Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337913 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2020, 17:56:50
Отговор #380

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Извинявай за недоуточняването Люска - визирах алфата жълтата. С Жоро Чопев се познаваме лично и относително добре, от теб чувам че е бил арендарор в Червило. Когато го видя ще го разпитам, че ми стана интересно.

А, пардон, грешка.
Не на Червило беше собственик, а на Ескейп диското.
С един друг Жоро го обърках, от на тоя другия Жоро, от един от управителите му на Червилото, взех Мустанга ми по-стария.
А той Чопев Ескейп дискотеката я направи, някъде в 2001-2002 години.
Това Диско бе по-надолу по ул. Ангел Кънчев от Рафито, дето убиха Клюна.

https://hotarena.net/kolekcioner-na-krasavici-zabremeni-golqmata-lubov-na-joro-iliev

А жълтата Алфа РЗ Загато що да е била при теб квартално да е живеела...
От нова от 1992 год, и до поне 2013-2014 години, тя си беше собственост на моя добър познат Ицо Стоте Манекенки.
Той Христо си живееше на ул. Ангел Кънчев, още живее там, и долу в партера на къщата си беше направил шоурум в нач. на 90-те год, отдето продаваше нови Алфи тогава, основно 155 и 75-ци.
Нещо интересно, тоя негов шоурум и офис на Ангел Кънчев, сега е редакция на списанието Плейбой.
Той Ицо си го издържа да не фалира журнала, и прави творчески кастинги на нови плеймейтки там.
Вкл. и тая жълтата РЗ я беше изложил в Шоурума му едно време. Ауто Гама му беше кръстена май фирмата, уж официален Алфа вносител.
А в посл. години си я държа Алфата РЗ на един гараж в къщата му в кв. Драгалевци.

А като беше дошла кризата в 2008 година, я изтъпани жълтата на Софавто да седи, за 60 бона в лв. цена.
Тогава я карах пробно, беше на само 8000 км. пробег, чисто нова. Жълта с черна кожа.
Оферирах им 20 бона в лева тогава за купуване, даже си носих парите в брой, по метода цена и начин на изкупуване- тип заложна къща, както си му е реда, хаха.  :))

Там онзи Тони, знаеш го, се посмя на народната оферта, но се позамисли, и звънна да пита Ицо има ли яко намаление на цената.
Добре е да има оборот и да се разчисти паркинга, и по добре комисионна на база 20 бона наведнъж, отколкото такса паркинг по 50 кинта на месец тогава.
Дрънкаха си скришом, ама Манекенките обаче свали максимално да поне 40 бона в лева цената.

Съответно, нито аз, нито никой друг в течение на годината висене там на колата, купи тоя италиански бангиоз )) на тая изтрескана за кризисното време, и като за 1 годишна продаваема Ц-класа, цена.
Това беше някъде в 2009-2010 години, и като не се продаде РЗ-то, той Ицо си го взе.
Макар че, гледайки сега цените дори на захабени РЗ Спидери, 20 бона в Евро цена за хубава редовна на произход такава РЗ, вече си е повече от добра сделка.

В 2013-2014 год. последно я виждах да я показва веднъж за телевизията Ицо, за риалитито- Милионер търси съпруга.  O:-)
Може обаче някой друг уж ВИП да си я купил от него след 2014.

А ето тук на Пловдивския панаир, едната от двете червени РЗ, внесени от Вантотрейд в 1994 година.
Другата червена РЗ я купи Лучано, и след 10-15 годишно дота каране и амортизиране, сина му я продаде преди 10 години, и я изнесоха на запад.

« Последна редакция: Март 23, 2020, 18:24:00 от USfan »

Март 28, 2020, 21:34:03
Отговор #381

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Точно за него говоря Люси, той има апартамент в съседния вход до нас( от другата страна на Патриарха )  и редовно остава и там :)

Март 28, 2020, 21:50:21
Отговор #382

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аха.
Бре, да не повярваш, че е рискувал да я остави на улицата.
В Милионер търси жена предаването, той уточни, че я пазил като скулптура и за инвестиция, и не я карал.
Ами ако си я виждал преди 5-6 години, може да я е извадил да я снима в предаването по ТВ.

Март 29, 2020, 22:56:11
Отговор #383

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Аха.
Бре, да не повярваш, че е рискувал да я остави на улицата.
В Милионер търси жена предаването, той уточни, че я пазил като скулптура и за инвестиция, и не я карал.
Ами ако си я виждал преди 5-6 години, може да я е извадил да я снима в предаването по ТВ.
Не е оставял колата, познаваме се лично с него :)

Април 02, 2020, 19:04:16
Отговор #384

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Eто и няколко хубави снимки на червената Алфа




















Април 02, 2020, 19:56:51
Отговор #385

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eто и няколко хубави снимки на червената Алфа

Тази трябва да е екс-Роадстера на моя пък добър познат- Лучано.
Той го караше да края на 90-те, после сина му го кара до 2008 год. някъде, и доста го позахаби, и после го продадоха.
Изглежда новия му собственик го е козметично изреставрирал.

