Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337722 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2021, 01:02:32
Отговор #500

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Трябва да е Грифита на един от бившите директори на Първа Инв. Банка- М. Матеев.
Познавах го него бегло, и ми беше споменал, че си е купил ТВР, и много беше ентусиазиран за колата.
Идваше чат-пат с ТВР-а на работа, там в първата им сграда, дето беше до Централна поща.

Той си го купи преди 13-14 години някъде Грифита.
За съжаление, в 2011 год. той почина, само на 50 и нещо години.
И ако е същата кола, вероятно най-накрая близките му вече са решили да я продадат.

https://fibank.bg/bg/za-nas/novini/novini/napusna-ni-g-n-matio-mateev


Февруари 12, 2021, 18:22:35
Отговор #501

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Ето примерни снимки на вида на нашите отдавна вече екс-БГ екзотики, като Софийската Дайтона и Русенското Инди,
Попаднах в Нета на фотоси на точно такива екземпляри от тях, отразяващи външните бои и вид и на двете ни 70-ски итало бегачки- сребристи, както и салона- черен, на Дайтоната.

Продължава да се кара и зимата /тогава е най-забавна, покрай мид-мотора и ръчните скорости/ жълтата екс-дубайска 355, известна и на някои пишещи тук.
Аз, както и разни други, изпуснах да я купя, преди някъде 8-9 години, като беше на само 10 бона в лева исканата цена.
Продаваше я в онзи период една уж бизнесдама. :))

Това което ме спря от покупка тогава /което си бе пропуск, предвид на дошлия в следв. години зловещ скок на цените на всички янгтаймер Ферарита, и особено на 355/ бе, че по принцип никога не купувам коли не в движение, а пък тази Берлинета в онзи период беше почти в най-лошия си възможен вид.
Стоеше си хвърлена пред една панелка, със счупен и изваден мотор, намиращ се другаде в някакъв сервиз, и бе разбира се, и необмитена.










« Последна редакция: Февруари 12, 2021, 18:33:37 от USfan »

Март 28, 2021, 23:02:08
Отговор #502

Активен USfan

  • Публикации: 10810
В това клипче отрязък на предаването- Милионер търси съпруга, има към 6.40, и после 12-та минути, кадри с жълтото РЗ на Христо Сираков.



А тук е видима колата след 2.30 мен.
Както се вижда, Ицовия екземпляр е номер 110-ти от серията.


Март 29, 2021, 08:32:03
Отговор #503

Неактивен Mopar440

  • Публикации: 49
Това уж русенско Инди е с норвежка регистрация и като гледам пейзажа от снимките точно там си е снимано.Съмнява ме това да е една и съща кола.Малко са хората които са изнесли коли там,понеже е далечна и не много типична дестинация за каквото и да било.
1990 Cadillac fleetwood brougham d'elegance
1975 Москвич 426
1969 Москвич 408

Март 29, 2021, 10:06:45
Отговор #504

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Това уж русенско Инди е с норвежка регистрация и като гледам пейзажа от снимките точно там си е снимано.Съмнява ме това да е една и съща кола....

Така е, разбира се, че е екстремно слабо вероятно, но пък не и абс. невъзможно, да е екс-българската кола.

Иначе да, и моите предположения са, че и двете нашенски Индита са изнесени някъде по в централна или западна Европа, като Италия, Германия, Австрия, или Швейцария, а не толкоз далече, колкото са скандинавските страни.
Това биха били по-достъпни дестинации за нашенските джамбази, изнесли тия коли в края на 80-те.

Това дето съм качил са случайни фотоси, и съм уточнил в текста към тях, че тези примерни снимки от Нета ги качвам, понеже отразяват точно външните цветове на Дайтоната, и на първоначално в БГ в Русе пребивавалото Инди, каквито ги помня последно като съм ги виждал, а не че са същите екс-БГ екземпляри коли.
В случая на Дайтоната, снимките отразяват точно и вида на салона, понеже нашенската беше с такава черна кожа и винил салон.

А русенското /после софийско, и едно от двете налични софийски такива/ Инди, беше с перфектен страхотен салон със светла кожа, подобен на тия тук снимки.
Салона и на бял отенък поне на мен ми изглеждаше не като магнолия цвят, или там светло бежав, нито мръсно бяло, а беше абс. снежно бял на цвят.

Просто салона на екс-русенското Инди беше приказен на вид, още го помня ясно.

Ето тук и кратко описание на развитието на Инди модела.

https://supercarnostalgia.com/blog/maserati-indy









Другото нашенско и пак софийско Инди, в края на 80-те год. домуваше на бул. Хр. Ботев, близо 5-те кюшета.
Според мен го караше екс-вратаря на Славия Г. Гугалов, той там живееше, в блока пред който най-често седеше Индито.

