Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337828 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 19, 2020, 23:21:13
Отговор #410

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Онова отзад и него сме го коментирали, то е реплика. Ако някой може да провери по VIN-a нека сподели, но собственика и доста хора казват, че е оригинал. А ако не е оригинал то е доста добра реплика!

Най-вероятно ВИН-а е ОК, и е точно на РС2.
Но моето именно така леко конспиративно предположение е, че е взет ВИН и други части от някое сгробясало РС2, и хубаво боди от обикновен Авант, и нещата са съчетани.
Това би могло обаче да се установи с добра доза сигурност, само след известно разглобяване на интериорни и други детайли, и детайлен цялостен физически оглед от специалист монтйор-реставратор, правещ само или основно РС2/С2 Ауди модели.
Такива стриктно профилирани хора и фирми сигурно има в Германия, но не и у нас.

Но и щом колата е вече извън БГ, никога няма да знаем със сигурност.
Наличието на реплика Спорт Куатро наблизо, обаче за мен е повече от силно уличаващ фактор.

Април 20, 2020, 00:48:25
Отговор #411

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Няма как да съм сигурен, че е изнесена, но липсата на зстраховка ме навежда на тази мисъл. И за да не няма празно пускам едни снимки, като очаквам някой ако има инфо да дава понеже нищо не знам относно следващите автомобили. Освен, че мисля че преди години червената беше ударена, но явно е оправена повече нищо не ми е известно:

Април 20, 2020, 01:07:33
Отговор #412

Неактивен malak foko

  • Публикации: 41
Тази е друга софийска здрава иначе ударената е сливенска  Акура и е вече готова и тя сега е софиийска

Април 20, 2020, 02:06:30
Отговор #413

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Тоест има още една червена? Инетересно, някои има ли снимки на другата?

Април 20, 2020, 09:08:04
Отговор #414

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Червената Хонда е снимана в автосервиз,който се на мира под моста Чавдар,тя е там от над 10+ години,не съм чувал да е удряна,до последно беше в перфектно състояние!

Април 20, 2020, 11:33:58
Отговор #415

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
относно куатрото - не виждам нищо невероятно един и същ собственик да има оригинално рс2 и реплика на уркуатро - знаем колко е различна цената на оригиналите на двата модела :)    а и очевидно говорим за фен, дори номера на рс2-ката е точната кубатура на мотора. 

Април 20, 2020, 15:34:16
Отговор #416

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересно за червената Хонда НСХ, това е много известна кола, аз лично адски я харесвах.
Нея съм я карал пробно на Капитолия преди повече от 20 години.
Тогава нея, в 1997-98 някъде, заедно с едно червено 1986 модел УС-спек 930 турбо, и една сребриста 1994 модел Супра Битурбо тарга 4 Ген, ги докара за продаване от САЩ, един мой тогава добър познат джамбазин- Сашо Кюстендилеца.

И трите коли ги беше подбрал Сашо в УСА много хубави на състояние.
Той, макар и малко така хазартен тип :)), държеше на кондицията на колите си.
А и те бяха тогава няколко годишни Супрата и НСХ-а.
Сашо малко по-късно, внесе и първата Кецка 3ет-3 3.0и Купе в БГ, едно синйо, което и него съм го попробвал яко, като беше при него. то и дълго седа при него ,поне няколко години никой не щеше да му даде двойна цена примерно, от спрямо базовото Зет-3 1.9 роадстер.
Купето синйото Зет-3 после в 2010 го купи един приятел от Сашо, сега не знам къде е.

А НСХа беше с 2-рия тип на дизайн за него джанти. Ама 17-ки ли бяха, или смесени 17 и 18 фабрично, не помня. Беше може би 1992-94 год. производство ако не греша.
Седя непродаден 2-3 години на Капитолия. Сашо на него и Супрата, и на Поршето 930, им искаше по 30000 и нещо долара на кола, единни цени.
Супрата я взе отн. бързо един очилат счетоводител, хаха, и сия карааше бавно по София.

А НСХ-а, странно, но яко отседя.
По едно време Сашо го даваше за 20 и малко хиляди долара, и накрая май замина за толкова, в 2000 год, се продаде, ако помня добре.
Интересно, че е в София още, аз мислех че заминал в Сливен и е ударен, ама сигурно и аз бъркам двата НСХ-а.

относно куатрото - не виждам нищо невероятно един и същ собственик да има оригинално рс2 и реплика на уркуатро - знаем колко е различна цената на оригиналите на двата модела

Да, може и да е така.
А извън РС2-ката, трябва да се акцентира /е така за допълнително инфо за феновете, покрай това, че спомена жаргонното име- Уркуатро, което е прилагаемо най-вече само за стандартния турбиниран 4х4 купе модел/, че това отзад видимо не е реплика на просто и обикновено Куатро /наречено-УР, тоест- ранно/, а реплика на късото- Куатро Спорт.
Поне така аз мисля, заради видимите от тоя ракурс силно изтумбени навън предни калници, характерни за Спорт версията с къса база.
Нормалните ръбести дълга база Куатрота, и преди и следлифтовите, имат леко по-тесни изтумбвания на тия калници.

