Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337727 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2020, 11:58:22
Отговор #420

Неактивен malak foko

  • Публикации: 41
Черната е ударената червена сега пак е червена

Април 21, 2020, 15:08:44
Отговор #421

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Ясно, сега виждам, че огледалата са червени, явно това са карбонови панели, с които е възстановявана предницата.
Ето още няколко снимки, които изрових:


И една доста голяма екзотика, която не е ретро, но мисля, че си заслужава да се види - Bentley Continental SC едно от около 70-80 бройки, не си спомням с точност:

Април 21, 2020, 15:40:26
Отговор #422

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Хух, това Бентли е много много яко!

Едно Ferrari 355 Berlinetta дълги години стоеше завито с оригиналното си покривало на открит паркинг в София, Младост 4, ул.Божан Ангелов.
Някой има ли представа къде отиде и какво се случи с него?

Паркингът все още същствува, зад бившия аудиомагазин Coral, който в момента май е месарски магазин.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 21, 2020, 19:27:24
Отговор #423

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
Бентлито е чук! Като гледам номера е внесено последните 6-7 години. Ето алко инфо за този модел Конти
https://www.rrsilverspirit.com/models/1998ContinentalSC.htm
http://www.rrab.com/bcontsc.htm#top

Април 21, 2020, 19:55:38
Отговор #424

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Да, обаче при проверка за застраховка на Bentley-то излиза, че няма. Може и да е изнесено. Другото, което прочетох наскоро е относно тази червената CGT, която коментирахме по-рано, че е още в България, но отново при проверка за застраховка излиза, че няма така, че не знам до колко е вярно.

Намерих снимки на сребристото 355, но съм се объркал не е руска регистрация, а е била британска, с волана от грешната страна както се казва:


Открих снимки и на 456 в една от известните автокъщи, които продават предимно премиум клас автомобили, предполагам, че това, което коментирахме по-рано е същото след покупката:


Държа да отбележа, че по-голямата част от снимките, които показвам не съм ги правил аз, а съм си запазвал от различни източници през времето!

Април 21, 2020, 21:10:10
Отговор #425

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Малко със закъснение си позволявам да се намеся в дискусията и пускам няколко снимки на Carrera GT-та из България.
Ето я сивата със 7-миците преди удара

Тук, струва ми се е същата при докарването и, изглежда от немско, на разходка до Варна

Ето и другото сиво CGT, може би това на финансиста

Както и ище няколко снимки на червената

Снимките на 456-цата пък ме подсетиха за един друг звяр, който заслужава внимание.Фаворитът и дулго време личен автомобил на Джеръми Кларксън, а именно 507-конният 6.2 Black Series на CLK, който у нас профилира дори в 2 екземпляра.
Чувал съм че белия е реплика

Черният обаче мисля, че е истински


Април 21, 2020, 21:48:13
Отговор #426

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Малко се отклоняваме от темата с тия по към нютаймерите коли, ама и те са интересни. За CLK-тата на времето когато ги разтикваха по София и аз съм чувал, че едното е реплика обаче вече не помня кое. Отдавна нищо не съм чувал и виждал за тях предполагам, че са изнесени на някъде за съжаление. Като цяло модел от BlackSeries гамата на Mercedes рядко се виждат по нашите пътища. Имам снимки на няколко BS зверчета ама няма да ги пускам, че вече съвсем ще се разводни темата за класиките, но са си бъдещи класики със сигурност!

Април 21, 2020, 22:49:52
Отговор #427

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, на моя познат 355-цата купе, доста са я снимали, ама той я караше редовно.

Черния Блек ЦЛК, ако е демото на Балканстар е оригинална кола.
Докараха го в 2007, до 2009 още седя непродаден.
Нов го даваха за към 120-130000 евро, а в 2009 вече го даваха на толкова в лева, ако добре помня и за двете цени.
Карал съм го на тест при тях, в пролетта на 2009 год,
Тогава вече имаше навъртени над 2000 км, преди най-накрая да го продадат.

