Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338046 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2017, 00:24:24
Отговор #70

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
За любителите съфорумници, за историците и семкарите.

------------------------------------------------------------------------------------------

Опел Омегата от поста ми по-горе си беше оригинална ЕВО500 с табелка! Двигателя беше сменен с нормален С30ХЕ - 3000 24V.

------------------------------------------------------------------------------------------

Коеnig 7.2 Би Турбо - няма такъв двигател. Ако искате да ви дам контакти на Валтер (Вили) Кьониг да си говорите директно с него в Мюнхен  8))

----------------------------------------------------------------------------------------

За 126 има няколко вариянта на МБ двигатели от студиото:

5.0/5.6 литра би-турбо М117 с нормални глави - V8 макс. 550к.с. - турбо кита е от Lotec

5.0/5.6 литра компресор М117 с нормални глави - V8 макс. 400к.с. - копресор кита е от Albrex

М117 няма как да се разпробие до 7.2л колкото и да ни се иска.

------------------------------------------------------------------------------------------

За c140 също има няколко вариянта:

5.5 литра компресор М119 - V8 440к.с.

6.0 литра компресор М119 - V8 520к.с.

7.2 литра без компресор М120 - V12 - 580k.c.

Та последно...7.2 би-турбо няма и никога не е имало.

В момента жълтия Кoenig е червен:











Февруари 03, 2017, 00:54:27
Отговор #71

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
На Вилицата /но не Андреев, Алиас София Бе2,  :)) ако мога да се пошегувам/ сега му гледах и аз сайта. Интересно е, че поне официално сега не предлага нови турбокитове за Пури, а само компресорните версии.
Може да не може да ги сертифицира вече за ново поставяне битурбо китовете, по отн. на съпоставимост с катализатори, а и може и да са станали прекалено скъпи  за сегашните му клиенти.

Ето какво оферира за Пури със стандартните 2-клапанови осмаци.

http://koenig-specials.com/homepage%20neu/navigation%20deutsch%20neu.htm

Ами на червения С140 купе на захарния крал Миленчо пишеше 7 и нещо литра на пластик капака на 12-така мотор, това помня добре, защото съм виждал колата от чисто нова.
То по онова време, освен него в София и двама някакви банкови собственици караха хубави разпилени на мотор 12-таци новички с140.
На единия му бе Брабус 6.8 или 6.9 дванайсетака, а другия някакъв Карлслон нещо си караше.
Колите бяха с тесни стандартни бодита С140, но на мотори, поне на надписи по тях, бяха преработени.
Обаче още през 90-те се изпариха тия Брабус и Карлсон С140-ки.
Всъщност даже още след 1996 год, ги нямаше по София.

Та да, и аз мисля, че цитираните в обявата на жълтия 7.2-та литра, хеле пък 660 коня, са поизмукани.
Ама и черния по новия Фатик си го рекламираше като 7 литров.
Той обичаше да преувеличава де.
Едно време още през средата на 80-те, като се запознах с него, аз съм бил по-малък, той да е бил 20 и няколко годишен, той имаше черен стандартен ранен набраздена лайстна 500 СЕК, със стандартни 14-ки Фухс джанти.
После след 1986, той си го пребоядиса черния бял, сложи гъзарски ББС-и 16ки, и сложи отзад надпис 560, от току-що излезналия вече лифтинг гладка лайстна СЕК.
Колата тази му 500 SEK ориг си беше куци 230 и нещо коня, ама той я обяваше за 300+.

Не че тогава той нямаше и по бързи коли де, имаше и единственото в БГ 928 еС.
А в края на 80-те подкара едно ново 750ил, и първия в БГ р129 500СЛ.
Та и с Кйонигите му може де било леко авторско завишаване на параметрите, както и с първия му въобще СЕК.
А неговия по-новия черния изглеждаше точно така, като този на обявата.

http://gtspirit.com/2013/12/26/unique-mercedes-benz-560-sec-twin-turbo-koenig-for-sale/

Иначе в подкрепа на твърденията едно време на уж знаещите всичко, и висящи тогава редовно на Капитолия самосиндикални киаци автотърговци, че му е сменян мотора с обикновен на жълтия, може да е така, покрай ето тази снимка, така мисля.

Това са оребрените за охлаждане вероятно алумин. капаци на глави на тоя черния Койниг от обявата горе.
Както се вижда, те се различават от стандартните гладки, тесни, и заоблени капаци на главите от снимките на екс-жълтия.




