Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337785 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2020, 17:16:14
Отговор #370

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз помня, че имаше през 90-те едно жълто Диабло, но какво стана с него? Имаше и едно бяло Ламбо джип от тия като Хъмър дето са.

Назад в темата имаше много писани нища и детайли за тези двете коли.
накратко, жълтото Диабло, докарано от Фатик, и обиколило не много хора след него в теенчие на 2 десетилетия, в в 2013 финишира пребоядисано в оранж /да не се бърка с едно друго БГ оранж Диабло, което бе късен лифт с стъклени капаци на фаровете/ и без мотор на Капитолия.
Оттам го експортираха навън, исканата му цена тогава от Салех, собственика на къщата, бе 40000 Евро.

Бялото 002 също много е обсъждано тук, последно вися на Капитолия в 2001-2002 на 60 бона в Лева, или кой колкото даде.
Тогава а, а и сега много го харесвах, напаво си бях влюбен, в това неповторимо Рамбо-Ламбо /и ах, каква гавра със славната традиция на ориг. джипове Ламборджини, е тоя паркетник, ако и да е супербърз- ауди шаси, ауди-мотор, ауди всичко- Уруса/.

Е така за спорта, съм хвърлял оферта на Салех за него, особено след кашд едни руснаци клиенти купиха ЛМ-а, нещо не можаха да го изнесат, и го върнаха обратно.
Но, мойта оферта на тоя принцип тогава обаче, отправена към Салех, бе според мен справедлива, но ниска, и той я възприе като първоначална вноска само, хаха.

При все това, аз при залежали, и екс-крадени, и не особено до никак поддържани коли /като тая тройна комбинация на бонуси, е типична за хай-енд екзотиките, внасяни в БГ в 90-те/, ако ще да са не ЛМ002, ами Ферари ГТО от 1961-64, или Понтиак ГТО Джъдж, хаха, съм твърд при купуване и офериране.
В такива случаи, или цена тип- заложна къща, или- риен ва плю.  :))
Е, в много случаи съм печелил диспута и сделката, и съм прибирал там, някоя отн. интересна кола на умерена цена, но в тоя случай, Салех не ми взе скромните пари, и ЛМ-а си отседя.
Така или иначе, никой не го купи дълго време.
По мое мнение, и кълнящи се свидетелски показания на някои преки наблюдатели на ситуацията с него, някъде в 2003-2004 години, е било унищожено ЛМ-чето умишлено на застраховка.


Февруари 01, 2020, 15:15:57
Отговор #371

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Както и да е, видно LOTUS няма вече в BG.
С BG номера, има една в Сърбия, заради проблеми с регистрацията там.

В сферата на локумите и възможните факти, оказва се, че евентуално и реално, е имало поне 2 истински Лотуса Омега в БГ.
Единия тъмнозеления, екс-Факиков, и после на мой познат, който му счупи 6-те скорости, и пак го върна на Фатик, е ясно, че отдавна е изчезнал/изнесен.

Появи се обаче една нова теза и свидетелско показание  O:-) , касаещо друг ориг. Лотус Омега.
Та, тия дни, като си говорих с едни там мастити, хаха, бизнесмени от 90-те, по други маловажни поводи, се отплеснахме за нашата младост тогава, и там, кой умрял, на кой жена му, или държавата, или конкуренцията, му взели парите, кой ги изгубил на хазарт, и прочее глупости.
Но, един от тях се сети, че в нач. на 90-те год, имало някакъв бивш милиционер, който се превърнал в началото на промените в перспективен строител-търговец, и не знам си какво.

Тоя въпросния екс-МВРеец живеел /или па гаджето му там живеело/ и имал офис в жк. Редута, и даже уж бил купил фамозния ресторант Ропотамо, и щял да строи небостъргач с хеликоптерна площадка на мястото му, и да си купи хеликоптер, и да си кацал на небостъргача отгоре.  :))
Но, изглежда това с Ропотамото си е било просто договор за наем, още си е май на общината обекта, и още си седи в скрофен вид.
Така или иначе, дошла Кризата от 1996, и екс-МВР-ееца олабил хватката над кинтите.
Там, Виденов му взел парите, борците му взели парите, пенсионерите му взели парите, и въобще, тоя въпросния малко потънал.

