Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338075 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 06, 2020, 01:46:48
Отговор #390

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Във Варна има от няколко години и едно 850ци, или поне на оптика е както късното ЦИ, пак синиозелено.

Жълтия 928 с4 Киониг считам, че е реплика на КС, понеже собственика /той върти Бош центъра на бул. Сливница на Сточна Гара/, дълго време търсеше или правеше нещо по тия широки джанти, или колата въобще ги нямаше първоначално.
А и най-вече, никъде по колата, макар да съм я гледал обстойно в сервиза му вътре като беше, не съм открил особено оригинални, или всъщност каквито и да е, табелки указващи, че това е оригинален КС продукт, и прочее. каквито например имаха жълтия и черния СЕК.

Разбира се, по номера на ВИН-а още може да си провери дали колата е правена от нова при чичо Вили Киониг.
Би трябвало и на неговите, ако са оригинални спойлери, които иначе се произвеждат от Виторио Щросек, да има отзад/отдолу парт номера и надписи на Щросек или Киониг фирмите.

Иначе собственика направи преди години една доста свободна на автентичност реставрация на едно оригинално 968 ЦС, което от ново, още от 1993, го караха по София.
То беше зловещо ударено отстрани, и собственика на Кионига доста му развали оригиналността, като му присади предни не-отмарящи се фарове от Фолц Лупо, и странични задни стъкла и задна седалка от Порше 924 /оригинално ЦС-а няма задна седалка/.

Е го тук на едно събиране на едновремешния БГ Порше Клуб, в 2004 год.
Продаваше го в тоя период 968-цата за 16-17000 лв, е така направено и поокепазено, и някой накрая го купи, вероятно за доста по-малко. И след това жълто 968, се появи и жълтото 928.




« Последна редакция: Април 06, 2020, 01:53:59 от USfan »

Април 06, 2020, 09:13:16
Отговор #391

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Отделно в коментарите още една снимка, на една ретро легенда и една легенда, която все още не е ретро, ми грабна окото:

В София в богатите предкризисни 2006-2008 години се появиха поне 4 броя Карери ГТ- две сребристи, едно черно, и едно червено.
Вкарвам анонса, че вероятно част от тях, ако не всичките, бяха на измамни схеми взети със забатачени у нас или навън /разбираемо- умишлено/ лизингови договори,и така внесени и карани у нас.
Тая схема в периода до 2010 год, когато фалира поради това БГ клона на Хипо-Алпе лизинг, си беше популярна за всякакви по-скъпи екзотики у нас внесени, с цени в диапазона от под 100 до над 200000 евро листови цени, много коли така бяха внесени, и много и собственици поизгоряха.
Един от двигателите на тая система на внос беше мой пак познат, митничар работил едно време на аерогарата и другаде /от който пък щях да взимам в 2004-2005 един отн. хубав тъмносин  Пура в126 560 СЕЛ, но вместо Бенца взех 3 Ген. черния ми Фокси Мустанг ГТ кабрио/.

Интересно, че на този иначе чаровен митничар, хаха, едно от любимите му коли като модел беше Ферари 456 купе, но макар че ми разправяше, че иска да си вземе такова на старо за лична кола /това едно време преди 10 години,/, не си внесе тоя модел в БГ, както и май никой още у нас не е внесъл 456.
Но пък пак мой познат, друго лице, едно време караше едно мишосив мет. 612 Скалиети, което пък обиколи и бая собственици, и най накрая го даваха и за 120-130 000 лева, някъде след 2010-2012, или кой колкото даде  :)) , понеже и то бе екс-дискредитирана кола на Хипо-Алпето. Интересно то дали седи още в БГ, и в кой град е.

Така, от описаните 4 броя Карери ГТ, червеното допреди няколко години още беше налично в София, и го караха, а другите три- черното и двете сребристи, ги реекспортираха след 2010 год. навън.
Едното от двете сребристи, не помня дали това с кръглия номер или едно с обикн. СА номер, беше на един мой добър познат от много отдавна, още от края на 90-те, известен, да го кажем, брокер във финансовите и някои други среди.
Той обаче или удари неговата Карера ГТ, преди да я продаде, или другото сребристо ГТ бе ударено челно. Другаде по БГ Нета му имаше снимки на удареното ГТ.

Моя познат, като сериозен фен на марката Порше, преди Карерата ГТ имаше едно рядко 996 турбо кабрио, бяла перла с червена кожа. Поръча го всъщност ново в 2005 от Орхид лично той, но пък не знам дали не се отказа от поръчката, или пък го кара съвсем малко, и после друг БГ собственик да взе колата.
Във всички случаи, в един хотел на Златните, дето спах лета на 2005-2006, това 996 кабрио бялата перла, и то там домуваше, и го караше вече друг.
А моя познат, преди това 996 турбокабрио имаше едно ползвано 993 турбо, подобно но сребристото на снимката, но бяла перла.
Той пък след 996-цата турбо и по време на сребристата му Карера ГТ пък имаше няколко различни 997 турбо, вкл и турбокабрио, и доскоро караше едно 991 турбо.

А по-мин. година, след продължил 2-3 годишен ремонт, подкара едно жълто Ферари 355 купе с ръчни, което пък взе със счупен и изваден мотор и забатачен внос без платени мита ДДС, и едновремешния акциз, от една лелка, да кажем, бизнесменка.
За мое учудване, това Ферари 355, въпреки че бе внос от Дубай, и съответно там ясно как е било карано и поддържано, след ремонт с нови части при известния майстор на двигатели и скорости на екзотични коли в София- Коко, взе да работи и върви добре.
Е някъде по Нета му бяха качили снимки фенове, как се катери Ферарито по снега на Витоша.
« Последна редакция: Април 06, 2020, 09:16:38 от USfan »

Април 06, 2020, 10:31:52
Отговор #392

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Преди години се беше появило едно Ferrari 456 и съм убеден, че беше на софийски номера.

Ето една снимка от сервиза Ventura Garage, които поддържат и доста класически италиански автомобили:




Може да потърсите още снимки на това Ферари на страницата им във фейсбук.

Люси, а какво ще разкажеш за червеното Ферари 348 в гаража на НСО?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 06, 2020, 13:19:42
Отговор #393

Неактивен txl

  • Публикации: 95
Едно червено Carrera GT стоеше преди 5-6-7 години в офиса на ММ Груп на околовръстното - за продаване. Беше на централно място вътре в офиса им - разбираемо :), червено и имаше и някакъв допълнителен тунинг. Не мога да си спомня дали имаше регистрация или не, но дори и да е нямало, поне беше налично там. Стоя известно време и в българското мобиле, и в немското, и цената му не беше от ниските за тоя модел тогава - нещо като 700 000евро, ако правилно помня.

Април 06, 2020, 18:06:17
Отговор #394

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Червеното CGT го виждах последно преди 5-6 години сигурно го раздвижваха по-улиците едни младежи. След това отиде в MM auto и от там му загубих следите (най-вероятно е екпортирано някъде по чужбина). Ето едно клипче точно от преди 5-6 години, когато го караха още:


Въпросното CGT със 7ците в номера, от снимката по-горе, до колкото знам го караше един известен от ъндърграунда като се въртяха и клипчета из интернет едно време, но сега не ги намирам. По-късно същата беше ударена, даже имам снимки някъде из архивите:



И мисля, че в момента няма Porsche Carrera GT, което да пребивава в България.

Относно Scaglietti 612, имаше едно синьо, което съм виждал няколко пъти по София за друго не съм чувал:



Това жълто 355 внос от Дубай последно го виждах в същото състояние и на същото място като от снимката по-долу, след това изчезна и повече не съм го засичал (явно е било стегнато и карано). Все още ли е в България?



За Ferrari 456-цата се разрових в страницата на този гараж, но няма други снимки освен тази, която колегата е показал.

За Ferrai 348 от гаража на НСО, мисля че по-назад в темата бяхме писали доста подробно.

И последно като се разворих в архивите открих любопитна снимка на Maserati Shamal, ако някой има повече инфо и снимки относно автомобила нека сподели:



 
« Последна редакция: Април 06, 2020, 18:13:27 от photo »

Април 06, 2020, 18:15:37
Отговор #395

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Едно червено Carrera GT стоеше преди 5-6-7 години в офиса на ММ Груп на околовръстното - за продаване. Беше на централно място вътре в офиса им - разбираемо :), червено и имаше и някакъв допълнителен тунинг. Не мога да си спомня дали имаше регистрация или не, но дори и да е нямало, поне беше налично там. Стоя известно време и в българското мобиле, и в немското, и цената му не беше от ниските за тоя модел тогава - нещо като 700 000евро, ако правилно помня.

Аа, вярно някакви по-млади го караха по центъра преди няколко години.
А иначе знам ги ММ груп, при тях и преди, и след кризата в 2010 изпадаха дота хубави коли за продаване с изтекли или недоизплатени лизинги.

Колатар която най ме е яд що не се напънах да събера пари и да купя от тях, беше в 2010 година едно 1995 тъмносинйо Порше 993 Карера С, с широките за еС задни калници, и 6 ръчни. даваха я за 40000 лв листова цена, но лесно ми я смъкнаха на 35.
Можеше още надолу сигурно да я дадат, понеже нямаха ключ за капака на мотора /беше направена система против отваряне/, а и не можеха да запалят колата.
Иначе бе много свежа 993, на СА номера.
После това синйо 993 с ръчни никога не съм го виждал пак в БГ.

Ами, щом червената Карера ГТ е била при ММ за продаване, значи може и тя да е изнесена от БГ.
Собствениците на другите 3 бройки ГТ, теоретично от финансова гледна точка също са прекалено избързали да се отърват от тях още по-рано, примерно в 2010 кризата, като цените бяха паднали на 300-400 000 евро за модела.
Сега, поне доскоро, твърдо си вървяха по милион и нещо евро или долари, хубави ГТ.

А червеното 348 на УБО какво да кажа, въобще не ме съска оптически и принципно като кола много едно стандартно 348 /макар да съм карал това на Салех за продаване, дето беше/.
На дизайн ми е грозно, макар че е много по-удобно за каране от 328 ГТС, това признавам.

Това на УБО-НСО е стандартно 348 Ферари, даже не е тарга, нито Спидер, и трябва да е от първите правени от 1990-1992 лифта, понеже в 1994 за пръв път го видях в гаражите им, и отдавна седеше там.
Предполагам МВР са го хванали някакво крадено, и първо може да са имали идея за ВИП-патрулка да наследи 350 СЛЦ-то с надписи- Народна Милиция, от бай Тошово време.

Но понеже МВР си пуснаха ВИП-патрулки един син 500 СЕК-с126 и един тъмносин р129 500 СЛ още в нач. на 90те, и те конфискувани, и това Ферари не го брандираха, и са го прехвърлили както се вижда, после на УБО-то.
Макар да е още почти ново, не е кой знае каква кола, че да си го пазят редом с Бенца 600 Ландолет и с Зил-овете, вместо да го продадат на търг и да захранят бюджета, както е редно да правят с такива коли.

Април 09, 2020, 11:23:01
Отговор #396

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Ако колегата визира синьо белия Мерцедес 500сек на Пътната полиция,той не е конфискуван,а е подарен от Ирак или Либия за Тодор Живков,някой ако знае историята да каже,до колкото съм го разглеждал беше с шибидах и другите си му там екстри,но явно заради големият разход на гориво са го махнали,последните години не съм го виждал!

Април 12, 2020, 15:10:38
Отговор #397

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Може ли някой ако има снимки на жълтото 355 да ги покаже, че ми стана интересно?

Април 12, 2020, 18:12:11
Отговор #398

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Аз съм го снимал няколко пъти, че човеко ми е комшия, ама нещо не мога да намеря снимките, та по лесно ще е като го видя, пак да го нащракам :) 

Април 13, 2020, 01:02:26
Отговор #399

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз съм го снимал няколко пъти, че човеко ми е комшия, ама нещо не мога да намеря снимките, та по лесно ще е като го видя, пак да го нащракам :)

А кой ти е комшия- Пепи Гърка, или някой след него, ако го е продал Ферарито 355...
Пепи го караше допреди 2 години поне той, след като го взе счупено и му направи ремонт.

Синйото 456 също е много готско, като и Скалиетито.
Интересно, 456-цата, къде е сега точно в БГ...

А жълтото Ф355 от 4-5 години е именно на този мой добър познат и екс-съсед от преди десетилетия- Пепи /и аз и той напуснахме старите ни съседски квартали отдавна, ама аз още имам там гаражи в района, дето си държа някои коли, та си ходя в екс-махалата редовно/.

Той моя познат имаше в течение на последните над 20 години доста интересни коли, понеже едно време, да го кажем обобщено, хаха, се занимаваше с финанси.
Той караше и сребристо КГТ преди 10-12 години, ама дали е това с кръглия номер удареното, или другото с обикновен номер, не помня вече.

За Ферарито му 355 вече писах, отн. отдавна, от 3 години е направено, и е в движение.
Купи го разглобено, и поне 2 години майстор Коко, споменах го горе, ме прави мотора, и се справи добре.
След като си взе мотора моя познат собственика, преди 2 3 год. някъде, го подкара по София.
А преди това си седеше без мотор, в гаража на една негова сграда на ул. Оборище.
Гаража му беше всъщност партерния етаж на сградата, и Ферарито, заедно други интересни коли, вкл. и соц. нютаймери, си виждаше от улицата през стъклата на етажа.
Там наблизо до екс-неговата сграда, аз пак измъкнах от един гараж доста непипания ми 1987 Сааб 900и фастбек, купен от нов от дълголетна председателка Съюза на бълг. жени, една другарка 1926 набор.

Аз съм го карал на място това Ф355, хаха, баш там на Оборище зад витрината, още докато го беше взел при него с сваления мотор.
Едно време ми го даваше обмитено, и с обещание за отремонтиран мотор при майстора Коко, за 40 000 лв.
После като го подкара, каза, че и за 40х в Евро не го дава, понеже цените на 355 се били вдигнали /което и си беше така/.

А лелката бизнесменка вносителка на жълтото 355, едно време му искаше 10 бона в лева без мотора, и без да е обмитено.
Мотора, поне до към 2012 год. периода, беше в някакъв сервиз, и те му искаха още 4-5 бона в лева, та да го дадат отделно от колата.
Някакви такива сложни схеми ми се въртяха в главата, че бяха около 355цата.  :))
Аз имах интерес към колата на тая умерена цена, но поради арабския произход на колата, и неизвестните с ремонта, затова и не го взех аз по-рано от бизнесменката.
Въпреки че неин познат и мой приятел, собственик на автосервиз, упорито ми го набутваше, че да получи примерно той работата по двигателя, след взимането му от другия дотогавашен сервиз.
Имам му някъде снимки в движение на жълтото 355, вече като беше в движение при Пепи, ама не знам на кой комп, и къде са ми.

А в тоя му разглобен вид, в кой квартал на София точно, и на коя улица е снимано преди Ф355цата...
« Последна редакция: Април 13, 2020, 01:28:38 от USfan »