Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337784 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2017, 10:55:36
Отговор #90

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Такова червено F40 се караше редовно между 93-95-та година в Поморие и Слънчев бряг :) По баловете се мяркаше и в Бургас. Ако не се лъжа май беше с миланска регистрация тогава.

Февруари 05, 2017, 12:57:12
Отговор #91

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Мислех, че е на база Fiero... както и да е - и мен ме дразнят много такива "дървени" реплики. Единственото, което бих карал е Порше 550 спайдър на база Шкода 120 - има такова правено в Чехия или Словакия, не помня точно... може и 356 на база костенурка или в краен случай някоя АС Кобра - има наистина доста добри реплики, само кесията ти да е дълбока :)

За AC Cobra в Англия продават абсолютно целият кит в сандъци и сам си го слобяваш у вас и минаваш техно тест накрая. Много елементи са от Sierra.

Февруари 05, 2017, 13:50:06
Отговор #92

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Много елементи са от Sierra.

Данчо, това не е задължително, по-скоро е бюджетна опция (компромис). Варненската Cobra например е с американски компоненти от Chevrolet, при това стари - мотор, кутия, заден мост...


Февруари 05, 2017, 14:35:22
Отговор #93

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
Варненската реплика на Ф40 е базирана на Фиеро, но много отдавна не съм я виждал. Седеше на паркинга където сега е Ку Де Та бара на Акациите.
Там седеше няколко години едно Бентли Континентал Тайп R сиво с английска регистрация. След като махнаха паркинга оттам колата изчезна и не съм я виждал из града. Няколко пъти съм го виждал в движение, просто уникална кола. Дано да я пазят някъде и скоро пак да се появи по улиците.
Чудел съм се дали в БГ има Bugatti освен Вейрона на Гайтански, примерно ЕБ110.

Февруари 05, 2017, 15:13:30
Отговор #94

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Страхотна тема. Софийската f40 е уникална и много близка до оригинала има разлики по броните и интериора но все пак е ферари.Да не забравяме ,че дори репликата не е никак евтина.Странно колко негативно се изказахте за нея но всеки си има мнение . ;)

Февруари 05, 2017, 16:11:38
Отговор #95

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Варненската реплика на Ф40 е базирана на Фиеро, но много отдавна не съм я виждал...

Варненската имитация е на база на 924!

... Софийската f40 е уникална и много близка до оригинала има разлики по броните и интериора но все пак е ферари. Да не забравяме ,че дори репликата не е никак евтина. Странно колко негативно се изказахте за нея но всеки си има мнение . ;)

Уникална е, да, но по-скоро с негативи и не - това не е Ferrari! Да се нарича подобно нещо Ferrari, си е чисто омаскаряване на оригинала, който освен това е и икона в света на автомобилостроенето.

Тези „творения” са чиста чалга, нищо повече!  Омаскаряват модела, който имитират, унищожават и колата, на чиято база са направени.

Всъщност много важно е да се спомене и това, че тези коли не са реплики, а са имитации. Репликата е друга бира, там точно се пресъздава модел. Пример за добра реплика е Cobra-та, на която по-горе съм пуснал снимка. Тя е направена така, че действително е трудно да я отличиш от оригинала. Мога да дам и друг пример за качествена родна реплика, макар и без модификации по купето  - Renault 12 Gordini на братя Бабачеви – визия - джанти, фарове, интериор, механика – всичко! Ето това са реплики.
Някой ще каже – все пак са се трудили майстори по тези коли – да, ама резултатът е плачевен. Ако са толкова идейни те и собствениците или поръчителите на тия кошници, да бяха направили нещо уникално като визия, да тунинговат и т. н. Във форума има достатъчно добри примери в това отношение.

Февруари 05, 2017, 17:04:25
Отговор #96

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Явно говорите за 2 различни коли, аз варненската съм я виждал само на снимките тук, а софийската изобщо пък не съм я виждал, та ако имате снимки дайте да я видим и нея... всъщност репликата на база Файъро ще е една идея по-близка до оригинала от тази на 924 - поне моторът е на правилното място ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 05, 2017, 18:08:56
Отговор #97

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Снимките ги е пуснал колегата peter67. Аз съм виждал ф40 на живо и чесно казано тази е на 90 процента.

Февруари 05, 2017, 20:04:35
Отговор #98

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Както бях обещал ще пусна няколко снимки на жълтия баварец.

Също имам снимки и на една E30, която не е баш екзотика, но е с подобно widebody. Единственото, което не ми харесва в нея е този спойлер отзад!

Също имам снимка на оригиналната F40-ска от някакъв подземен гараж, който е в София до колкото знам.


Някой ако знае BMW-тата с какви пакети са или дали са правени специално-нека сподели!

Февруари 05, 2017, 20:35:39
Отговор #99

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Ако не се лъжа жълтия Индивидуал има 6 такива направени ,едно момче от Пловдив го кара,Патриков.
FORD - Found On Road Dead