Но, преди да затъне, още в нач. на 90-те, като станал частник, моите познати се кълнат, че имал нова Омега Лотус, с надписите там, и двете турбо под капака, а па на гаджето си подарил нова Калибра, с базово моторче- 2.0и.
По някое време обаче в 1994 или 95 год, бил продал Лотуса, и там, минал на Мерцедеси.
Колата била с ляв волан /Опел нали, не Воксхол/, черен на цвят със сигурност, според най-помнещия от моите познати.

Та в тоя аспект, тоя Лотус Омега, дето е отишъл в Сърбия, черен ли е бил отвън, и още ли е на БГ номера там, и какво ли е станало с него...  ::)
Може да е била именно колата на МВР-ееца пишман-строител..
« Последна редакция: Февруари 01, 2020, 15:21:43 от USfan »

Февруари 02, 2020, 20:54:40
Отговор #372

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Наистина интересно.
Питах пак моя познат за цвета, и той каза, че е сигурен, че е бил черен, или черен металик.
Не бил там, много тъмнозелен до почти черен, а именно - черен.
И Калибрата на мадамата на оня и тя била черен металик.  :))

Това обаче за мен не е за учудване, предвид, че най-вероятно Лотуса е дошъл директно краден, или чрез измама от лизинг, от някъде от Западна Европа.
Тогава в 90-те, освен дивашко пренабививане на дадени цифри от ВИН-а, се практикуваше и смяна на цвета преди пререгистриране у нас, така за още по-дистанциране от оригинала.
А може и баровеца екс-МВРеец, колко да му е вкуса, да е решил, че черна по му харесва, така по бизнесменско изглежда, и след някой удар, да е решил да я пребоядиса цялата в черно.

Интересно това именно и за частите.
Може и тая черната да е нарязана на части, а може и зелената Фатиковата.
Оная зелената, предвид на дефектиралите скорости, и предвид на със сигурност нейния менте произход, може да са и направили някое макс. високо на оценка Каско в средата на 90-те, даже и да не е била в движение, и после да са я нарезали за застрахователната измама, и от тази кола все да изпадат части.

Сега се и замислих, без да съм гледал по Нета, как се различава километраж на Лотус Омега от на примерно- Ево 500, или там, от някоя друга Ирмшер Омега...
Има примерно на Лотус Омегата километража, Лотус емблема на него ецвана/боядисана, или е там разграфен до 300, а на Евото 500, примерно е само до 280...   ::)
« Последна редакция: Февруари 02, 2020, 21:05:40 от USfan »

Февруари 05, 2020, 17:27:52
Отговор #373

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Една снимка на Пакарда на Г. Димитров отпреди кражбата, и статия с подробности за износа на колата в САЩ.
Да не ги пиша тук наново, ето линк от съседна тема, където стана въпрос за колите на Димитров.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10580.msg149981.html#msg149981

Март 21, 2020, 18:40:55
Отговор #374

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Здравейте колеги,
Не съм бил активен във форума отдавна. Бях забравил колко приятна се получи тази тема. Наскоро попаднах на станицата на една автокъща в Instagram и видях автомобил, който ми напомни за тази тема. Та реших да погледна какво се случва и да споделя снимката. Също така да ви подканя ако знаете за някакви класически екзотики пребивавали или все още подвизаващи се по нашите пътища - споделете с нас! Другото, което искам да кажа, е че почнах да разглеждам темата и отворих първата страница, подсетих се за Countach-a и реших да проверя дали има сключена застраховка този номер и излезна, че няма. Някой знае ли нещо по въпроса?

« Последна редакция: Март 21, 2020, 18:48:43 от photo »

Март 21, 2020, 19:21:33
Отговор #375

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Здрасти, ами той Кунтача на Стуци отдавна не се кара, нито редовно, нито никак, така че е нормално да няма застраховка.
А и собственика му почина преди няколко месеца.
Съответно, предвид на разни обстоятелства, предполагам наследниците ще решат да го продават. Залагам и на заминаване в чужбина на колата, предвид на очакваното искане на най-висока цена.

Така или иначе, експорта му и постигането навън на максимално възможната за него сума, ще са затруднени точно в тоя момент.
Вероятния сценарий е наследниците да изчакат, преди да се раздействат по-активно по отн. на колата. Може пък и да е вече изнесен, още в есента на миналата година.

За последното се съмнявам, понеже по Нета щяха да се появят снимки от товаренето или транспортирането му с някой камион.
Дори закрит ТИР да се ползва за това, по примера с изнасянето на предшественика му, Дайтоната преди 29 години, все щеше да изтече нещо някъде.

