Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338004 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 02, 2017, 11:44:56
Отговор #50

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз също се сещам за няколко екзотики.
Преди няколко години се появи за малко в cars.bg Порше 930 Турбо, черно на цвят, с черна кожа
мисля че беше с швейцарски номера, снимано пред един малак гараж, покрито с прах.
Съжалявам че тогава не запазих снимките.
Другата кола която се сещам се появи по нашия край, към 2000-и някоя година
Жълт Вектор но за модела не съм сигурен, имаше го сниман в Авто Оказион и ако разтърся
може и да намеря снимката.Колата седеше на димитровградския пазар доста време.

Хм, турбото 930 бе действително преди 5-6 год. нов внос, и го продаваха някакви Дупнишки джамбази,
Беше даден адрес на там в района някакво село за оглед. Точно беше снимано пред къщата дето го държаха в гараж.

За Вектора, предполагам става въпрос за Тойота Супра с Вектор марка спойлер-кит, помня я, и на обяви я продаваха.
Нещо подобно си видял.





А ориг. американски Вектор /без значение дали е туин турбо ориг. ръбест модел от 80-те с америк. осмак мотор- ДубълВе2 и ДубълВе8, или по-късната по-аеро стилизирана версия с Ламбо атм. 12-так, правена през 90-те- еМ12/ е нещо коренно различно.

http://www.topspeed.com/cars/vector/1996-vector-aeromotive-m12-ar35552.html





Абс. всичките бройки на двете версии на амер. Вектори /те и са и единствените ориг. Вектори, тия оспойлерените коли със Кит-овете на тая боди-кит фирма Вектор няма как да ги броим за суперкари, не дори и в идиома на Кйониг/ не са и много.
Ориг. ръбести ДубълВе8 с 600 коня битурбо осмаци са само 17 броя, ако не греша, правени.
А и само 22 броя, ако пак добре помня от разни статии, от втория аеролифт са правени, дето е с 500 коня Ламбо атм. 12-таци.
Но и двете серии на тая изумителна кола, проектирана в края на 70-те от спейс-инженера Джери Вайгерт, са Син Мавриций за всеки заможен автофен, почти всичките се знаеха в течение на годините, а и сега, къде са по колекционерите по света.

А на тая оспойлерена и разбузена Тойота, дето по-скоро мяза на Койниг Спешъл тип боди, само вида и е агресивен, механиката по принцип е стандартната на Супра Мк3 и Мк4- със и без турбо редови шестаци мотори.



« Последна редакция: Февруари 02, 2017, 12:06:20 от USfan »

Февруари 02, 2017, 12:01:47
Отговор #51

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Прав си за Вектора, определено съм се объркал.
А я кажи, ти си по-запознат.
Чувал съм слухове че в София се е подвизавал Lancia Stratos цивилна версия.
Истина ли е?

Февруари 02, 2017, 12:19:48
Отговор #52

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Друг Стратос в БГ на живо, освен тоѕи расинга на А Иарошевич преѕ 1976 на Ралито не сам виждал.

Вероятно отдавна е продаден, на стъклото се вижда табелката на Мобиле.бг от 2012 г. Ако си твърде любопитен мога да ти пратя тел. на собственика, който държи автокъща в Орландовци. На мен ми беше интересно дали това е същия Лотус, който стоеше на подиум зад една витрина в началото на 90-те г. на ул. Пиротска срещу Халите заедно с една джипка Махиндра.

Не бе продаден отдавна, някъде преди 2-3 години, той собственика няколко години го продаваше неуспешно.
Абе душа, пак за пореден път констатирам, тук въобще не четеш детайлно постовете.

Уточнил съм по-нагоре, собственика му е добър мой приятел, Емо се казва, и отдавна не държи автокъщата в Орландовци.
И разни Лотуси пак ги омеша,  O:-) и пак не четеш, писал сме и за тоя внесения на витрината.
Беше внос от пирамидата фирма Лекс едно време,
До него седеше на витрината известно време и с един нов Ролс Спирит, внесен тогава за продаване от пирамидата.
Онзи на витрината беше по-нова версия от жълтия Еспри СЕ на моя човек, бе с други спойлери и джанти- модел Есприт Ес4еС, и бе червен на цвят.
Доста се различат визуално двете версии, даже и извън цвета.

