Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337770 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 26, 2020, 22:36:07
Отговор #450

Неактивен photo

  • Публикации: 207
G63 6x6 - вече е в Дубай, но е интересно да се знае, че и тук сме имали подобен!

Април 27, 2020, 00:24:39
Отговор #451

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами Орлин на А2то, отдавна казваше, че ще си купува стоножка, може да е била негова.
 
Иначе съм се возил на неговия Г500 4х4 на Квадрат /който ползва същите Унимог портални мостове и окачване, както и 6х6 верията/ като си го докара нов, още в края на 2015 год,

Качвал съм му детайлни снимки на неговия Квадрат, в темата с Автосервиз Кобра, още в 2016 год. постовете, понеже в сервиза му се обслужваше Квадрата, както и СЛС Блека, впрочем.
Г500 квадрати с Унимог мостовете има сигурно вече над 10 бройки в БГ, от разни цветове.

Има само в София, поне 3 черни, 1 електрик зелен- Грийн Хел магно, 1 жълт- Сънбърст йеллоу, 1 бяла перла, 1 оранжев- Сънсет бийм, и 1 залежал нов непродаден на Капитолия- лилавичкав металик.

Ето обявата на оранжевия, и той сега се продава на Капитолия.
Цената е умерена за версия Квадрат на толкова малък пробег, рядък фабричен цвят, и ако документно е супер изряден.

В 2015-2017 години, нов Квадрат почваше от немски дилър или от в завода главното експортно представителство, от над 230-235 000 с Евро с Мервертщоера, и с още доста допълнителни кинти за екстри, и доплащане за видове бои и аксесоари.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21584716867424731



« Последна редакция: Април 27, 2020, 00:28:34 от USfan »

Април 27, 2020, 01:19:37
Отговор #452

Неактивен photo

  • Публикации: 207
A впрочем наскоро говорих с един приятел и по едно време се сетихме, че имаше едно SSC Ultimate Aero - някой знае ли какво се случи с тази кола, изнесоха ли я какво стана просто изведнъж спря да се говори за нея? Помня едно време доста се шумеше около нея, дали заради самата кола или заради собственика, ама репортажи по телевизията имаше по спомен и единствените снимки след това, които съм виждал колата беше на временни номера и след това и загубих следата.

Април 27, 2020, 09:48:31
Отговор #453

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ууу, интересна обява дано някой я купи и да остане тук! Аз и в тая тема да питам, че в другата не ми отговори никой - чувах нещо за Murcielago SV ама нещо ми се струва като доста невъзможен слух, ако някой нещо знае дали е имало такова нещо?

А, що да е невъзможно.
Според мен в БГ имаше поне 1 брой СВ версия /поне на ваденки и надписи и джанти беше такова/, в периода до 2010-2011 год, като бяха нови, освен няколкото ранни и няколкото ЛП640 версии.
Онова аз съм го виждал в края на 2009 год, едно оранжев- arancio Atlas перлен металик LP 670-SV /поне на надписи и вид такова/, редовно да го карат и паркират в един от новопостроените луксозни блокове на пл. Хелсинки в кв. Лозенец, точно до бара Каса де Куба.
Един културен чичко го караше, и си го паркираше в гаражите зад блока.
Е такова беше. 


Април 27, 2020, 14:39:21
Отговор #454

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Интересно, до скоро не бях чувал за Murcielago SV, а и снимки не съм виждал - няма как да няма снимки ако е имало такава кола. Много моля някой ако има снимки на въпросната кола да ги покаже, че ми стана много интересно.
И мисля, че е редно да сложим снимки на известните Bugatti-та в България да ги има в архива:


И по темата SuperVeloce, като червеното вече го няма - беше заменено с Chiron:


И SSC Ultimate Aero-то, за което питах по-рано и пак да питам ако някой знае какво се случи с тази кола да сподели:


И още една интересна кола, която може да се нарече хиперавтомобил Hennessey Venom GT:

Април 27, 2020, 17:58:27
Отговор #455

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересно, до скоро не бях чувал за Murcielago SV, а и снимки не съм виждал - няма как да няма снимки ако е имало такава кола.

И SSC Ultimate Aero-то, за което питах по-рано и пак да питам ако някой знае какво се случи с тази кола да сподели:

Е, аз затова уточних, предполагам че е СВ, на база ваденките и джантите.
Все на тъмно и смрачаване съм го виждал там СВ-то, а и тогава чак толкова не съм ги различавал.
Но пишеше СВ, а и имаше спойлера като от Сивик Тайп-Р, хаха :)) затова и предполагам, че е истинско.

Ами Марешки сигурно го е изнесъл обратно навън Ултимейта, иначе щеше да се вижда по Варна в посл. години.
А Диневите имат не един, а цели два броя Хенеси Веноми, на база разтеглен Елис.
Другия им е черен на цвят.
И двата Елис-база Веноми на Влас ги виждам редовно.
Май по-стария е черния, още в 2014 го подкараха там.
Те имат и един по-стар Додж 2 Ген. Вайпър Веном, който май още си пазят.