Във всички случаи, подсигурил съм за шпионин :)) един екс-служител на МО, който живее в панелката на Стуци, и точно срещу поредицата от типови бетонни гаражни клетки, дето е заключено Ламбото.
Ще ми се обади, стига точно тогава да е в къщи, почне ли изнасяне от гаража.
А и ако хване изнасянето, ще направи снимки от качването на колата на каквато там платформа докарат, е така за архива на Форума да си ги имаме.
« Последна редакция: Март 21, 2020, 19:38:54 от USfan »

Март 21, 2020, 19:40:37
Отговор #376

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Здрасти, ами той Кунтача на Стуци отдавна не се кара, нито редовно, нито никак, така че е нормално да няма застраховка.
А и собственика му почина преди няколко месеца.
Съответно, предвид на разни обстоятелства, предполагам наследниците ще решат да го продават. Залагам и на заминаване в чужбина на колата, предвид на очакваното искане на най-висока цена.

Така или иначе, експорта му и постигането навън на максимално възможната за него сума, ще са затруднени точно в тоя момент.
Вероятния сценарий е наследниците да изчакат, преди да се раздействат по-активно по отн. на колата. Може пък и да е вече изнесен, още в есента на миналата година.

За последното се съмнявам, понеже по Нета щяха да се появят снимки от товаренето или транспортирането му с някой камион.
Дори закрит ТИР да се ползва за това, по примера с изнасянето на предшественика му, Дайтоната преди 29 години, все щеше да изтече нещо някъде.

Във всички случаи, подсигурил съм за шпионин :)) един екс-служител на МО, който живее в панелката на Стуци, и точно срещу поредицата от типови бетонни гаражни клетки, дето е заключено Ламбото.
Ще ми се обади, стига точно тогава да е в къщи, почне ли изнасяне от гаража.
А и ако хване изнасянето, ще направи снимки от качването на колата на каквато там платформа докарат, е така за архива на Форума да си ги имаме.

Ще е доста радващо ако остане в България по някаква случайност колата! Така и не успях да я видя на живо. Ще е доста ценно за архива на форума да имаме по-качествени снимки поне преди да го екпортират.

Март 22, 2020, 23:22:12
Отговор #377

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Само за протокола, до преди -6 години жълтата я караше един комшия, видна светска персона. Помня като я видях за първи път, много се впечатлих . :)

Март 23, 2020, 02:31:14
Отговор #378

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Само за протокола, до преди -6 години жълтата я караше един комшия, видна светска персона. Помня като я видях за първи път, много се впечатлих.

Ако визираш жълтото Диабло, и в добавка понятието- светска :)) караше го Жоро Чопев, арендатора на Червило до 2006 год.
Аз по онова време в посл. славни години на Червило, купих от неговия управител черния ми Фокси Мустанг ГТ кабрио, но към лятото на 2005 год, като взех Мустанга, Диаблото отдавна не беше при Чопев.
Той го караше много отдавна, в периода 1996 до 2000 и някоя години.

Преди него, от 1993 до 1995 години, Диаблото беше на един мой далечен познат от северна България, виден захарен търговец в зората на демокрацията, после кмет на Тетевен.
Тука също сме му дискутирали колите.
А конкретното оригинално жълто Диабло, в диапазона 2012-2013 години, вече седеше на Капитолия със счупен мотор, но отдавна беше пребоядисан в оранжев металик.
Салех го даваше на всеки за 40 бона в лева, като мотора го нямаше наличен в колата.
Накрая някой купи и изнесе тази кола.
Е тук по назад може да съм му качвал снимки с оранжевата боя както седеше и с празния кош отзад.

Да не визираш някоя друга жълта кола- напр. единия от двата Кйонига СЕК-ове, екс на Фатик.
Жълтия от тях също вися на Капитолия, ама преди 15-20 години, не преди 5-6. после го купиха в провинцията.
« Последна редакция: Март 23, 2020, 02:36:21 от USfan »

Март 23, 2020, 12:01:00
Отговор #379

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Извинявай за недоуточняването Люска - визирах алфата жълтата. С Жоро Чппев се познаваме лично и относително добре, от теб чувам че е бил арендарор в Червило. Когато го видя ще го разпитам, че ми стана интересно. :)