Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 178921 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2021, 01:02:32
Отговор #501

Неактивен USfan

• Публикации: 8679
Трябва да е Грифита на един от бившите директори на Първа Инв. Банка- М. Матеев.
Познавах го него бегло, и ми беше споменал, че си е купил ТВР, и много беше ентусиазиран за колата.
Идваше чат-пат с ТВР-а на работа, там в първата им сграда, дето беше до Централна поща.

Той си го купи преди 13-14 години някъде Грифита.
За съжаление, в 2011 год. той почина, само на 50 и нещо години.
И ако е същата кола, вероятно най-накрая близките му вече са решили да я продадат.

https://fibank.bg/bg/za-nas/novini/novini/napusna-ni-g-n-matio-mateev

Февруари 12, 2021, 18:22:35
Отговор #502

Неактивен USfan

• Публикации: 8679
Ето примерни снимки на вида на нашите отдавна вече екс-БГ екзотики, като Софийската Дайтона и Русенското Инди,
Попаднах в Нета на фотоси на точно такива екземпляри от тях, отразяващи външните бои и вид и на двете ни 70-ски итало бегачки- сребристи, както и салона- черен, на Дайтоната.

Продължава да се кара и зимата /тогава е най-забавна, покрай мид-мотора и ръчните скорости/ жълтата екс-дубайска 355, известна и на някои пишещи тук.
Аз, както и разни други, изпуснах да я купя, преди някъде 8-9 години, като беше на само 10 бона в лева исканата цена.
Продаваше я в онзи период една уж бизнесдама. :))

Това което ме спря от покупка тогава /което си бе пропуск, предвид на дошлия в следв. години зловещ скок на цените на всички янгтаймер Ферарита, и особено на 355/ бе, че по принцип никога не купувам коли не в движение, а пък тази Берлинета в онзи период беше почти в най-лошия си възможен вид.
Стоеше си хвърлена пред една панелка, със счупен и изваден мотор, намиращ се другаде в някакъв сервиз, и бе разбира се, и необмитена.

« Последна редакция: Февруари 12, 2021, 18:33:37 от USfan »