Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337966 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 27, 2020, 23:29:27
Отговор #460

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами най-редките и скъпи коли, дето да съм виждал на Марината въобще, всъщност не бяха техни.
Било е през 2007 май, някъде веднага след откриването, и чужденци бяха докарали за една фотосесия на пристанището, заедно с едни яхти, едно Пагани и един Кйонигсег. А с тях имаше и трети хипер-суперкар, ама не помня точно какъв, май един Салийн С7 беше.

После тия чужди коли си заминаха, и оттогава досега, общо взето техните са били най-редките налични.
Може разбира се, тоя черния Веном на някой друг местен да е бил, завидял на Марешки и решил да е в час с модата на УС-тунинга :)), и после след 1-2 години да е продаден и ре-експортиран.
Пак в далечните лета в 2007 и 2008, едно на английски номера Ф40 там се въртеше и по Слънчев Бряг, освен и по София де.

Имало е и други прецеденти, бургазлии в богатите години да са купували мегаточилки.
Един бургазлия към периода на фотосесията с чуждите хиперкари, караше редовно там в района, бял Джаг ХЖ220.
Тогава имаше и едно мишосиво Бургаско Ламбо, ама Галардо или Мурси беше, не помня наистина.

А ето стари мои архивни снимки от Марината от 2008 год, и някои по-ранни от София, дето сме със сина ми, тогава още малък, на фона на разни екзотики, основно италиански.
Ферарито 355 на моя познат вече го обсъдихме, но на най-горната вляво снимка от 2008 год, от Марината, се вижда току-що докараното бяло Мурси роадстер 640, на Диневи.



А на долните две снимки, пак от Марината от 2008, паркиран баш до моя Голф 1-ца кабрио, се вижда преработения към лятото на същата година, иначе стандартен Астон ДБ9 на Диневи, направен с джанти, стопове и моделен надпис, да прилича на дебютиралия тогава ДБ-С версия.



Ако не стана ясно какво имам предвид, че са си го направили на фейк-ДБС, иначе стандартната 9-тка, ето статия с тест и подробни снимки на оригиналната заводска С-версия.

https://www.carmagazine.co.uk/car-reviews/aston-martin/aston-martin-dbs-2008-review/
« Последна редакция: Април 28, 2020, 00:07:40 от USfan »

Април 28, 2020, 00:11:20
Отговор #461

Неактивен photo

  • Публикации: 207
По късно Aston-a го направиха черен мат, което на мен доста ми допада като вид.


А Murcielago-то го налепиха с едни ваденки тип финиш флаг, което на мен лично не ми допада:

Ламбото обаче има шанс да не е в България вече, защото няма активна застраховка. Проверих и червеното Hennessey също няма застраховка.
« Последна редакция: Април 28, 2020, 00:14:40 от photo »

Април 28, 2020, 14:33:24
Отговор #462

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Ето една снимка която ми попадна случайно

Май 03, 2020, 23:40:55
Отговор #463

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колегата Иво качи в една амер. група по Фейсето, снимка на Цар Борис с един Пакард кабрио.
Аз го оприличавам на 1938 4-врат кабриолет Пакард Ейт модел.
Вероятно е била една от колите на Принц Кирил, който е имал няколко американки.

Вероятно и/или, е унищожена/ударена в годините на войната, или отдавна е изчезнала от БГ. Може би още в есента на 1944, някой от тук дошлите руски генерали, си я харесал за Щабна кола, и я е секвестирал от правителств. гараж.
Поне за след 9 септ. 1944, няма на мен известни ми данни или снимки с тази кола.




Май 07, 2020, 21:19:35
Отговор #464

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Бургаско бижу .




Май 07, 2020, 22:30:44
Отговор #465

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, яко връщане назад на лентата.
Тия снимки на ХЖ220-то, още е гледам с пробег само 24000 км. по тахото, са някъде от 2010-2011 год, като вече колата се продаваше.
По обявите пишеше, въпреки бургаските номера /иначе, до 2009 я караха редовно в Бургас/, че може да се види в Пловдив за огледи.
Първо и искаха 240000 лв, после спадаше цената, и последната искана цена тогава беше 160000 лв.

