Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338061 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 25, 2021, 22:09:56
Отговор #510

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
овердрайвско-окепазеният джаг 220 вече не е в тоя си тунинг, а в оригинален, имаше снимки по нета преди няколко месеца в един форум

а едната карера ГТ що имам спомен, че беше баталясана, дали не беше тая със седмиците баш...

Да, прав си, 2-3 години след тунинга, май пак те от ОД го върнаха 220-то, поне визуално в ориг. вид.
По-тъпа съдба /удар, трудно оправяне на удара, но съчетано с мащабно окенефване, и после пак трудно обратно възстановяване/ трудно би могла да се измисли за някоя такава доста рядка супер екзотика.
Е, освен пожар, наводнение, или пък падане на Топ Гиърското пиано върху нея.  :))

И да, едната от двете сребристи КГТ беше ударена не много силно, поне по Нета и имаше такива снимки. Тия снимки с удара са изкопирани и тук в темата, ама доста назад.

Април 26, 2021, 16:25:26
Отговор #511

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Да освежим темата с някои нови, а и позабравени снимки.
Това актуално Ферари СФ90 май го продават ГрандСпорт- вносителя на Масерати, които видимо вече продават и сестринската фирма с кончето.




Колега, това не е SF90, а F8 Tributo. Все пак SF90 се води наследник на LaFerrari и не мисля, че ще попадне такъв модел в България. Снимките предполагам са правени в новооткритото представителство на Ferrari за България, което е под шапката на Ауто Италия. Като гледам никой не е споменал нищо за това, а мисля че е важно за темата. Ще изровя няколко снимки от шоурума като по спомен бяха изложени няколко модела - едно Portofino, едно 488, едно 612 Scaglietti, едно GTC4 Lusso, а явно вече и това F8.

Сега видях като разгледах снимките и едно F430, което е разглобено. Снимките са от Facebook, НЕ са мои!



Ето и още интересни неща, които ми попаднаха тези дни - отново казвам снимките НЕ са мои!
Porsche 996 GT3, което е рядко срещана гледка като цяло в страната, 911 Carrera RS в доста интересен цвят и два SLR-а на авто среща от типа на Cars & Coffee в Пловдив!


ПС.: Дочух наскоро, че Venom GT-то е изчезнало от България - някой знае ли нещо по въпроса?
« Последна редакция: Април 26, 2021, 16:41:55 от photo »

Април 26, 2021, 22:25:15
Отговор #512

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, 996 ГТ3 си е рядка версия, особено в БГ.

И да, моя грешка за името на Ферарито.
Но, поне според по-сериозните журналисти и инсайдъри в автобранша, СФ90 далеч не е реален наследник на Ла Ферари, само има прилики по мощност и хибрид задвижването.
Това СФ90, заради обема на очакваемите бъдещи произведени бройки /според прогнози на горните лица, а и според самата фирма/ и най-вече заради много по-ниската базова заводска цена, и заради липсата на хало.-ефекта от 12-так мотор, определено е много по ниско-поставено маркетингово и пазарно от Ла-то.

https://www.autocar.co.uk/car-review/ferrari/laferrari-2013-2015

Почва от над 400 000 Евро базова цена в Европредставителства СФ90 /разбира се, дилърите слагат яки надценки, за който не иска да чака 2 години/ а Ла-то почваше от над 1 млн Евро /а сега е двойно и отгоре/.

https://www.autocar.co.uk/car-review/ferrari/laferrari-2013-2015

https://www.faz.net/aktuell/technik-motor/motor/probefahrt-ferrari-sf90-stradale-hybrid-16837163.html

Така че за внасяне на СФ90 в БГ, не ми се вижда особено нереално.
Примерно цялата плеяда Поршета КГТ дето бяха внасяни едно време, на листова цена бяха доста по скъпи от него.
А и поне 5-те броя все още налични в гБГСЛР-и, и те сега не са по-евтини на старо, поне не с много.
В БГ на около 300-400 000 Евро цени има доста коли внесени като нови, като примерно Макларъни 720 и Авентадори разни /аз поне лично знам два роадстера на мои познати/, а те не са много по-евтини нови от едно базово без много екстри СФ90.
Така че чакаме да видим какво ще стане, според мен, може и разбира се, някое лизингово СФ90 да дойде.