« Последна редакция: Февруари 03, 2017, 01:13:59 от USfan »

Февруари 03, 2017, 01:08:36
Отговор #72

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Интересно, как на жълтият/червен Кьониг километражът е намалял с 2000 км... ::)

Февруари 03, 2017, 01:26:50
Отговор #73

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Червения Кoenig на въпросния захарен "Бос", в момента е собственост и е пробран в гаража на друг "Бос" - този път зърнено/поземлен.

Колата се пали няколко пъти в годината и още е със 7.2л мотор, който пак почертавам е разпилен без турбо, или компресор и е 580к.с.

Въпросната кола, вече е сребрист металик, снимки има из форума и е със ВТ номера.

Гуми няма - тия на нейните джанти са от 90 и някоя си година. Понеже са се втвърдили до токова, гумите превъртат при най-малък натиск на педала.

Малко предистория:

Колата е поръчана от известен немски национал по футбол - оригинално червената от брушурата на Коenig. Той я кара известно време и типично, като всеки спортист с пари, се измаря да я гледа в гаража си и я обявява за продажба в Германия. Български "Предприемачи" я докарват унас, където по време на гостуването си при захарния бос, или малко след това, колата е пребоядисана в "Модерния" сребрист металик. При сегашния собственик, колата пристига така - в сребристо и все още си е същия цвят.

Февруари 03, 2017, 11:08:21
Отговор #74

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
За любителите съфорумници, за историците и семкарите.
Опел Омегата от поста ми по-горе си беше оригинална ЕВО500 с табелка!

С 7812 МА, никога не е била EVO500, въпреки че имаше оригинални джанти EVO500.
Колата е реплика, при това добра, липсва оригиналната броня, регулируемия спойлер, има разлика и в раздувките. Тунинга и си остана на шприц. Колата е дъвкана не веднъж.
Мога да ти дам и контакт на един от предишните и собственици.
Както и да е, видно LOTUS няма вече в BG. С BG номера, има една в Сърбия, заради проблеми с регистрацията там.

Esprit:

Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Февруари 03, 2017, 11:44:09
Отговор #75

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, тази дето казваш е в Сърбия на БГ табели, ако е тъмнозелената, може да е екс-Фатиковата.
А е възможно Фатик и цели 2 Лотуса да е внесъл, поне мен ми се върти в главата и черно битурбо Омега да съм виждал, извън нали черното Ево 500 на Мултигруп.

И като стана въпрос за черна кола битурбо със 6 скорости правена от Ирмшер,  ;D добре е да споменем, че през 90-те в БГ имаше и чисто нов, при това редовен, ориг. Сафран Битурбо, собственост на братята собственици на стария тогава офиц. Рено и Волво вносител за БГ- Промобил.
След 2000 год, и след като и тия двамата изгубиха автопредставителствата си, и тази кола позападна обаче.

В разпърцан вид я караше през 2004-2005 години, един нещо като арендатор на ОМВ бензиностанция /в Младост май едно ОМВ/, не я продаваше. Седеше му пред бензиностанцията, и рядко се караше.
Ама след 2005 не съм го виждал къде отиде този Сафран, някъде изчезна.

Червения Кoenig на въпросния захарен "Бос", в момента е собственост и е пробран в гаража на друг "Бос" - този път зърнено/поземлен.

Колата се пали няколко пъти в годината и още е със 7.2л мотор, който пак почертавам е разпилен без турбо, или компресор и е 580к.с.

Въпросната кола, вече е сребрист металик, снимки има из форума и е със ВТ номера.

Гуми няма - тия на нейните джанти са от 90 и някоя си година. Понеже са се втвърдили до токова, гумите превъртат при най-малък натиск на педала.
Малко предистория:
Колата е поръчана от известен немски национал по футбол - оригинално червената от брушурата на Коenig. Той я кара известно време и типично, като всеки спортист с пари, се измаря да я гледа в гаража си и я обявява за продажба в Германия. Български "Предприемачи" я докарват унас, където по време на гостуването си при захарния бос, или малко след това, колата е пребоядисана в "Модерния" сребрист металик. При сегашния собственик, колата пристига така - в сребристо и все още си е същия цвят.

