Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338059 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2017, 22:38:51
Отговор #130

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ха ха то излиза ,че екзотиките са ни по евтини от репликите . Да кажем едно фиеро 5000лева минмум кит между 15000 и 30000лева работа между 5000 и 10000лева регистрация и тн. А за интериора не ми смята джанти гуми  :'(

Аз лично го намирам за ултра хипер тъпотия, това да инвестираш в подобна реплика, която освен, че в повечето случаи изглежда нелепо, ами е някакво подобие на истинската екзотика и в крайна сметка не си оригинален, а като някакъв тотален смешник с подобно изчадие ... независимо колко си налял в тази тъпотия. Ако имаш разсъдък, тези пари ги налей в нещо оригинално, което ще те прави автентичен и доставя истинско удоволствие. Тук отварям една скоба, нямам предвид репликите на Манджуков относно Alpine A110, на които и гайките вероятно са от Рено, нито кит карите по оригинално копие на AC Cobra или други достоверни на оригинала коли. Просто тези копия на Ферари са пълен шит!

Февруари 08, 2017, 23:00:25
Отговор #131

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Да но и те са реплики в крайна сметка . Нещата са различни за А110  преди години се намираха части а за Ф40 се продават само колички в мащаб. ;)

Февруари 09, 2017, 00:45:02
Отговор #132

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Колеги наистина не ърябва да са рук тези реплики! Извинявам се, че ги качих дори някой модератор ако реши може да ги махне!

Февруари 09, 2017, 08:09:53
Отговор #133

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Според мен няма лошо да се пускат снимки на имитации, реплики и т. н., те също са си екзотични. Аз и някои колеги сме си изразили негативното мнение по същността на въпроса със съществуването им въобще, но колкото и негативно да е то, съм сигурен, че на повечето ни е любопитно да ги видим. По-скоро трябва да се ограничаваме от съвсем новите екзотики. Те също са ни интересни, но за тях информацията е доста по-достъпна, а тук би трябвало да отбираме публикациите си.
Поздрави ;)

Февруари 09, 2017, 12:09:49
Отговор #134

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Колеги наистина не ърябва да са рук тези реплики! Извинявам се, че ги качих дори някой модератор ако реши може да ги махне!

Ами, въобще не са екзотични, дори не и на бройки.
В БГ аз лично знам налични поне 5 броя уж реплики Ф40, правени на база Фиеро, плюс мин. 2 броя още на база 924 правени, както и един брой реплика на 250 ГТО, правен на база Датсун 260.
Боклуци, даже не бих ги обсъждал, хеле пък снимки да им качвам тук, не бих си направил труда.

А за махането на вече качените снимки, правилно, и аз моля тогава Дидо или някой друг модератор, за да не се окепазява тази хубава тема, снимките и писаниците за всичките реплики и КИТ-кари тук, ако може да ги сложи в отделна тема, кръстена примерно: Кит-кари и реплики /така или иначе, такава тема мисля няма отделна/, или пък някъде в Общите приказки да ги пъхне.
То и бих казал, че направо не е нормално, да им обръщаме въобще внимание, дори и само като ги оплюваме. Толкоз са не по тематиката на Форума, че няма на къде повече.

Тук трябва да отворим една скоба, че самостоятелни неоретро конструкции като моделите на Пантер- малката Лима/Калиста и големия Девил, както и тези на Екскалибур, или в по ново време- реплики на Кобра от Аутокрафт, или Визман-ите, са си интересни коли, и заслужаващи внимание.

Всъщност преди 2-3 години даже на Пебъл бийч един от първите правени Екскалибури от началото на 60-те години /реално инспириран на форма от ССК Бенц/, спечели някаква награда даже, ако добре помня.
Ама, между Пантер Девил или ранни Екскалибури, или пък ако гледаме автентичните реплики на Пур-санг на Бугати 35, от една страна, а от друга, неграмотните, и разбира се, в общата скала на нещата спрямо оригинала, все пак крайно евтини реплики на Ф40, има тънка разлика.

За Визманите- седяха на автокъща А2 и закрития и открития няколко години, ама никой като не ги купи, си ги реекспортираха в Германия.
А от авангардните Моргани освен закритото купе, в БГ има от това боди, и то само в София, още 2 кабрио и една тарга версии, които ги карат летата отн. редовно.
Пак само в София има и минимум още 3 броя класически Моргани роадстери- 2 броя Плус 8 с осмаци мотори, и един Плюс 4 с 4 цил. мотор, дето и те се карат чат-пат по хубаво време.

A за любителите на имитации, щом ги радва, ето тук може да погледнат в един отн. обективен и обобщаващ сайт за наличните производители на такива модели и версии по света.

http://www.kitcarlist.com/
« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 12:15:21 от USfan »

Февруари 10, 2017, 16:56:23
Отговор #135

Неактивен Mitki4a

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Ето снимки от събора в Пловдив на е23ката, която спомена колегата по-горе. Както и на една невероятна е31чка 850csi - V12 ръчка, завиване на 4те колела и т.н. Ако някой има още информация за 7цата би било любопитно :)


Февруари 10, 2017, 18:25:23
Отговор #136

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
7 серия също е собственост на момчето с жълтата 6 ца индивидуал,Патриков от Пловдив  O0
FORD - Found On Road Dead

Февруари 10, 2017, 22:11:03
Отговор #137

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Снимките не са мой. :)
Тия всичките ли суперкари са на Диневи?! Ако съдя по фона на Марината яко са се нагрухали с такива и вероятно са поразкарали класиките, които имаха - явно вече не са им интересни... то човек като е въшлив с пари всичко бързо му омръзва.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 10, 2017, 22:27:47
Отговор #138

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Митак,май не са само техни,това би трябвало да са коли от Премиум Рали на което финала е пред Марината  ::)
FORD - Found On Road Dead

Февруари 10, 2017, 22:35:38
Отговор #139

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Може би там да е старта, щото съм гледал финал на такова рали пред х-л Кемпински в София, пък и колите нямат състезателни момера и др. рекламни стикери, характерни за рали. Между впрочем сред организаторите му е добре познатият ни от варненските ретро ралита Орлин Пенев.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.