Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 346225 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2022, 09:29:45
Отговор #610

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Люси, ако не се лъжа този трябва да е производство към края на 50-та или по-късно. Предишните DB2 ('49-'50) са с различна решетка (голяма централна + две малки отстрани) и имат едни доста странни "хриле" на калниците. Така, че е по-скоро от късните 2-ки, преди излизането на DB2/4 - и по-добре, защото е по-красив  :)

Да, прав си, стриктно погледнато.
Имах предвид най-общо ранен, доколкото всички чисти ДБ2 предхождат ДБ2/4, а и понеже и ДБ2/4 също би трябвало да ги броим към всички Астони ДБ2, което вече ще удължи моделния им цикъл поне до 1957 год, да речем.
А ми се видя отн. ранен този, и поради ниските свлечени фарове.

Иначе що се касае за тия 49-те броя с отделните 3 броя решетки, за тях сигурно ще е най-удачно да кажем, че те са най-ранните серийни ДБ2.

https://en.wikipedia.org/wiki/Aston_Martin_DB2

https://en.wikipedia.org/wiki/Aston_Martin_DB2/4

Октомври 20, 2022, 15:18:12
Отговор #611

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Разказаха ми малко интересни сведения за варненското Ghibli - колата се води 1972-ра. По информация на собственика й към 2017-та година (тогава колата е била във Франция, но не е закупена нова от там), това е конверсия на Ghibli SS spider, но направена директно от фабриката. Клиент е искал да закупи нов Spider, но поради това, че през '72-ра предлагане на откритата версия вече е било преустановено, от завода са му предложили конверсия на вече готово купе. Ако тази версия е вярна (предполагам, че при справка в Maserati това лесно ще се установи), то ще излезе, че у нас има наистина много интересен екземпляр... Чудно ми е, ако наистина е преработена от Maserati, дали това все пак се води конверсия или може да приемем, че става въпрос за вероятно последният Ghibli Spider... Да се върна пак на данните на французина - от '94-та колата е била прибрана на сухо място, със свален за обслужване мотор. Какво е ставало после не е ясно, но към 2011-та колата е във вида, в който я виждаме и сега. През 2017-та е обявена за продан, а преди да получи варненски номер, колата е била в Белгия...

А относно 356-цата - единият от стикерите на предното стъкло е на FIVA, което би трябвало да е добър атестат, но по тази тема не съм задълбавал повече.

Октомври 21, 2022, 21:34:15
Отговор #612

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Един тук колега по Форума ме пита какво става с червеното Зет-1 на моя едновремешен добър приятел Виторио, собственика приживе на автокъща Вики.
Колата аз не съм я виждал от 2010 година, а преди няколко години, когато Вики за съжаление внезапно почина, майка му си я прибра някъде пластик баварката.
Вероятно вече я извадила от скривалището и продала, понеже е тази тук хубава червена Зетка, вече регистрирана, прилича по свежестта си, и особено новостта на гюрука, да е точно неговата.

В София има сега и една друга червена Зет-1, но другата от над 20 години е собственост на друг мой познат, а и е на СА номера.
Така че тази може да е екс-Зетката на Вики, освен ако не са внесли някоя друга сега, което е слабо вероятно.

Преди години имаше и една черна Зет-1 която първо я кораха по Варна, после я подкара мой съсед по София, но тя преди 15 години горя отпред, и после не знам какво стана с тази черната.
Изчезна някъде от София и една тъмнозелена, която пък беше на друг мой съсед и познат доктор.
Нея пък съм я и карал в началото на Милениума, малко на бартери срещу моята 924 еС тарга. Но съседа напусна квартала ни в 2005-2006 год, и някъде закара и тъмнозелената Зет-1.
Първата снимка е правена преди месец някъде, от колегата Свилен, за чието споделяне тук в една друга тема му благодаря, а и двете снимки с платформата са от тия дни, колата някъде са я карали с тая платформа, вече регистрирана.







Другите няколко снимки тук са на един доста рядък Бенц конска глава, понеже той е в112 Купе.
Качвам ги тук, въпреки че в БГ има навнесени в посл. 1-2 десетилетия доста купета конски глави от сериите в111, понеже внесените такива купета са обикновено амер. версии и от по-късния лифт, а тази е от ранните от първа серия с високия радиатор, и е Евро-спек върхова версия 300 в112 с въздушното окачване, което я прави доста рядка за Балканите, а и въобще.
Кара я един автоентусиаст англичанин навсякъде из страната ни, доста редовно.








Октомври 23, 2022, 15:11:48
Отговор #613

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
След много чудене, реших, че това е темата за тези снимки.
Не съм виждал из форума снимки на произведението  :)





Октомври 24, 2022, 12:38:41
Отговор #614

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
тва е топ автомобил, на бусово шаси от Дейли, и по-голямо от дефендъра... мен лично много ме радва!

Ноември 06, 2022, 17:44:10
Отговор #615

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Ето няколко актуални снимки на екс-дубайското закрито купе софийско 355, и една стара снимка от Фейса и тя, на едно видимо Хасковско 355, пак жълто, но със Спидер каросерия.
Хасковското е снимано преди 10 години, интересно дали още е в БГ.








Ноември 07, 2022, 12:26:56
Отговор #616

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
За добавка по темата с българските 355, още 2 снимки на софийското жълто купе.





Ноември 10, 2022, 20:23:14
Отговор #617

Неактивен Божидар

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
  • ig - sportbgcars Alpine lover
Здравейте!
Снимам коли в България и попаднах на този уникален Bugatti Chiron Super Sport.Лимитиран е до 30  бройки.Собственик е Ванио Алексиев.

Ноември 10, 2022, 21:20:42
Отговор #618

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Привети, да, този втория му Широн, който е от СС версията, е позната кола, тук сме го обсъждали по-назад в темата.

Иначе по отн. на около и над 30 годишните екзотики, които са по-близки до тематиката на Форума, тази лифтова Тестароса от модела 512 ТР, се кара от известно време в София.
Тя е различна от една друга налична червена Теста в София, която обаче е по-стара, от лифта на първата версия.




Ноември 11, 2022, 09:19:00
Отговор #619

Неактивен ufer

  • Публикации: 382
Това Бугатти май се движи с охрана... ;D