Е ме тук с друга негова кола на Емчо, макар и не много скъпа /не и много по евтина от хубав Есприт СЕ като жълтия де/, Тя е също ултра рядка кола за БГ, та  мисля става за тая тема- Зет 3 Купе.
От наличните в БГ някога внесени 4 броиа Зет3 Купе, 3 бяха негови и ги продаде.
Два броя от това така нар. Кецка боди, тоя моя приятел внесе от Австрия някъде през 2009, бяха с базовите за Ѕет'3 Купе 2.8 литра мотори.
Третото, това на снимките тук, беше стар внос, но е с по новия лифт и това специално е с 3.0 Си мотора, най мощния след М Зет-3 версията.
Тия по слабите шестаци обаче почти веднага ги продаде- бяха едно тъмнозелено и едно черно.
А това синйото го караше по-дълго време Емо, и го продаде чак по-мин. година, ако добре помня.

Та ето ниакои снимки на синиото Ѕет'3 купе, много иака цветова гама беше - Мартиник блу беталик сас син кожен салон+.
На парвата от снимките, БМВто Ѕет'3 Купе е вдиасно, а влиаво се вижда Емчо, собственика на него и на Лотуса жалтиа, ѕастанал до моиа бордо металик 4 Ген Мустанг купе.
На втората снимка, там в другата автокашта на Емо, дето поѕирам прав на отворената врата на синиото БМВ, ѕад него се вижда другото му Ѕет'3 Купе черното с 2.8 литра мотор.














« Последна редакция: Февруари 02, 2017, 13:21:31 от USfan »

Февруари 02, 2017, 13:20:06
Отговор #53

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Има преден спойлер!


Споилер има, ама има и един преден диф в повече. ;D

Сивата Карера ГТ бе на мои поѕнат, голиам Порше Фен.
Освен всиакави по принцип 997ци, тои преди неиа имаше 993 турбо, и ултра риадкото 996 кабрио турбо. След Карерата ГТ тои имаше и 997 турбо кабрио, даже 2 броиа, а сега има 991 турбо еС купе.
А Карерата ГТ ниакаде след 2010 иа екпортира обратно в Европа.

Допреди преѕ 2009 да доиде криѕата имаше и една черна Карера ГТ по Софиа, иако лиѕинг менте беше сигурно, ѕаштото и тиа иѕчеѕна, като фалира Хипо алпе адриа лиѕинг.
А последните лета по Софиа карат една червена Карера Гт исглежда свежа.

Ето и оште снимки на Лотуса жалтиа. Моиа приател ги направи на един хубав фон, като го беше ѕапродавал.











« Последна редакция: Февруари 02, 2017, 13:25:58 от USfan »

Февруари 02, 2017, 13:29:59
Отговор #54

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Porsche-то при висчки положения си е екзотика! Много свежи снимки на Lotus-а, браво че си ги запазил! А за Diablo-то, това да не е някакво друго, защото до колкото знам рег. номера на оранжевото е бил 0666, а тук е друг?

Февруари 02, 2017, 15:02:00
Отговор #55

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
. . . един Лотус Омега битурбо със счупен 6 скорости /който преди това също бе купил от Фатик/ . . .

Можеш ли да дадеш повече инфо за Лотус Омегата? Какво се е случвало с тая кола преди и сега, снимки  ???

За да не съм OFF:

Още един Esprit, Z3 3.0 и една японска екзотика която и до днес се развива и е в БГ.









И една снимка на Countach-а в движение. /Август 2016/

Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Февруари 02, 2017, 15:25:30
Отговор #56

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Тоя Nissan се подвизава в Overdive май от 10 ако не и повече години! Все нещо не е довършен :D Иначе Lamborghini-то по София ли си го мярнал ?
« Последна редакция: Февруари 02, 2017, 15:28:44 от photo »

Февруари 02, 2017, 17:54:48
Отговор #57

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
...Иначе Lamborghini-то по София ли си го мярнал ?
Като гледам снимката е от Сточна гара. ;)

Февруари 02, 2017, 18:56:38
Отговор #58

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Можеш ли да дадеш повече инфо за Лотус Омегата? Какво се е случвало с тая кола преди и сега, снимки  ???

