Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337818 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 16, 2021, 23:59:59
Отговор #520

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Щом кадилаците са били два, къде е другият?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Май 17, 2021, 17:39:26
Отговор #521

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Заедно с много други ценни и сходно изоставени откъм грижа от десетилетия коли, се намира в хранилището на Политехническия музей.
Снимки от колите там, вкл. и от другия Девил, има доста назад, постнати от мен в темите с Американките, а и Ретроколите на БГ.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2327.0.html

Май 21, 2021, 14:43:06
Отговор #522

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Скоро видях снимки на Bugatti Veyron-a като се твърдеше, че са от същия ден, в който ги видях. Тоест Veyron-a все още се подвизава в София.
Тези дни обаче се появи една голяма екзотика, която не е за всеки вкус, но според мен определено има място в темата с цена от над 800 000 лв (а според мен лесно може да надхвърля и 1 милион) - Lamborghini Urus MansorY Venatus Package P820.
Снимките са от Facebook! До колкото знам снимките от репатрака са от Русе, а колата се движи в Шумен вече:


Май 21, 2021, 16:40:03
Отговор #523

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
Т'ва май е от дизайнера на Civic type-R.
Или обратното.

Май 21, 2021, 21:55:30
Отговор #524

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Това беше тук преди няколко месеца,  сток , и изчезна за доработки,  ама като знам кой е собственика , съм втрещен от тоталната липса на вкус  :'( :'( :-\

Май 22, 2021, 10:05:18
Отговор #525

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Уруси иначе в БГ сигурно вече има поне 5-6 броя, сигурно и повече.
Само в София виждам редовно поне 3 различни, и единия от тях, от най-масовия им /който специално при Ауди го водят- Ногаро блу цвят/, домува в моя квартал до Мед. Академия.

Май 22, 2021, 11:52:03
Отговор #526

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Над 50 са, да не кажа и отгоре,  собственика на тоя специално,  има 2 бр AUDI RS Q8, GLS 63AMGs, S63  coupe ,   GT 63  и още поне 3-4 подобни

Май 22, 2021, 14:30:21
Отговор #527

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Такива повечко бройки на пърформанс ориентирани джипки, и въобще хард-кор динамични премиумни коли, е добри да си има внесени у нас.
Така след 10-15 години, като достигнат повечето от тях предполагаемия им пик надолу на най-ниски очакваеми оказион цени, ще се дава така по-богат избор, дори и на все пак по-заможните БГ янгтаймер и ретроентусиасти, да си ги купуват.

От сегашна гледна точка аз поне съжалявам, че страната ни в нач. на 90-те год, въпреки наличния тогава активен внос на нови и почти нови крадени екзотики, бе отн. бедна на внесени хай-пърформанс джипки, особено и като се има предвид редкостта им тогава като произвеждани тип возила, в 80-те и 90-те години.

Примерно преди почти 30 години, в БГ от Рамбо-Ламбото имаше само 1 брой /този на Краси Стойчев/, от ГМС Тайфуните имаше примерно, само 3-4 броя, а от най-ранните фабрични пост-1990 моделна година Г-модели 500 ГЕ с осмаци 2-клапанови от Пура в126 мотори, също имаше до средата на 90-те години само един брой, поне по София.

Иначе един господен тогава в онзи период, караше адски интересен Рейндж Ровър 1-Ген.
Неговия бе оригинален Ууд и Пикет преработен, с поставен вътре Шеви 5.7 литров осмак, и някакви доста джунджурии и лайстни по него наслагани.
Но понеже тоя Рейндж бе 3-вратото до 1982 год. серийно правено боди, човека си го беше купил вероятно 8-10 годишно на възраст.
Интересно тоя Рейндж къде изчезна. по София го караха в нач на 90-те, още май на жълти номера, и после никога не съм го виждал.

Американски върхови версии пикапи за времето си, извън един единичен брой ГМС Сиклон и един 10 цил. Додж Рам къса кабина, дето се караха по София, пак нямаше много, въпреки че пък по-принцип 8 цил. пикапи и джипки също се внасяха активно.
Например от малко по-бавните, но по-голямо кубикови конкуренти на Тайфун-Циклон, като Додж Дайтона Шелби 5.9 литра, или Шеви Силверадо СС 454, нямаше ни един, поне аз не съм виждал.

Но от друга страна, за бедна тоталитарна и пост-тоталитарна, а и най-вече малка страна като нашата, всъщност и в 90-те години /че даже и по време на соца/, имаше наистина голям брой на екзотики, съпоставено на глава от населението.
Така че видно, тази хубава традиция на харесване и купуване на такива коли от българи, и сега продължава.

И ето по темата и едно Софийско 328 ГТС.
Съдейки по номера, е регистрирано на тези табели последно някъде в 2005 година.
Точно тогава бях току що купил 1987 Мустанга ми ГТ кабрио /то и 328 дебютира в онзи период като версия/, и се засякохме с това 328 в сервиза Крафт за ауспуси в София, този на Околовръстното.
Лошо впечатление по отн. на Ферарито ми направиха мърляво подготвените и боядисани вежди на задните му калници /може да е имало някакви там подбивания или надирания/.

А докато аз специално си сложих оригинални УС-билт Валкер крайни ауспуси /на ГТ Фокситата са два броя катализатори, 2 броя средни и два броя крайни гърнета, понеже 5.0 ГТ са фабрично изцяло дубъл екхост/, точно правени за 3-та Ген Мустанг, и изцяло скрити под задната престилка на колата, на Ферарито там майсторите въртяха-сукаха какво да му присадят, и ако добре помня, му сложиха, примерно 2 крайни гърнета от Лада седмица  :)) , напречно поставени и успоредни един на друг, като би трябвало да лежи и ориг. напречно гърне.

Малко ме разсмя тогава тая конверсия, но да предположим, че вече тази тарга я поддържат радикално по-добре по отн. на оригиналността.


« Последна редакция: Май 22, 2021, 14:41:21 от USfan »

Май 22, 2021, 15:51:19
Отговор #528

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Гърнета от Лада на 328  :D . Дано вече е в оригинален вид, иначе супер че все още е у нас, аз лично намирам 308 и 328 за истинска икона макар и да не предлагат представянето на 288.
Като стана въпрос за по-редки Ferrari-та намерих малко снимки на модели който са били у нас.
430 Scuderia

430 Scuderia 16M, уникален кабриолет с техниката от топ версията на купето 430 Scuderia, който отбелязва 16-та победа при конструкторите в F1 на Ферари (последна от тогава) лимитиран в 499 броя.

458 Speciale, върховен модел на последното Ferrari с централно разположен, атмосферен V8. Вероятно е пристигнала от Германия и не се е здържала дълго у нас.

Естествено има и една бройка от 488 Pista Spider, но не съм сигурен дали е отдачна за темата имайки впредвид сравнителната масовост на новите "Специални версии" на суперавтомобилите. Иначе признавам че е уникален автомобил, миналата година по пътя Кранево-Варна се опитах да я настигна за снимка, но ме остави дълбоко замислен  :D Интересно като става въпрос за топ Ферарито, дали някога се е карало 360 Challange Stradale?
Ето и една снимка на споментия Typhoon (съжалявам за ужасното качество от някакво видео съм я screenshot-нал)

Май 23, 2021, 13:04:00
Отговор #529

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Имаше едно Challange Stradale - даже мисля, че по-назад в темата има снимка. По спомен беше пловдивско.