Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337820 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2017, 21:55:01
Отговор #40

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Сравнително скоро е бил крайния срок на застраховката 2015г., но предполагам си прав, че е продадена някъде!

Февруари 01, 2017, 21:59:22
Отговор #41

Неактивен Павел Тодоров

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
И аз не знам дали се води екзотика, но имам няколко снимки на Koenig-а от Велико Търново!
Това разградския Koenig ли е?

Някаква информация?




1983 Renault 5 Turbo 2
« Последна редакция: Февруари 01, 2017, 22:15:11 от Павел Тодоров »
Щастлив е, който работи с радост и се радва на извършеното.
Йохан Волфганг фон Гьоте - писател

Февруари 01, 2017, 22:48:14
Отговор #42

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Какво риадко има на тоѕи Софиискиа СЛ р129 червениа горе на снимката. Да не е с 12так мотор...
Ако беше Киониг штеше да е раѕдут, а тои исглежда тесен стандартен отстрани.

Lotus-a  изглежда в много добро състояние, някой знае ли какво се случва в момента с него? За Carrera GT и аз не знам как да я водим-определено е екзотика, но според мен не е ретро :) И за да не останем съвсем без Carrera GT ще пусна едни снимки, които един колега от форума ми изпрати на една германска ретро екзотика, която дори и не знаех, че някога сме имали в България. Ще помоля колегата ако знае нещо повече и има време да напише кратка историика или описание за GT2-ката. При проверка на рег. номера излиза, че от доста отдавна няма застраховка, но до там приключва моята информация. :)


Tаиа е фалшива ГТ2ка, отдолу е стандартно турбо 993 4х4 на механика, просто е с присадени раѕдувки.
Като се легне отдолу му се вижда дифа отпред, а ГТ2 ориг. е само на ѕадно предаване, ниама преден диф и кардан..

Лотуса тоиа точно сашто бе на мои приател. Иѕнесе го преѕ 2014, маи в Германиа го купиха.



A ето ниакои от Соф баварки роадстери.
Червената дето сум седнал в неиа на сниумката, е нерегистрирата на Вики.
А другата червена раѕглобена е на моиа поѕнат дето си иа кара сега.
Тумноѕелената иѕчеѕна, беше на един арабин доктор мои сусед. Беше паркирана блиѕо до Мед академиа.








« Последна редакция: Февруари 01, 2017, 23:28:52 от USfan »

Февруари 01, 2017, 23:27:17
Отговор #43

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Интересни снимки на Z-ките! А за GT2-то знае ли се дали е имало оригинално в България някога? SL-a наистина не изглежда като Koenig.

Февруари 01, 2017, 23:41:59
Отговор #44

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересни снимки на Z-ките! А за GT2-то знае ли се дали е имало оригинално в България някога? SL-a наистина не изглежда като Koenig.
Ми доколкото аѕ ги ѕнам, а поне 993 турботата ниаколкото броиа налични в БГ след 1999 ги ѕнаех всичките тогава внесените, не е имало 993 ГТ2. Биаха се стандартни 400 кониа на двоино.
Което е нормално де, ГТ2 993 беше екстремно скупа като нова, а и бе кола, коиато трудно се крадеше в краиа на 90те в Европа. ѕаштото бе риадка и там.
Аѕ тогава дори и в Германиа, а и другаде по Европа, ГТ2 на улицата, дори и по'новото и маи по масово 996 ГТ2, не сам виждал на живо, хеле па ГТ2 993.
Сигурно е и тежка на каране всеки ден, както всички ГТ2 и ГТ3 911ки.

Карал сум иначе пробно нова ГТ2 997 преѕ 2009, беше демонстрационна на Орхид карс вносителиа, една биала, версиа с 530 кониа сериини, сас стандартни 6 рачни, и само на ѕадно, и беше много трудна кола.
Сзсипвашто ѕлобна кола, но сас супер тежак амбриаж, супер тесни тварди седалки и супер твардо дарвено окачване.
Поне 997 ГТ2 не беше кола, дето тоиа тип наши баровци мекици да иа расцакват лесно по барове.
Трудна си е при каране, и вероаитно и ѕатова ги ниама много тук дори и сред ѕаможните фенове.
Ха, то болшинството дори турбота 997 по БГ, че и другаде, са автоматици, ваобште иѕражда си се сегашниа модерен автофен.