За тия /наистина скромни за модела, дори и тогава/ пари го купи един германец, който после го удари.
След удара немеца го остави в Овърдройв да го реставрира.
Те го пооправиха алумин бодито отпред, но го и подобриха  :)) с един селски тунинг със смяна на джанти, цвят, стопове, и други бръмбъзъци.
След тия промени, немеца си го взе Джага в Германия зя 2-3 години.
Още по-късно, някъде в 2015-2016, ХЖ220то пак се върна в Овърдрайв, тоя път да му връщат ориг. цвят и вид.

И след втората реставрация, германеца собственик си взе колата, и я изнесе окончателно. Снимки от кичозните и промени може да се видят много назад в Фейсбук албумита на Овърдрайв, ако не са ги изтрили де...

Май 07, 2020, 23:00:33
Отговор #466

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Има и в темата по-назад снимки на Джага, но не знаех, че при връщането 2015-2016 е направен в оригинален вид мислех, че е тук за обслужване или нещо подобно. Мен лично шукарийките ми допадаха като модове, особено джантите по мое мнение добре му стояха. По-назад в темата мисля, че има снимки и на един зелен XJ220 или поне някъде съм виждал снимки на зелен такъв в София мисля, някой знае ли нещо за него?

Май 16, 2020, 23:47:26
Отговор #467

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign


продава се, съдейки по тази снимка, е на Бг номера, 85000 евро (което само по себе си е отлична цена за пробега)

Маями Вайс отвсякъде :)      едно от любимите ми ферарита

Май 17, 2020, 02:31:40
Отговор #468

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Ето това вече е добро допълнение на темата! Може би това е една от тестаросите, които са били преди в България - като гледам номерът на регистрацията е доста стар. За съжаление у нас няма пазар за подобни коли и най-вероятно ще се изнесе на някъде ...

Май 17, 2020, 16:01:15
Отговор #469

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето това вече е добро допълнение на темата! Може би това е една от тестаросите, които са били преди в България - като гледам номерът на регистрацията е доста стар. За съжаление у нас няма пазар за подобни коли и най-вероятно ще се изнесе на някъде ...

Да, ето и обявата, и снимките, качени в една от фейс-групите за продаване.
Според мен е Тестата на Слави бармана, съдейки по косвените белези като амер. версия, бяла, 5-болта главини след 1988, и само едното горно огледало. неговата беше точно такава.

Върти ми се дали не беше обаче с черен салон неговата, но може просто да греша в спомена.

Последно съм я виждал, сядал,и возил в нея, в 1994-95 год. някъде.
Той след 1995 спря да я кара, и колата някъде изчезна.
А Слави, който иначе беше готин пич за иху-аху, купони, морета, и сваляния на мадами  :)) , умря доста беден, в 2006 год. някъде.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11589651523604449&slink=ffbzi0&fbclid=IwAR278qmKtC9bAB1FR0tBspEs-V4wVkqkb-XapCc_fCn7coyoe7-BQH84HJY








За продажбата, кой знае.
Цената по Фейса от първо искани 174 бона в лева, не е скъпа за малък пробег Мид-години Теста.

Но напр. аз лично, колкото да съм фен, точно сега при леката стагнация в имотния бранш и ниските цени, бих си взел ако има комбинация на отлична локация и масивна сграда, поредния двустаен апартамент в големия център на София, за тия пари.
Имота си седи, дава чат-пат или редовно доходи от наеми, а и цената като свърши Ковида и кризата, пак ще е нагоре.

Разбира се, и в София и в страната има доста хора, дето са подминали нивото на спекулации с апартаменти :)), ама па те особено от стари Ферарита, сигурно нито се интересуват, нито особено разбират.

https://www.facebook.com/groups/731179230409794?view=permalink&id=1360766154117762