За представителствата, писал съм по горе, че мислех, че Гранд Спорт Ауто ги внасят тия Ферарита.
Те бяха доскорошния представител по име на Масерати в БГ.

http://insmarket.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B0/-%D0%9C%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BF%D0%B2%D0%B0-%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%B2-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-_l.a_at.4_i.181496.html

И екс-ГрандСпорт Ауто, и АутоИталия, и бившите Алфа вносители Милано Моторс, са си реално един и същ гювеч от имена на автофирми за италиански возила на Аутоунион холдинга, който пък е просто автобранша на Еврохолд холдинга.
Основната им сграда на всичките тези е там на бул. Хр. Колумб, където доскоро в един ъгъл седеше и Гранд Спорт табелата, върху един малък ъглов шоурум, там дето събираше само 2 Масератита.
но като гледам на снимките, за Ферари шоурума от Автоиталия са дали повече място като гледам.

А сивото 612 Скалиети като го гледам там пъхнато, познавам я добре колата, ме напушва смях.
Според мен е голяма бизнес излагация точно този екземпляр да го поставят сред по-новите Ферарита.
То освен че е доста старо, се търкаля от адско много време, още от ново в София, и точно то специално, си бе с менташки произход.
Беше внесено и неизплатено през Хипо Алпе Адриа лизинг едно време, в 2006 год, ако не греша за годината.
Та, бих предположил, че една значима част от всички сериозни кандидати, дето примерно са на пазара за ново или ползвано Ферари в София, я знаят добре тая кола.
« Последна редакция: Април 26, 2021, 23:07:35 от USfan »

Април 28, 2021, 17:28:51
Отговор #513

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Да колега, може и да си прав за SF90 и по-точно дано да си прав - надявам се да видим и този модел по нашите улици.

Ето една екзотика, която снимаха в Bri4ka - DeLorean (около 25-тата минута се появява, но мисля че цялото видео е интересно, така че който има време нека го изгледа):


Напоследък, може би и заради затоплянето на времето започнаха да се появяват все повече екзотики по улиците (който следи страниците в социалните мрежи и обикаля повече, по София особено, трябва да е забелязал). Пускам снимки на екзотиките, които са ме впечатлили напоследък и съм запазвал снимки (снимките НЕ са мои - от интернет са):
Специалната версия на Ferrari 488 - Pista, Murcielago Roadster, Ferrari Roma, McLaren GT, GT2RS, една супер екзотика, която вече не е в България G63 AMG 6x6 и една среща на Murcielago, F8 Tributo и 812 Superfast



Април 28, 2021, 22:42:26
Отговор #514

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Работата ми е свързана с доста обикаляне по София и част от тези пластмаси съм ги засичал, както и някои други редки автомобили, като например Астон ДБ11( убийствен червен сатен), SLS AMG Black edition, SLR Mclaren, Мазерати Гилби и  др. .... само дето не са колите, които биха ме накарали да извадя телефона, за да снимам, а и обикновено ги засичам все в движение. Но щом тук има хора, които им се радват, то ще гледам да щракна, като видя нещо интересно.

Април 29, 2021, 11:43:06
Отговор #515

Неактивен photo

  • Публикации: 207
О, да! Колегата ме подсети, че преди време се подвизаваше едно SLS AMG BlackSeries по София - не си спомням дали сме го кометирали назад в темата. До колкото знам вече отдавна не е в България - аз съм го виждал само веднъж и на живо е уникална машина, а вече и все по-рядко срещана. Ще видя дали ще успея да изровя някоя снимка ако съм запазвал преди време.

Сега се сетих, че участваше в Premium Rally и потърсих в интернет и излезнаха няколко снимки:




« Последна редакция: Април 29, 2021, 11:58:22 от photo »

Май 13, 2021, 23:22:46
Отговор #516

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
От Събота
 

Май 16, 2021, 12:05:56
Отговор #517

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Благодарение на хубавия парад, перфектно организиран от колегата Владо в НИМ Бояна  :) , след над 10 годишна прекъсване целокупната рая можеше да види за първи път след 2010 год, отблизо и за дълго време, двете най-ценни стари коли на НСО.

А именно- ментовозеления 1956 Кади Девил кабрио, и посолствено черния 1967 Бенц 600 Пулман ландолет.
Специално Бенца се явява и най-ценната класическа кола в България въобще, а и сигурно на Балканския полуостров /доколкото и в Гърция и Турция надали има огромна наличност от особено редки 60-ски Ферарита, да речем/.

Ето им по-детайлни снимки и на двете, като огромното количество от тях са правени от мен, а 5 снимки на Бенца още докато нямаше хора около него, да са правени от колегата  Цецо Бойкин.

Въпреки шокиращо впечатляващия визуален импакт дето правят тези две коли, за изминалите 10 години, откакто аз съм ги разглеждал детайлно, може да се каже, че техническото им и оптическо състояние, вероятно разбираемо, леко е деградирало.

Най-явно това се вижда при Бенца, където вероятно при ремонт на задното въздушно окачване е объркана калибровката на задните му регулатори, и сега той седи неестествено и екстремно вирнат отзад, когато е празен.
По принцип всеки Бенц с хидропневматично или чисто пневмоокочване, седи винаги перфектно хоризонтиран, и пълен и празен, както и седеше Бенца 600 в по-изминалите десетилетия.

https://www.woerle-fahrzeugtechnik.com/132/restauration/luftfederungsanlagen

Друг видим проблем му е вече силно захабения и изсъхнал, с множество малки дупки и цепки платнен гюрук с Соненланд плат.
Интересно защо така се спихнал тоя плат, предвид че колата е на малък оригинален пробег, само 44000 и нещо км, и че винаги е седяла в гараж.
Друг лек проблем му е известната помътнялост в оригиналния хром по брони и лайстни, който може да се оправи разбира се, доста лесно с пастиране с разни препарати, па даже и с обикновен пуцинг.

Най-значимото отклонение от оригиналността му, правено предполагаемо по финансови причини по бюджетно, някъде според мен по Костово време, е цялостната смяна на интериора на Пулмана, от оригиналното комбо на винил с плат сатенен велур /иначе казано-плюш/, който освен по седалките е бил и по вратите, с тази немско такси изкуствена кожа, макар и оригинална от Мерцедес, и по техен Спек наричана- МБ Текс.

Пулмана съм го гледал в течение на 90-те години доста детайлно ,още като не го вадеха първите години на демокрацията, вътре в гаража на НСО, 
Точно до 1999 год, когато го извадиха за посещението на датската кралица Маргарете, Пулмана бе с оригиналния му плюшен салон още, при това, не много захабен.

Но, все още поне за мен е с огромно дистанция най-приказната
кола, намираща се в БГ.
Господина с розовата риза дето съм го снимал на фона на Пулмана, пък е сегашния и вече дългогодишен собственик на екс моя Р107 1986 500 СЛ Евроспек, който той още си пази и кара с удоволствие.
Щяхме да го докараме СЛа с него на парада, щеше да бъде единствения Евро-спек роадстер от този Р107 тип, но пък му даде един дефект вчера автомата.
Счупи се една втулка на лоста за включване, и не палеше и на парк и на неутрал.
В следв. седмици ще се оправи тоя проблем, и може в темата с моите екс-германки, да му напускам актуални снимки.

 

















































« Последна редакция: Май 16, 2021, 12:11:21 от USfan »

Май 16, 2021, 12:07:19
Отговор #518

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811












Май 16, 2021, 13:37:19
Отговор #519

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Третата най-интересна кола на изложението, бе разбира се, белия късен с 3.4 литров мотор Мундиал Т.
Макар и този екземпляр да е УС-реимпорт, и дълги години това да беше отн. непопулярно Ферари като модел /както се изразява собственика му- Ферари за бедняци :))/, такъв късен кабриолет версия като това Т най-накрая вдигна наново цените си и стана търсен, след като дълго време бе много по-евтин на цени, от примерно дори и разни доста карани 308-328 ГТВ/ГТС еквиваленти.

Аз специално, много ги харесвам Мундиалите, имал съм удоволствието да покарам такова, и то почти ново, под наем в Германия през 1990 год, и ми допадна доста, въпреки че тогава имат вече опит от всякакви отн. по-бързи коли.
Онова обаче в Германия бе по-старото версия с 3.2 литров мотор от 328 ГТБ.

В сравнение с 308-328 двуместните ГТБ/ГТС версии, Мундиала е и много по-просторен и широк, и с по-удобна позиция за каране, покрай движещите му с по-голам диапазон предни седалки.
Освен това задните му седалки не съм съвсем малки за 2 плюс 2 кола, катака че могъл подобен екземпляр да се ползва като дори перфектна кола за уикенди за някое семейство с 2 малки деца, или за някой плейбой с по 2-3 приятелки едновременно. ))





































В добавка към Мундиала, и да дозапълним темата, слагам снимки и на 3 други БГ Ферарита. Първото е едно доста карано по София в ранните след-Милениумни години 308 ГТС, а второто такова е Пловдивското НАП-аджийско 308 ГТС /не знам дали е било бившето Софийско/.

А червената Теста тук е поствана вече в темата, но тази снима я качвам, понеже отзад се вижда докарания от колегата Пешо от САЩ, Плъм Крейзи цвят Чалънждър с голям блок. Интересно, дали са на един собственик с отн. еклектичен автовкус и двете коли, или просто случайно са попаднали в кадър.