Мои поѕнат има сега една 991 ГТ3 РС, лилава, и сиа кара всеки ден даже и ѕимата.
С 7 рачни скорости е, голиама точилка, много ми харесва това сегашното ГТ3.
То е единствената версиа сега оште правено 911, дето е с атмосферен оште мотор де.
Штото вече всички сериини 991 от 2017 са с малки турбо мотори.

А в Софиа има и сега поне 2 броиа 997 ГТ2 РС, които са сериини 600 кониа.
Едното, мишосива боиа, го караха мин и по мин година летата редовно.
« Последна редакция: Февруари 01, 2017, 23:56:20 от USfan »

Февруари 02, 2017, 00:12:19
Отговор #45

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Какво риадко има на тоѕи Софиискиа СЛ р129 червениа горе на снимката. Да не е с 12так мотор...
Ако беше Киониг штеше да е раѕдут, а тои исглежда тесен стандартен отстрани.

SL-ът си е стандартен, но по-скоро возещите се в него са били в центъра на обектива...




Февруари 02, 2017, 07:16:40
Отговор #46

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Lotus-a  изглежда в много добро състояние, някой знае ли какво се случва в момента с него? За Carrera GT и аз не знам как да я водим-определено е екзотика, но според мен не е ретро :) И за да не останем съвсем без Carrera GT ще пусна едни снимки, които един колега от форума ми изпрати на една германска ретро екзотика, която дори и не знаех, че някога сме имали в България. Ще помоля колегата ако знае нещо повече и има време да напише кратка историика или описание за GT2-ката. При проверка на рег. номера излиза, че от доста отдавна няма застраховка, но до там приключва моята информация. :)


Редакция: Оказва се, че GT2-ката не е оригинална, но все пак е интересна кола!

Порше 911/993 GT2 и Turbo S  са изключително рядки и ценни коли. От GT2 са произведени само 57 екземпляра, а от Turbo S - 183. Използват практически един и същ 3.6 литра битурбо въздухар с 430/450 кончета стоково. И въпреки, че са в "младежка" възраст от порядъка на 20на години са твърде скъпи и колекционерски вече. За сведение, ето тази GT2ка е продадена наскоро от Сотбис за 2.4 милиона долара!

http://www.roadandtrack.com/car-culture/buying-maintenance/news/a30706/this-porsche-911-gt2-tho/

А иначе нашата "GT2ка" и откъм боди кита има пропуски  ;) - оригинално трябва да има преден спойлер, като на ето това по-долу. То е същото от линка по-горе, продадено за 2.4 с доста нули.

« Последна редакция: Февруари 02, 2017, 07:20:59 от Nik1600GT »

Февруари 02, 2017, 08:20:14
Отговор #47

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Колега ufer, страхотна и вече много рядка MR2 имаш, но не е за тази тема.
Надявам се тук да продължаваме да събираме топ екзотиките на БГ.
Адски скъпи или адски рядки, нека това бъде темата.

Е, щом е така, няма повече да я пускам тук при "богатите и красивите", но аз не случайно я наричам "рециклирано Ферари". Важното е да става весело!!!  ;)

Февруари 02, 2017, 09:31:26
Отговор #48

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76
Порше 911/993 GT2 и Turbo S  са изключително рядки и ценни коли. От GT2 са произведени само 57 екземпляра, а от Turbo S - 183. Използват практически един и същ 3.6 литра битурбо въздухар с 430/450 кончета стоково. И въпреки, че са в "младежка" възраст от порядъка на 20на години са твърде скъпи и колекционерски вече. За сведение, ето тази GT2ка е продадена наскоро от Сотбис за 2.4 милиона долара!

http://www.roadandtrack.com/car-culture/buying-maintenance/news/a30706/this-porsche-911-gt2-tho/

А иначе нашата "GT2ка" и откъм боди кита има пропуски  ;) - оригинално трябва да има преден спойлер, като на ето това по-долу. То е същото от линка по-горе, продадено за 2.4 с доста нули.



Има преден спойлер!


Февруари 02, 2017, 10:26:23
Отговор #49

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Аз също се сещам за няколко екзотики.
Преди няколко години се появи за малко в cars.bg Порше 930 Турбо, черно на цвят, с черна кожа
мисля че беше с швейцарски номера, снимано пред един малак гараж, покрито с прах.
Съжалявам че тогава не запазих снимките.
Другата кола която се сещам се появи по нашия край, към 2000-и някоя година
Жълт Вектор но за модела не съм сигурен, имаше го сниман в Авто Оказион и ако разтърся
може и да намеря снимката.Колата седеше на димитровградския пазар доста време.