Но пък според разни мои познати Слависти фенове, той пък никога не е имал такова Масерати, и приоритетно само Лади е карал в 80-те години.
Та това другото Инди беше в е такъв или подобен цвят меден металик, като това от тази обява по линка, или по-скоро бе в керемиден-брик отенък боядисано.
Това керемидено Инди и него също го изнесоха след 1990 година.

https://www.carandclassic.co.uk/car/C1068443
« Последна редакция: Март 29, 2021, 11:02:59 от USfan »

Април 15, 2021, 16:56:06
Отговор #505

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Тези дни си пуснах клипа на Каризма на песента "Ще избягам ли от теб"

,основно заради присъствието на харизматичния ген. Борисов (3:09)  :D , но все пак го изгледах докрай и в два кадъра (първият 4:23 другия няколко секунди по-късно) се появява F40. Едната възможност е клипа да е заснет някъде извън пределите на България, Бояна филм е отговорна за клипа доколкото разбирам, но никъде не е опоменато каква е локацията, абривиатурата Б М К за мен е неизвестна. Колата вероятно е просто реплика, но от детайлите които се виждат в клипа не виждам нещо което я издава. Клипа на песента излиза 2003, предполагам е заснет 2002 и аз лично не вярвам да е по-късно заснетата на F40 PRX британски номера кола или ако е тя емблемата от задницата е била свалена преди поне 2006 когато взима участие в Gumball 3000 и тя липсва.
Е какво смятате истинска или реплика и някой спомня ли си конкретния автомобил? :)

Април 15, 2021, 18:24:48
Отговор #506

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Б М К--Българска музикална компания
Информация
Основана   1993
Основател   Слави Трифонов
Статус   неактивна
Жанр   попфолк, поп
Страна   България
Място на основаване   София                                                                                                                                                                 
    Гугъл предлага варианти. Ако изключим млечните компании най вероятно е това :         https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F                                                                                                                                                                                             
      За колата като има информация ще пиша.                                                                                                                       
       
     
Поздрави.
« Последна редакция: Април 15, 2021, 18:40:25 от Plamen Hinkov »

Април 24, 2021, 15:58:23
Отговор #507

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Да освежим темата с някои нови, а и позабравени снимки.
Това актуално Ферари СФ90 май го продават ГрандСпорт- вносителя на Масерати, които видимо вече продават и сестринската фирма с кончето.

Снимките на екс-бургаския ХЖ220 са от преди 11-12 години, като се продаваше за последно 160000 лева искана цена и с дадено местонахождение в Пловдив, по Мобиле.Бг обявата.
Тук се вижда още в ориг. му вид, преди по-късно по желание на следв. му собственик /който и го удари/, в Овърдрайв да го окепазят при ремонта със смяна на цвят, джанти, интериор, и промяна на задните стопове.

Снимката на КГТ-то показва една от 4-те налични такива едно време в БГ в периода 2005-2010 години, от които 2 бяха сребристи, една черна и една червена. До преди няколко години все още червената беше налична да се кара в София, но може би и тя вече е реекспортирана.






« Последна редакция: Април 24, 2021, 16:11:20 от USfan »

Април 24, 2021, 18:56:50
Отговор #508

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Тези дни си пуснах клипа на Каризма на песента "Ще избягам ли от теб"...

Е какво смятате истинска или реплика и някой спомня ли си конкретния автомобил?

Колата от клипа на Каризма е 100% реплика, видно само и от тези няколко секунди, съдейки по:
- предна джанта, приличаща на Borbet, което за оригинално Ferrari...;
- огромното разстояние между предната гума и вратата - около две педи. При оригинала има място за щипката, заключваща предния капак и щита с кавалиното;
- при серийното F40 вертикалните отвори в задната част на задния калник са четири на брой. Е, има една предсерийна бройка, която е с пет отвора, но не трябва да сме експерти, за да преценим, че това не въпросната бройка;
- малка, хромирана емблемка отзад, до десния стоп. Никое оригинално F40 няма хромирано кавалино, където и да е по купето;
- щипката за заключване на задния капак ми се струва, че е отстрани на калника, а в оригинал е отзад, в близост до мигача;
- струва ми се, че и надписът "F40" е доста голям, сякаш изпълва цялата ширина на страничния борд на крилото. При оригинала ясно се вижда, че буквата "F" е доста по-отдалечена от външния контур на тази зона.

Април 25, 2021, 20:24:54
Отговор #509

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
овердрайвско-окепазеният джаг 220 вече не е в тоя си тунинг, а в оригинален, имаше снимки по нета преди няколко месеца в един форум

а едната карера ГТ що имам спомен, че беше баталясана, дали не беше тая със седмиците баш...