Ето разликата в двете версии.
Тук първите три коли са макс. уширените Спорт Куатро, които са всъщност и сега и винаги, са били доста екстремно скъпи, и винаги са си били и ултраредки, правени там в 200 и нещо бройки.

https://www.supercars.net/blog/1985-audi-sport-quattro-s1/





А Жаргонното име- УР /Ur/, очакваемо, идва от немския език, и означава- ранен, ранно.
Тоест- Ранно куатро /Ur quattro/.
Немските фенове това словосъчетание го пускат в употреба в края на 90-те някъде, че и по-късно, за да ги отличават в разговори и комуникации ръбестите стандартни Купета турбо Куатро, от наследника- яйцето Купе С2 Куатро.
Иначе укъсения късен Група Б хомологат от 1984-85 год, си е единствен и неповторим, без реални предшественици, и без реални наследници, в гамата на фирмата.





А тия дни, близо при колегата Бурян в Бистрица спряла тая пътна помощ за малко.
Както се вижда, кара 355 Спидер, поне на такова на мен ми прилича.
Собственика казал, че ще си я реставрира, сега я взел от боя, била нещо некарана и с дефекти.
Бурян не разбрал, дали е нов внос, или е отдавна налична в БГ.




« Последна редакция: Април 20, 2020, 16:10:10 от USfan »

Април 20, 2020, 16:14:22
Отговор #417

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Аз лично кабрио версия на 355 не съм виждал скоро, така че е много вероятно да е нов внос! Относно червеното Audi някъде около 22-23 страница на темата има снимки на колата и там сме писали, че е реплика заради големия прозорец отзад. На който му е интересно може да прочете там. Другото интересно е сребристият NSX, тъй като никога не съм чувал да има такъв подобен в България и единствено съм го виждал в това клипче, от където са скрийншотите, като клипчето по спомен не беше специално за колата, а беше на някакъв влогър просто я снима докато преминава покрай нея. Би било интересно някой ако знае нещо повече относно тази кола да сподели! Клипчето мисля, че го гледах някъде преди 2-3 години ако не се лъжа. За Shamal-а, който горовихме наскоро на 34 страница има няколко снимки ако някой иска да го види!
« Последна редакция: Април 20, 2020, 16:22:28 от photo »

Април 20, 2020, 18:10:18
Отговор #418

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Сега се сещам, че сребрист НСХ се продаваше преди примерно 10 години по обяви по Нета по нашите сайтове, баш по време на кризата. Искаха му към 100 бона в лева, нещо такова.
Запомних го по тъпия цвят за НСХ, и въобще за спортна кола.
Може да е тоя същия, а може да е бил друг, и да са го изнесли другия сребрист.

А ето още една снимка на Спидера нов внос, определено е 355.

На другата снимка сина ми, тогава още доста малък /с панталонки тонирани цветово )) към червената боя на ТрансАма ми, ама пасваха и за това отзад/ стои на Божурище през пролетта на 2006 год. по време на едни гонки /ходих тогава там редовно в периода 2005-2010 год, да си пускам и да им замервам ускоренията на 400 м. на американските ми коли/, опрян на едно 355 купе.
Това купе го караше за всекидневна кола тогава един мой далечен познат.

Той го подкара някъде в 2000 год, и до 2009-2010 го караше ама адски редовно.
После като дойде кризата /може би несвързано с нея, а си е купил нещо спортно по-ново/, го запродава за примерно 40000 лв, и доста седя по обяви непродадено.
Та това неговото 355 купе с дяволския номер, интересно после къде отиде.
Моя тогавашен познат неговото 355 го пререгистрира в 2005 год. на тоя дяволски СА-три 6-ци номер, а малко след него, пък на моята МХ-5 и дадоха от КАТ малко по-недяволски номер  :)) с три поредни 5-ци.

Ще кача тия дни едни сканирани обяви от списание Автооказион от 2005-2006 години.
Там, в пика на богатите години преди кризата, се продават 2-3 Спидера нов внос реално внесени, поне по твърдения в обявите, но пък са почти нови 360 и 430 Спидери, не 355.





« Последна редакция: Април 20, 2020, 18:18:26 от USfan »

Април 21, 2020, 02:05:37
Отговор #419

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Като споменахме сребристо и 355 се сетих, че по едно време може би преди 3-4 години по София обикаляше едно 355 сребристо та даже май беше и Spider ако не се лъжа, обаче беше на чужда регистрация и няма да се очудя ако вече не е в България. Някой ако има снимки нека покаже, че аз нещо моите не ги откривам. Ако ги открия ще ги кача. Мисля, че беше руска регистрация, нещо черни букви на бял фон ми се въртят в главата, ама може и да бъркам.

По спомен имаше и една следфейсова NSX, бяла мисля, че беше някъде по джап фестовете бях гледал май или нещо се бъркам?

Ето малко снимки на ударената NSX:


И на сивата една снимка още:



И още две интересни като за черната нищо не съм чувал или виждал - преди малко я видях за първи път, а другата явно е тази бялата:


« Последна редакция: Април 21, 2020, 02:55:53 от photo »