E. то е ясно, и аз съм подчертал по нагоре в постовете в началото на темата, че червения С140 е само с атмосферно разпилен мотор.
То като погледна моторния отсег на които и да е 12так в140, не виждам и при желание къде може да се пъхне и най-малкото компресорче вътре.
Аз поне не мога и да се сетя ѕа турбиниран 12'так напъхан в моторен отсег на в140 или с140 боди, някоя известна тунинг фирма да е правила.

А за боята, много след Миленчо би трябвало да е пребоясисана, понеже той се изпокри тотално, като фалираха банките някъде през 1996 или 1997, даже и имената по документи си смени.
А докрая докато я караше, бе червена при него.
Рядко я караше де, повече се возеше на тоя стандартния сребрист ранен с140- 500сек или 600сек, не му помня мотора, дето се вижда на горните снимки.

После към 2000 год, го мернах за последно 2-3 пъти по София Кйонига с140 да го карат, още бе червен.
Ама поне визуално не я караха някакви костюмари могъщи банкови измамници като Миленчо, а аудиторията вътре возеща се в нея имаше, как да го кажем, БГ-сутенйорски вид.  :))

Иначе сега се сещам, че Петйо Блъсков имаше яко тунингован в140 600 СЕЛ коралова перла металик /супер авангардно изглеждаща боя за тогава/.
Това обаче бе по- късния му в140, преди него имаше в140 500 СЕ, светлосин металик, който му го откраднаха и после запалиха.
Тоя тунингования втория му в140, бе поне на надписи до 7, или 7 без нещо литра разпилен, ама не помня от коя му фирма беше двигателния тунинг.
На спойлерите и джантите, може и да греша, имаше обаче Лоринсер надписи.
Но поне тогава през началото на 90-те Лоринсер правеха основно оптик тунинг, а механиката може да е била друга.

Та тоя на Блъсков втория в140, освен кораловия металик и другите тунинги, беше и претапициран изцяло, вкл. таблото и тавана, с някакъв керемиден дебел плюш вътре, беше доста странно цветово съчетание.

Седя пред сградата на пресгрупата 168 часа дълго време след 2000 год, понеже той продаде пресгрупата на немци барабар с колите водещи се на нея /вкл. освен тоя в140 имаше и 1937 или 38 година лилав Кадилак седан с ориг. осмак мотор, екс на принц Кирил/, и един много хубав късен лифт бордо мет. Джаг ХЖС кабрио 12-так, единствения продаден нов ХЖ-С от Мото-Пфое.

На в140, да го кажем условно- Лоринсера, се возеше в него след Блъсков цели 3-4 години немския директор на пресгурпата, после някъде изчезна колата, сигурно бе изнесена.
А Джага и Кадито и те седяха отпред до 2000 и някоя година, но не се караха.
Джага после изчезна /мисля го бяха запродавали тогава за 25000 лева, което беше умерена цена за почти нов късна версия кабрио ХЖ-С/, но от 5-6 год. насам пак понякога го мяркам по София.
По дълго след него, мухлясващ под едни найлонови навеси отстрани на сградата на пресгупата за 2-3 години още, значи до към 2005-2006 чак, седя Кадилака седан ретрото, ама и той после някъде изчезна.
« Последна редакция: Февруари 03, 2017, 12:35:42 от USfan »

Февруари 04, 2017, 14:39:09
Отговор #76

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
От BMW събор 2015, виждал съм и черно Е23 с подобен пакет и подобен регистрационен номер:


Февруари 04, 2017, 15:29:14
Отговор #77

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
190E EVO I.

Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Февруари 04, 2017, 20:11:52
Отговор #78

Неактивен photo

  • Публикации: 207
На BMW-то имах някъде снимки-ще ги кача тези дни като ги намеря! А за Mercedes-a оригинален ли е?

Февруари 04, 2017, 21:07:50
Отговор #79

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Поздравления и от мен за готината тема  8))
Много е полезна и аз лично научих доста неща, както и за неподозираното съществуване у нас на някои от екзотиките представени тук.

Ще се отбележа и аз с едно изключително рядко MC Stradale на търновски бос, което може би почти не се вади от гаража, а очевидно от не малко години е регистрирано в Търново.
Аз лично за последните 3-4 години, когато го видях за сефте и от когато са снимките, съм го виждал точно 2 пъти.



« Последна редакция: Февруари 04, 2017, 22:23:10 от dan4oteto »