Ами след като си я взе обратно той, никъде повече не съм я виждал по София.
Той като умря, някъде 2003 май беше, в двора на къщата му имаше много интересни хвърлени коли, но някои от тях бяха вече без прехвърляне.
Може и да е седял някъде хвърлен Лотуса, аз поне не съм го виждал де, докато някой после не я е купил от роднините.
А може и още през 90-те да е реекспортиран, ако и  да беше със счупени скорости.

Тая Фатиковата Лотус Омега беше тъмнозелен металик и с ляв волан.
А със същата раздута оптика и пак с ляв волан, но не турбо,  а атмосферка мотор, имаше по София през 90-те, една лимитирана Омега Ево 500.
Тя бе само с разпиления атм. 3.6 литра Ево 500 24 клапана мотор с 270 коня.

Бе черна на цвят, и май беше някаква служебна на Мултигруп на дъщерната им фирма Бартекс.
Поне там им седеше пред офиса през 1995-96 год. някъде.
Може и от нова да са я купили, дори и редовна да е била, понеже по онова време 2 от директорите на Мултигруп караха нови Сенатори Б с 24-Ве мотори.
Та тия двата Сенатори може в пакет да са дошли и с Евото 500, така предполагам.

Години по късно, някъде през 2002-2003, това Ево 500 седеше в разпърцан вид, но в движение, за само 7-8000 лева за продаване на Софавто.
Липсваше му една от ориг. лети Лотус джанти, само с 3 такива беше, и една желязна.

Февруари 02, 2017, 19:11:46
Отговор #59

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Тоя Nissan се подвизава в Overdive май от 10 ако не и повече години! Все нещо не е довършен :D Иначе Lamborghini-то по София ли си го мярнал ?

Да, в София, както е писал по-горе колегата на кръговото на Сточна Гара.

Ами след като си я взе обратно той, никъде повече не съм я виждал по София.
Той като умря, някъде 2003 май беше, в двора на къщата му имаше много интересни хвърлени коли, но някои от тях бяха вече без прехвърляне.
Може и да е седял някъде хвърлен Лотуса, аз поне не съм го виждал де, докато някой после не я е купил от роднините.
А може и още през 90-те да е реекспортиран, ако и  да беше със счупени скорости.

Тая Фатиковата Лотус Омега беше тъмнозелен металик и с ляв волан.
А със същата раздута оптика и пак с ляв волан, но не турбо,  а атмосферка мотор, имаше по София през 90-те, една лимитирана Омега Ево 500.
Тя бе само с разпиления атм. 3.6 литра Ево 500 24 клапана мотор с 270 коня.

Бе черна на цвят, и май беше някаква служебна на Мултигруп на дъщерната им фирма Бартекс.
Поне там им седеше пред офиса през 1995-96 год. някъде.
Може и от нова да са я купили, дори и редовна да е била, понеже по онова време 2 от директорите на Мултигруп караха нови Сенатори Б с 24-Ве мотори.
Та тия двата Сенатори може в пакет да са дошли и с Евото 500, така предполагам.

Години по късно, някъде през 2002-2003, това Ево 500 седеше в разпърцан вид, но в движение, за само 7-8000 лева за продаване на Софавто.
Липсваше му една от ориг. лети Лотус джанти, само с 3 такива беше, и една желязна.

Благодаря за информацията. Фатиковата Омега явно наистина е изнесена от БГ, щеше да се чуе ако е тук.
За счупената ск. кутия съм чувал и аз, знам слухове, че я изнасят от BG без мотор, а мотора 3.6Bi-Turbo е в Плевен или околията в някакво BMW.

EVO500 има поне 2бр. в BG, имам и снимки, но не мисля че са за тази тема. EVO500 е с 3 литров атмосфер C30XEI, за разлика от 3.6 на лотуса C36GET.
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть