съм го описвал по-рано тук в темата, още повече даже от амбриажа на моя Фокси боди ГТ 5.0 Мустанг, който е с жило, и си е бая тежък.

Другото досадно за мен при ГТ3 и ГТ3 версиите е, че ако не го поръчаш от ново изрично с комфорт седалки /ако въобще е възможно това за ГТ2/, то пристига серийно с тесните ръбести РС корита, в които поне някой по-едър и не много пластичен като мен, трудно влиза и стои.

Така или иначе, изумителна кола е последната с ръчни скорости ГТ2-ка.
ГТ2 РС версията на 991, ако и да е супер-хипер мощна и директна за размерите си, е вече с ПДК скоростна кутия, тоест, все пак си е автоматик.

А в 2011-2012 години някъде, в София дойде и едно мишосив металик ГТ2 РС, от последния лифт на 997. Даже по Божурище се пускаше, в последните достъпни за каране на пистата, месеци.
Може и това мишосивото ГТ2 да е още в София и в БГ, кой знае.





А ако на някой 530-те серийни коня на стандартно ГТ2 997 са малко, тази кола, както и всичките турбинирани 996-991 версии, отн. лесно се подобряват до 700 коня.

https://www.motor1.com/news/43905/porsche-911-997-gt2-by-ok-chiptuning-receives-680-hp/

Препоствам тук пак и тази снимка, отпреди няколко страници беше качена, понеже я поизрязах и потъмних, и се виждат по-ясно колите- горе една Алфа СЗ Загато, и долу- Опел ГТ Спийдстър.
Горните две сканирани снимки са от 1992 или 1993 год. от Пловдивския панаир, където Алфа-вносителя тогава- АутоГама, излагат последната внесена от тях бройка, от една партида внесени от тях 4 броя Роадстери Загато СЗ. От тях две са били червени, една черна, и една жълта.
Тази червената Загато вероятно е тази, която беше карана от Лучано 10-15 години по-късно, и в крайна сметка май отдавна е изнесена.

« Последна редакция: Януари 30, 2020, 23:32:49 от USfan »

Януари 31, 2020, 15:21:46
Отговор #369

Неактивен CJ7

  • Публикации: 1063
Аз помня, че имаше през 90-те едно жълто Диабло, но какво стана с него? Имаше и едно бяло Ламбо джип от тия като Хъмър дето са.