Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 162839 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 04, 2020, 21:54:04
Отговор #480

Неактивен fifo

• Публикации: 1056
B-180? Това не е ли 12 цилиндров боксер?

Не, не е

https://www.carthrottle.com/post/heres-why-ferraris-flat-12-isnt-exactly-a-flat-12-at-all/
we all have wings, but some of us don't know why

Юли 04, 2020, 22:41:39
Отговор #481

Неактивен krankenstein

• Публикации: 7058
Само едно не разбирам - какъв е кефът да го караш това из софийските задръстваниия? Явно е някаква форма на позьорство...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 05, 2020, 19:09:20
Отговор #482

Неактивен USfan

• Публикации: 8264
Само едно не разбирам - какъв е кефът да го караш това из софийските задръствания? Явно е някаква форма на позьорство...

Боже, и ти си ми един ентусиаст, при това, не много наблюдателен. ))
На единствената снимка, дето виждам тая Теста версия 1988-1991 модел в нещо като трафик, тя е още на транзитни номера.
Така че може да я карат сутрин рано на КАТ, или там до някой сервиз за час на обслужване, или прочее за някой неотменим и несвързан с удоволствието от каране ангажимент.

Това казано встрани, съдейки по колата, собственика е най-малкото прилично заможен, поне по средно-европейските, а и всякакви мащаби.
И това най-вече като се има предвид, акцентирам за специално за теб /понеже щом питаш, сигурно не си го разбрал още, ) след предполагаемо поне 20 години каране по София/, че огромното мнозинство от сериозно заможните хора в нашия град, а и обикновено и другаде по света също, не висят много, или никак, в задръствания.
Предполагаемо, имат кой да им става рано, и да им върти бизнеса на дневна база.

А и най-вече, достатъчно са разсъдителни и имащи разбира се тая възможност, да си подбират времето за пътуване и каране, че да не губят огромно количество часове от живота си, висейки в пиковите часове по улиците.

Това са поне моите лични наблюдения, и то не само от София.
И в Щутгарт, и във Виена, и в Париж, че даже и по Варна  :)) , трудно ще видиш щастливи милионери да висят с раята от 8 до 9 ч. сутринта, или от 18 до 19 ч. вечерта, примерно.

И по темата, ето един кратък тест от 1988 година.

« Последна редакция: Юли 05, 2020, 19:36:18 от USfan »

Юли 05, 2020, 19:12:39
Отговор #483

Активен Bogi

• Публикации: 313
Щом не спи в моя гараж е позьорство, да.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юли 05, 2020, 19:24:19
Отговор #484

Неактивен oldrat

• Публикации: 1022
  • beep beep
    • Renault 4F6
Само едно не разбирам - какъв е кефът да го караш това из софийските задръстваниия? Явно е някаква форма на позьорство...
Айде ,с'а па и ти!?! Хората на ролкови кънки се качват ,само и само да не са у ред ,ти за  безумно скъп кошник се кахъриш. За мен превозното средство е средство ,т.е. купчина желязо. Има скъпа купчина желязо и евтина купчина желязо и както винаги мойта си ми е най скъпа! Щото си е мойта и щото си ме радва. Пък ако имах безумно скъпа купчина желязо съм сигурен ,че пак щеше да ме радва и щях да си я возя и в най големите дупки /стига да мога да си позволя ,носачи амортисьори и прочее/ само и само да се кефя. Е и малко позьорство ,де...  :winktongue:

Юли 06, 2020, 13:42:31
Отговор #485

Неактивен Механджията

• Публикации: 1197
  • XJ6
по-добре да вися из задръстванията в тестароса, отколкото в дачия сандеро  ::)

позьорството с тази и подобни коли е гарантирано, без да е търсено като самоцел - такава ни е семката, тук всеки с по-особена кола е позьор - това съм го чувал дори и аз за себе си,  само защото колата ми не се среща на всеки ъгъл и повечето хора наоколо я гледат с интерес, просто защото е по-различна, не че е по-специална... мога само да си представя с тестаросата как е усещането  O0
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......

Октомври 12, 2020, 19:45:34
Отговор #486

Неактивен USfan

• Публикации: 8264
По отношение на Кйонинг Спешълите в БГ на база с140 купета правени, почти със сигурност се установява, че в БГ в 90-те са били поне 2 броя, благодарение на тоя романтичен :)) клип от 1999 год, в който се вижда сребрист КС на Соф. номера.

По същото време обаче, в диапазона 1995-1999 години, се движеше на ОВ номера другия наличен с140 КС, един яркочервен на цвят, дето го караше споменатия по-назад в темата мой тогавашен познат от Ботевград, един Милен.
За този сребристия сега се пише по Фейсето, че се намирал в Свищов от известно време, все още на ВТ номера актуални регистриран, но собственика му там бил починал.

&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1q33EqXyYKi4PPar05txsYwoCJIY00NtZWlY-Jn5ucsOsUknx8043od94