Вървеше неистово, и зловещ звук вадеше с тоя атм. осмак мотор.
Балканстарския може да се познае по това, че беше поръчан с рейсинг седалки, и фул ролбара вътре, дето отива на мястото и на липсващите задни седалки.

Белия е менте, може и на база само СЛК 500 да е правен, ама май и още 1-2 ментета с правени спойлери тип СЛК Блек, ги имаше по София.

На най-горната снимка от 2007 год, е известното събиране на 4 Ферарита и 3 Ламбота на Неро.
Вижда се едно жълто Мурси роадстер, което беше внос почти ново в 2006, май Ситикар го внесоха и него, но след 2010 изчезна тая кола от БГ.

Жалко, ако и Конти СЦ-то го няма вече у нас.
Майк Тайсън имаше Конти СЦ такова от ново.
Точно неговото съм го виждал за продаване в Германия преди 15 години, беше реипморт от САЩ. Искаха му на Тайсъновото 180000 Евро тогава, едни поизбушени немски Джамбази.
За който не знае, това СЦ е тарга-топ версията на старото Конти купе.

Снимката от морето, на КГТ с транзит номерата ме подсеща, че седмиците номера я караше един Куката, ама не тоя от имитатор от сериала, хаха.

А на Пепи Гърка именно май неговата КГТ трябва тогава да е тая с нормални номера, ако добре помня.
Освен дето е снимана пред баровете Планет и на Неро, на друг кадър я има и паркирана в двора на автокъща Сити карс.
Значи или те са я продали на Пепи, или после той я оставил за продаване там.
На снимката с КГТ пред Неро, се вижда и черно 599 ГТБ.
По София ден време имаше поне няколко 599, черното май беше на собственика на Експо хотела.

Колегата Пешо Панов може да си помни за ГТО-то, понеже преди 15 години, неговата фирма- Милано Моторс, бяха още наематели тогава в Експото хотела.
А черното в паркинга на Ситикар, паркирано до КГТ, Мурси роадстер, в 2006 го регистрираха на КАТ, беше нов внос. Някъде пролетта на 2006 е било, там като го видях.

Тогава точно си пререгистрирах наведнъж Мустанга ГТ Фокси кабрио, и ТрансАма 3 Ген в КАТ, и то минаваше на каналите до мен.
Гледах тогава, че кабрио покривчето му, ама много смешно се слага и качва на Мурсито, наистина е бъзикня.
« Последна редакция: Април 21, 2020, 23:03:35 от USfan »

Април 21, 2020, 23:27:39
Отговор #428

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Имало е 599 GTO в България или аз нещо не разбрах като хората? Понеже аз до сега само GTB съм виждал, от които и в момента има 2-3, може би и повече. И според мен да прикючим с нютаймерите или ако искате да махнем от заглавието "класически" и да си продължим темата с всякакви екзотики - ще има бая какво да се каже.

Април 22, 2020, 18:52:35
Отговор #429

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Имало е 599 GTO в България или аз нещо не разбрах като хората? Понеже аз до сега само GTB съм виждал, от които и в момента има 2-3, може би и повече. И според мен да приключим с нютаймерите или ако искате да махнем от заглавието "класически" и да си продължим темата с всякакви екзотики - ще има бая какво да се каже.

Ах, моя грешка при печатането, пардон.
Логично да няма 599 ГТО в БГ.
То излезе май след кризата в 2009, а оттогава насам, с изкл. на две Бугатита, в БГ внесени коли с реална към момента примерно на вноса им, цена от над 600 000 Евро на кола, не съм виждал.

Всичките на БГ регистрации 599 бяха ГТБ-та с по-срещания автоматик скорости /има екстремно малко бройки 599 правени с ръчни, но нашенските не са от тях/.