Април 03, 2020, 02:11:12
Отговор #386

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодарение на колегата Дидо, който ги намери по Фейса, препоствам тук едни снимки от някои от колите, намирали/намиращи се в НСО.
Снимките не са нови, а са правени в диапазона 2005-2008 години, според мен.
На тях поне има надписи, че са от 2006-2007 правени.
Логично да са оттогава, понеже преди това СА номера няма, а на 2008 год. един търг, НСО продадоха почти всички останали Чайки ГАЗ-13.
А и после в 2009 пребоядисаха ранните следвоенни ЗиС-ове /кабриото 110 от черно стана бордо/, и ги минаха и тях на СА номера.
Освен всичко друго, се виждат таблата и част от салоните на ГАЗ-14 Чайка и на един ЗиЛ 4104.

А черното 1 Ген Седмица от 1-я лифт БМВ 745и, и него го продадоха на тоя търг в 2008 година.
По-новата 12 цил. 2 Ген седмица 750и, също е интересна кола, понеже е с лека бронировка, и возеше често известния ни демократ- Командира, в периода 1997-2001 год.

А на виждащия се зад старата Седмица с рег. бял номер- С 6060, доста нов на кондиция сахара пясъчен на цвят Рейндж Ровър, ранна версия от 70-те с 2 врати, и с карбуратор 3.5 л. осмак мотор, и 4 скорости ръчни, лично аз съм му скъсвал трътката да го карам на аванта, в периода 1993-94 години.
Даваше ми го един от началниците в тогава вече преименованото УБО-НСО на лична база, за кръгчета по 1-2 часа.
Имам спомени, че май даже го карах въобще без номера по София около НСО-то района, май никога не е бил регистриран на постоянни номера в БГ.

Тоя Рейндж, заедно с едно удължено светлосинйо 4-врати АРО, са били предназначени Бай Тошо да ходи с тях на лов, но всъщност той УАЗ-ки и ГАЗ-командирки е ползвал за тая работа.
Затова Рейнджа и АРО-то сигурно и досега са почти непокътнати /ако не броим моите опити за
дрифт :)) с Рейнджа, които не ставаха хубаво, щото той е с перманентно двойно/.

















А на двата налични в НСО още 4104 ЗиЛ-ове, ето за инфо, повече снимки от един екземпляр, возил
навремето Мин. на отбраната на СССР Ген. Грачов.

http://kbsmirnova.ru/catalog/zil-4104/

Във виждащия се на една горна снимка кабинет, или в някой такъв подобен, с разни там домакини в НСО-то и други началници по експлоатацията на автопарка, сме се разпивали в периода 1993-1996 години.
Най-вече за да си беседваме за разни стари по-интересни коли, каквито са имали налични, и кой от издигнатите партийци и номенклатури какви коли е карал, респективно, имал на разположение да се вози.
« Последна редакция: Април 03, 2020, 02:37:35 от USfan »

Април 04, 2020, 16:38:11
Отговор #387

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
Тази трябва да е екс-Роадстера на моя пък добър познат- Лучано.
Той го караше да края на 90-те, после сина му го кара до 2008 год. някъде, и доста го позахаби, и после го продадоха.
Изглежда новия му собственик го е козметично изреставрирал.
Ми доколкото знам Вилнер е реставрирал доста основно и след това замина към Немско.

Април 04, 2020, 17:39:34
Отговор #388

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, и аз знам, че е отдавна експортирана.
Идеята за експорт сигурно е и причина да не се напише никъде по седалките по принцип натрапчивото Вилнер лого, да няма оргии от шаренийки, и на макс. да се спази ориг. интериорен вид.

Април 05, 2020, 00:28:30
Отговор #389

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Днес в една от групите във Фейсбук пуснаха снимки на едно изоставено Porsche, като доста хора казват, че е в Троян.



И отдолу в коментарите излезнаха няколко интересни снимки и малко информация от собственика на това:



Собственикът казва, че била забравена за определено време и затова се вижда в прашасалото състояние на някои от снимките, но колата е на 100% реставрирана и това лято планира да я раздвижва по улиците на София. Двигателя е 5.0 S4

Отделно в коментарите още една снимка, на една ретро легенда и една легенда, която все още не е ретро, ми грабна окото:


 
В коментарите има още снимки на ретро Porsche-та така, че давам линк, който иска да разгледа и прочете по-обстойно:
https://www.facebook.com/groups/877881505705250/permalink/1486121054881289/

И отделно като видях прашасалото Koenig Specials се присетих за едни снимки, който си бях запазил отдавна отново от Фейсбук пост на едни прашасали BMW 8 series (който не знам дали попадат при екзотиките, но все пак са интересни) и успях да ги изнамеря из архивите: