Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338285 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 05, 2021, 23:01:07
Отговор #550

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Като отвори приказка за ферари Люската, да пусна и една снимка на една от двете тестароси ( поне аз не знам за трета в България да има, но ако греша ме поправете )  :)

Декември 26, 2021, 11:57:49
Отговор #551

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Вчера изскочи една много интересна снимка от 90-те предполагам. На една екзотика с едно познато от тогава лице. В коментарите прочетох, че сивата такава все още се подвизава в България в някакъв гараж.

Декември 26, 2021, 15:54:29
Отговор #552

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами той и червения Койниг е накъде май още в БГ, в северна БГ, или в ВТ май беше последно.
Може и да е същия сребристия, вече пробоядисан.
На снимката е един момент в лятото на 1994, ако не бъркам с много годината, когато Фатик внесе червения Кйониг за продаване.
Брадатия до него е мой тогавашен далечен познат, Милен от Тетевен, който го купи Кйонига от Фатик.
По-назад темата тук има снимки от колите на Милен, в периода от началото до средата на 90-те год, той беше човека с най-разнообразни скъпи и бързи коли в БГ.

Някъде в този период, в 1995 год, Милен ме повози на Кйонига веднъж, вече беше на бели БГ номера, май Софийски.
Този Кйониг с140, а и другите му интересни коли, той ги разпродаде, към периода на края 1997 год.
Бе иначе с атмосферен мотор СЛ600, разпилен до 7 и нещо литра обем, или така поне бе анонсирана колата.

Ето освен Кйонига, и две весели снимки от тази година, с 2 сегашни коли на Милен.
Не са като тия от едно време, ама ПТ Круизера е творчески преработен.   :))






« Последна редакция: Декември 26, 2021, 16:31:24 от USfan »

Декември 26, 2021, 18:21:09
Отговор #553

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Разговорихме се вчера на ретробазара с един фен на Мерцедеси, който и сега има доста интересни спортни 90-ски Бенц модели с 2 врати.
Та той каза, че жълтия Кйониг, сега бил червен, и отново нещо го продавали.
Все още си е на РА-регистрация 5554.
Той ходил да го гледа, че евентуално да го купува, ама не му харесало, че доколкото разбрал, имала проблем с мотора колата, издухала компресия на един от цилиндърите, или нещо прекъсвала на него.
Други твърдения за същата кола са, че сега имала и проблем със скоростите, което е и очаквамо при турбинирани и компресирани Кйониги Бенцове в126-с126.

Един друг такъв БГ екземпляр, черен и леко по-късен от жълтия, пак Кйониг 560 СЕК, който мой познат купи от Фатик след като беше внесен жълтия, някъде в 1993 год, по-късно редовно даваше проблеми по автоматик скоростите, и то примерно, през 10-20000 км пробег.
Якия въртящ мотор от тези турбинирани от Лотек осмаци не се удържаше лесно от серийните Бенц 4-скоростни автомати.





И като сме на тема червени еС-клас 2-вратки от 90-те, ето цялата снимка с първия роадстер р129 500 СЛ на Васил. Съдейки по сбора от отн. редките и точилки за тогава коли отзад и вдясно, като мечката в140, Рено 5 ГТ турбо, и Алфа 33, все пълни с хора, ще да е някаква сватба според мен.
Този СЛ прилича на червения на Крушата, но онзи на Крушата бе УС-версия и с жълти номера, а този е европейски, и с новите след Дек. 1992 год въведени, бели частни номера.   
За разлика от този червения, по-късния му на Васил бял Р129, бе с 12-так мотор 600 СЛ версия.





В добавка и тематично пак с червен цвят, няколко снимки от Нета на червената КГТ, които май ги нямаме по-назад в темата, дето на вече бившите български 4 броя КГТ– 2 сребристи, 1 черна, и 1 червена/, сме им качвали снимки.






Що са касае за по-актуални хайенд спортни и джуниор суперкари, поне по София и в Шопско, има доста бройки Р8, 458-488, че и Макларъни, вкл. и Спидер версиите им.
А един клик по-надолу на брой на цилиндрите, Поршета 991-992 турбо, почти не може да се видят да не са еС-версии.
Всичкото това разнообразие си е добре, че да се вдига поне визуално общото ниво на автопарка в БГ.
Снимките са от една Фейс-група, Емоции на колела.







« Последна редакция: Декември 26, 2021, 19:57:21 от USfan »

Декември 26, 2021, 22:06:40
Отговор #554

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Червената СГТ наскоро дочух, че още си е в БГ-то. Просто явно не се вади много често.

Декември 27, 2021, 12:12:03
Отговор #555

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Червената СГТ наскоро дочух, че още си е в БГ-то. Просто явно не се вади много често.

Ами, поне до 2018 год. есента, съм я виждал червената чат-пат да се движи по София.
Звука на пищящия и атмосферен 10-таке невъобразим, и е много различен от звуците примерно на Ве-10 моторите в старите М5 и Вайпър.
При тях въобще ни ми харесва особено /освен при пистово ориентираните АЦР Вайпъри/ как им бръмчат моторите, но при КГТ акустиката е един път.

Декември 29, 2021, 10:52:35
Отговор #556

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Понеже сего по Фейса се завъртяха отново стари снимки с Ламбото на Стуци, ето и една статия за него, публикувана в 2019 год, когато той за съжаление почина.
В статията пише иначе доста на брой и разнообразни екстремни глупости, както и верни инфота, но омешани и привнесени в статията към други негови коли, а не за тези, за които реално са се отнасяли.

Например Триумфа му не е Тайгър модел :)) /Тайгър е име на модел на мотоциклет на Триумф, както и на версия на Сънбийм Алпин, каквато Стуци не е имал/, а е- Спитфайър.
Споменатия пък барман не беше някой си такъв в селска кръчма, а барман горе на ресторанта на Панорамата на Японския хотел, и не е бил собственик на Дайтоната, ами всъщност закупи споменатия Триумф модел Спитфайър, от Стуци в 1988 год.
А аз пък купих този Триумф в 1994 год, от една жена българка, която беше съпруга на немец, собственик на Спитито след бармана.

Дайтоната пък бе собственост не на този описан като барман типаж, а на един жицаджия и соц. хай-фи майстор, викаха му Роко, Стуци купи от него колата.
И не, не бе в село пъхната в кашони, а си седеше на Сточна гара преди продажбата и, на улицата пред къщата на ел. техника, макар и вече в доста поогрухан за само 20 годишна кола, вид.
И не я купува в 1986, а в края на 1987 година.
В началото на 1986 год, като Роко някъде тогава излезе от затвора /че беше прибран 2-3 години или за частпромаджийство, или за валутни спекулации, нещо такова/, не друг, ами аз  :)) бях в преговори с него /един мой далечен познат чейнчаджия от Магура ни свърза/, да си я купя Дайтоната за първа кола, че щях да направя 18 год. в нач. на 1987 год, и да взимама книжка и по-късно от техникума ми.

Естествено, просто си разтягах лакърдии с Роко /по метода гладна кокошка просо сънува )) /понеже като ученик, естествено бях много далече да събера исканите към онзи момент от Роко 15000 бай-Тошови лева цена.
По-късно той ми я намали дори на 12 бона, толкова нямаше интерес към Дайтонана в поогрухания и вид /а и бе леко ударена отзад вляво, с с.криво задно окачване, и счупена задна лява джанта/ дори и сред Магурските тарикати в София, които добре познаваха колата, а и някои от тях имаха и вече опит с износ примерно на ретро Мерцедеси обратно в Германия/.
Нямаше разбера се, и кой да ми даде толкова пари на заем. за да купя баш този към онзи момент, изглеждащ доста зле за всеки потенциален и устремен към соц-далавери ко-инвеститор, поумрел Маранелски кон.
Е, само малко по-късно, в 1987 год, покрай лекия първоначално, а после и по-значим  скок на черно на курса на долара, Роко вдигна исканата цена на 20 бона в лева, и я продаде и за толкова на Стуци.

Така поне Роко ме информира вече в 1989 год, като бях в казармата, и по време на една отпуска му отидох на гости, да го питам дали седи още Ферарито.
Дайтоната вече към онзи момент Стуци си я стягаше за експорт, а познайте какво бе направил Роко с тези предполагаеми 20 бона девалвирани левоци получени пари.  O:-)
Ами, беше направил възможно най-лошия скучния за всеки ентусиаст и тогава и сега, автоизбор, бе купил с тях една разхлопана Гранада 2 серия, естествено с дизел мотор. )

Друг такъв собственик на една от тия суперколи преди Стуци, художника от Русе, действително беше многогодишен собственик на Масито Инди, и Стуци го купи от него, а го продаде на един наш на родителите ми съсед в квартала Руски Паметник в София, който беше пълнач и ремонтиравач на запалки и газови котлета и печки.
И тази кола разбира се, не беше придобита в кашони /Стуци общо взето, обичаше да разправя пълни глупости и яко неточни и прекспонирани неща за колите си/, ами беше в доста хубав общ вид, когато той я продаде на запалкаджията в 1984 год, ако не бъркам с много времето.
Извън един проблем с изтропали лагери на мотора 4-валов осмак, това Инди си беше и в перф. вид и докато седеше при запалкаджията, и се гарираше от него постоянно в хотел Родина в подземния му гараж допреди промените, и допреди да бъде изнесена.
Така че Стуци това Маси го купи и продаде в абс. изряден вид, вкл. и с перфектна бяла кожа ориг. салон.

Моя екс-Триумф Спитфайър /който бе от най-динамичната му версия- Марк 3/, Стуци също го придоби и продаде в много хубава кондиция, понеже го видях при бармана веднага след като той го купи от Стуци, в ранната пролет на 1988 година.
Е, аз като го купих, вече пред 1-2 собственика по-късно, бе доста по-скрофен Триумфа, от само няколко години некаране и седене под открито небе, в един двор на ул. Антим 1-ви в София.

Така или иначе, ето статията, и ето сега и едни леко по-ясни снимки от гаража на Стуци с Ламбото, дето го държеше в една бетонна стандартна клетка, пред блока дето той живееше в квартал Хаджи Димитър, някъде до 2012-2013 години, допреди да го изнесе.

https://trafficnews.bg/bulgaria/otide-si-stutsi-lambordzhinito-koito-karashe-ferari-oshte-135843/





« Последна редакция: Декември 29, 2021, 11:30:44 от USfan »

Декември 31, 2021, 16:52:36
Отговор #557

Неактивен VPanayotov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Нещо и от мен, от "далечната" 2009-2014 :)



[/url]

Януари 05, 2022, 11:51:25
Отговор #558

Неактивен toto

  • Публикации: 43
Мен ми е интересно как и защо Кунтача се е сдобил с този турбокит?
Изглежда доста добре.

Януари 05, 2022, 12:39:40
Отговор #559

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, да, вярно е загадка.

Доколкото това е най-една отн. масова за моделната гама, и вероятно най-евтината версия Кунтач- правения от 1982 до 1984 години с вече висок таван, но само с още 2-клапанови глави 5000 еС-мотор, предполагам не е кой знае каква загуба за световната история, че колата е преправяна по този начин.
Ако някога в близкото бъдеще се вида със сина му на Стуци /един мой приятел им е съсед по блок в жк. Хаджи Димитър, на семейството/, и ако той въобще реши да даде инфо за това, ще споделя тук.
Видимо тези по-ранни снимки с турбокита са от гаража панелния в Х. Димитър, но по Нета имаше и по-късни такива на същата кола, пак с турботата, и вече на Виенски май номера.

А за разнообразие, ето само задни снимки на някои сега налични модерни екзотики в БГ, благодарение на Фейс-групата- Емоции на колела.