Всъщност в пролетта на 2011 дойде за кратко в БГ едно ново ГТО, но то бе част от Гъмбал Ралито 3000.
Успях да го видя, като се умъкнах в парк-фермето пред Ал. Невски, че имах някакъв пропуск от организаторите на БГ посрещането.
Даже имам оттам снимки с ГТО-то, воглаве с вътре седяща една английска известна манекенка, леко кобилеста така,  O:-) и активна шосейна, а и състезателка карачка, на модерни Масератита по принцип.
Тя допреди 10 години май се състезаваше активно в ФИА Бланкпен шампионата, или там в англ. джентълменски ГТ дивизии, забравих и името на тази мома англичанка.
Снимките ми с мен и с 599 ГТО-то с нея, ги има тука в една отделна тема с 2011-2013 Гъмбал ралитата.

И като стана въпрос за такива ГТ Суперкари като 599, чудя се  се от 2-3те едно време налични бройки Макларън СЛР-и, има ли поне един останал в БГ сега...
Имал съм удоволствието да покарам пробно Капитолския СЛР преди няколко години /ама не екстремно динамично, както аз си харесвам, защото тоя път седна там до мен, един от продавачите, да не взема да му навъртя амортизация на гумите и спирачките на СЛР-а за много хиляди левове  ;D /.
Тоя на Салех беше един Купе версия /Роадстер СЛР, за разлика от наследниците СЛС и АМГ ГТ, в БГ не съм виждал/, сребрист с черно-червена кожа, и дълго седя при него изложен.
Или поне, на порции идваше за продаване, и после пак изчезваше.

Май му го докараха още в 2009 год, и поне до 2013-2014 седя непродаден СЛР-а.
Или всъщност, той го продаде преди да навлезе сериозно кризата, пък после си го взе един или няколко пъти обратно. Такава някакви наблюдения имах.
Някъде в 2013 год. там го пробвах.
По-рано, в 2009 год, Салех му искаше 600 000 лв. цена, или па 650 бона беше първоначално, а в 2013 вече го даваше на 400 хилки в лв.
Толкоз никой не реагираше на тая ниска цена по времето на рисковото лято на Орешарски на правителството  :)) , че той си го подкара СЛР-а почти на ежедневка, и чат-пат си ходеше до в къщи с него, слагайки му там транзитните му дилърски на автокъщата номера.
След 2014 год. изчезна от полезрението ми тоя СЛР, та предполагам, че и той е вече ре-експортиран.

Ако някой има стари снимки от БГ СЛР-рите, да ги качва, да си ги погледаме.
Едно време преди 15 години, като бяха нови, не ми харесваха на форма.
Ама, сега на фона на гадното на дизайн яйце АМГ ГТ, даже ми изглеждат авангардни, и все по-интересни коли.

СЛС-и иначе най-харесвам. Направо ги обожавам. Хем са пеперуди, хем са още с атмосферните си мелодични и мигновени на реакция осмаци мотори.
Имал съм и възможността да се повозя преди години на най-бързия от екс-българските СЛСи- един бяла перла Блек серия.
Беше от почти нов на собственика на А2-къщата /от който си купих в 2005 год. Мустанга ми ГТ кабрио/.
Той си го харесваше и си караше, ходеше даже до Серес на пистата да го кара, ама преди няколко години на него взеха да му дават доста над листовата цена на СЛС Блек в Германия, и си го ре-експортира, май в 2016-2017 години.
Ако го беше задържал още собственика, щеше още 100 бона в Евро отгоре да му вземе, над примерните 100 бона отгоре над листовата му цена, дето му взе при ре-експорта тогава.

Сега сериозно хубав на кондиция, и примерно да е на малко км. и не тормозен на писта, евро-версия Блек СЛС, под 500-600 000 Евро няма в Европа.
От Щатите идват на ре-импорт УС-специ Блек доста по-евтини, ама и са по-окенефени, както и повечето екзотики де, идващи внос сега от там, обратно в Европа.

https://www.autoscout24.at/lst/mercedes-benz/sls/ve_black-series
« Последна редакция: Април 22, 2020, 19:10:36 от USfan »