Април 27, 2020, 18:51:32
Отговор #456

Неактивен photo

  • Публикации: 207
За черен венъм нищо не съм чувал или виждал това е интересно снимки има ли? Само за червения знам, който преди години беше с английска регистрация. Да не би да се бъркаш нещо колега?
« Последна редакция: Април 27, 2020, 18:58:04 от photo »

Април 27, 2020, 19:26:00
Отговор #457

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
Това трябва да е Вайпърa



BMW 320CI  '04

Април 27, 2020, 21:48:36
Отговор #458

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За черен венъм нищо не съм чувал или виждал това е интересно снимки има ли? Само за червения знам, който преди години беше с английска регистрация. Да не би да се бъркаш нещо колега?

Снимки по принцип на 3/4 от Диневите коли не могат да се намерят от посл. години да са правени, понеже от доста голямата им наличност от суперкари, примерно от 2016 год. насам, те не вадят почти нищо редовно, поне не толкова, колкото преди, седят им по гаражите.

Иначе, да, много работи могат да се бъркат, но все мога да различа нормален Елиз, от удължен Елис с присаден осмак. :))
А и на Марината имам двама приятели, които арендват заведения вътре в комплекса, така че общо взето, покрай тях и по системата- тоя на оня, и една лелка на друга, съм отн. в час с колите там.

Иначе на Марината идват всякакви по-интересни и екзотични коли, често и с чужди номера.
Ето напр. на единия от споменатите горе мои приятели арендатори, и който е запален ретрофен /той има в БГ най-сериозната наличност на чисти 60-ски и 70-ски американки само с 2 врати купета и кабрио версии/, снимани два от няколкото му Кадилака, които си държеше на Марината в миналия летен сезон, отпред пред ресторанта.

Синия е в 1966 май правен /или пък 65 модел беше/, Девил Кабрио с 7.7 литра мотор, а златния е 1971 Елдорадо Купе с 8.2 литра мотор.



По принцип местните фенове на коли от района ги знаят/знаеха, тия двата им Хенесита, плюс и именно тоя стария им Хенеси на база Вайпър.
За номерата, червения може само при вноса да е бил на англ. табели.
По принцип Диневите не съм ги виждал да карат коли на чужди номера, освен един актуален еС-клас, дето го карат по София на ТС червени дипл. табели.

Нормално е много в района да не ги ползват, просто няма къде да се карат там въобще. )
Те като извадят нещо, общо взето минават с такава бегачка като Хенеситата, от центъра на Влас, дето е Марината, до другия край, дето им е къщата, и обратно, и това е.
Като за ежедневно каране скука, ама то и Влас няма и 4 км. дължина.

Черния Веном па със сигурност беше на Бургаски номера, по подобие на стария им Вайпър.
Тия двете бройки Хенесита мид-моторите, там ги виждах в 2015-2016 години. Червения май в 2015 редовно, а черния в 2016. Или па бе обратното...

Може после да са ги продали двата мид-мотор Хенеси, или черния от тях, кой знае.
По принцип те рядко си продават колите, освен като не става въпрос за модерни ежедневки като еС-класи, или разни там джипки на охраната им.
Според мен, те в момента имат няколко десетки лични коли, пръснати в разни гаражи и по Влас, и по Бургас.

Още си пазят напр. тая грозотия ориза-суперкар, и един леко неоригинален 1966 хардтоп Мустанг с осмак мотор.
Но от тия коли някои от 5-10 години време, не са вадени въобще.
Като напр. бялото им Ламбо Роадстер ЛП640, не съм го виждал от 2015 да го карат, и оная Мицуоката също.
А Мустанга от 1966, па от 2008 не съм ги виждал, специално те да го карат.
« Последна редакция: Април 27, 2020, 22:00:09 от USfan »

Април 27, 2020, 22:19:35
Отговор #459

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Червения Hennessey беше на английски номера доста дълго време може би 2-3 години това е със сигурност. Относно това, че рядко им се вадят колите от колекцията е така наистина особено в последните години. А и на самата марина, като че ли последните години преобладават пак луксозни и скъпи автомобили, но по скоро от масовката - различни луксозни лимузини и по-спортни варианти на някои модели AMG, M, RS. Преди все в съзнанието ми е останало, че доста екзотики е можело да се видят там. Аз като ходих преди 2 години нямаше нищо по паркинга, което да грабне окото - имаше си луксозни коли, но нищо по-особено от това, което се вижда всеки ден. Единствената по-екзотична кола, която видях при няколкото ми посещения тогава беше едно черно Ferrari 488, което дори не беше от тяхната колекция и толкова. Едно време съм останал с впечатлението, че ако искаш да видиш много екзотики на едно място марината е мястото, но уви явно това се е променило през последните няколко години.