Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 338040 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 21, 2017, 14:49:00
Отговор #150

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Браво, много интересна тема!
Ето нещо надявам се достатъчно екзотично от края на миналия век, а именно чудовището на Алфа Roadster Zagato. Интересно дали още са в България тези коли и дали има Alfa Romeo SZ у нас.


Червената вече е в чужбина.
За жълтата нямам представа.
Все пак цените на този модел се покачват стремглаво.
До преди 3-4 години струваха "само" 30к евро.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 05, 2017, 12:45:27
Отговор #151

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Колата се намира в един, салон за продажба в Пловдив. Номерата съм ги скрил, пловдивски са човека ме  помоли.
screengrab
free pic
post img
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Април 05, 2017, 18:58:31
Отговор #152

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Хората, които ме познават, знаят, че не съм фен на Форд. Но това не е причината да смятам, че мястото на тази кола не е в този раздел. Тя не е класика и не е екзотика дори и в БГ. Разбирам да беше Шелби, KR 500 или дори Рауш тунинг версия - ОК. Иначе, по тази логика, да постваме разни нови Камаро-та 3.6 V6...

Април 05, 2017, 19:12:55
Отговор #153

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Ами, нека тогава да бъдат изтрити снимките или да се преместят другаде, щом не и е мястото тук ;)
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Април 05, 2017, 19:37:32
Отговор #154

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Имаше преди един Saleen на базата на този модел Mustang, ама на истина не е за тук за това не съм го пускал. Алфите са готини ще е интересно ако някой сподели какво се случва с жълтата! Също и за Porsche-то изглежда като някаква Koenig модификация, така че ако някой има информация би било доста интересно да сподели. :) Също наскоро чух, че на Countach-a двигателя бил тунингован от Koenig, ако някой има информация по този въпрос може да каже. На мен лично ми се струва малко като някаква легенда, която някой си е измилил :D
« Последна редакция: Април 05, 2017, 19:46:15 от photo »

Април 05, 2017, 22:15:37
Отговор #155

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да се преправи дори малко мотор на Кунтач е доста трудно, ясно че това е абс. несериозен слух.
Мисля и че Кйониг, макар успешно да турбинираше и компресираше едновременно, 12-ци мотори на Тестароси, с Ламбо мотори не се хващал.

Хората, които ме познават, знаят, че не съм фен на Форд. Но това не е причината да смятам, че мястото на тази кола не е в този раздел. Тя не е класика и не е екзотика дори и в БГ. Разбирам да беше Шелби, KR 500 или дори Рауш тунинг версия - ОК. Иначе, по тази логика, да постваме разни нови Камаро-та 3.6 V6...

Точно така, супер базов ГТ, даже не е и лифта след 2009.
Окенефен и с присадени някакви Шелби аерозаборник и предна маска, и псевдо неоретро Крагар джанти, и това е.

А тезата на собственика или който е там, да се скрият номерата от гледна точка на сигурност, е ептен смехотворна.
Специално в София и регион Соф. област, статистиките за кражби не включват нито един Мустанг, без значение на поколението и версията, в периода след 2010 год.
Та някой да си мисли, че гепаджия въобще ще го погледне баш тоя Станг, яко трябва да е предозирал лекарствата.  :))

Жълтата 928с4 я познавам добре, на мой познат е, собственик на Бош сервиза на Сточна гара.
Не е ориг. Кйониг или Щросек, просто добре му направиха калъпите тук у нас в Софийско.

И тук е добре да се вметне, че едно време през 80-те и 90-те год, Вили Кйониг не лееше собствени пластик калници и добавки, а купуваше готови такива аеро и стайлинг Китове от Виторио Щросек /бивш сътрудник на гениалния Луиджи Колани/, но специално отлети за него с Кйониг Спешълс релефни надписи тук-таме по тях.
Така че целия Кйониг луук, който всички познават на разните там- СЕК, СЛ, 928, 6-ци, ХЖ-С и сие, всъщност си е Щросек луук.

Ето данни за този по-слабо известен у нас каросериен тунинг майстор.

https://de.wikipedia.org/wiki/Strosek_Design

А това е сайта му.

http://www.strosek.de/
« Последна редакция: Април 05, 2017, 22:26:10 от USfan »

Април 05, 2017, 22:24:18
Отговор #156

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Да се преправи дори малко мотор на Кунтач е доста трудно, ясно че това е абс. несериозен слух.
Мисля и че Кйониг, макар успешно да турбинираше и компресираше едновременно, 12-ци мотори на Тестароси, с Ламбо мотори не се хващал.

Точно така, супер базов ГТ, даже не е и лифта след 2009.
Окенефен и с присадени някакви Шелби аерозаборник и предна маска, и псевдо неоретро Крагар джанти, и това е.

А тезата на собственика да се скрият номерата отгледна точка на сигурност е още по-смехотворна.
Специално в София и регион Соф. област, статистиките за кражби не включват нито един Мустанг, без значение на поколението и версията, в периода след 2010 год.
Та продавача да си мисли, че някой гепаджия въобще ще го погледне, яко трябва да е предозирал лекарствата.  :))

Жълтата 928 с4 я познавам добре, на мой познат е, собственик на Бош сервиза на Сточна гара.
Не е ориг Кйониг или Щросек, просто добре му направиха калъпите тук у нас в Софийско.

И тук е добре да се вметне, че едно време през 80-те и 90-те год, Вили Кйониг не лееше собствени пластик калници и добавки, а купуваше готови такива аеро и стайлинг Китове от Виторио Щросек /бивш сътрудник на гениалния Луиджи Колани/, но специално отлети за него с Кйониг Спешълс релефни надписи тук-таме по тях.
Така че целия Кйониг луук, който всички познават на разните там- СЕК, СЛ, 928, 6-ци, ХЖ-С и сие, всъщност е Щросек луук.  ;)

Ето данни за този по слабо известен у нас каросериен тунинг майстор.

https://de.wikipedia.org/wiki/Strosek_Design

А това е сайта му.

http://www.strosek.de/

Интересно инфо! Повече снимки можеш ли да изровиш от някъде, защото Porsche-то изглежда доста интересно? Иначе за Countach-a според мен също е доста измислен слух, но от доста хора съм чувал и съм виждал да се пише, че бил над 800 коня и т.н., което ми се струва малко като научна фантастика :D
« Последна редакция: Април 05, 2017, 22:26:35 от photo »

Април 05, 2017, 22:29:14
Отговор #157

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, ми снимал съм му доста 28-цата, както седи вътре в Бош сервиза преди няколко години.
На тоя ми комп. сега пред мен ги нямам обаче снимките.
То всеки дето отиде в сервиза му на собственика, може на спокойствие да я разгледа вътре.

Април 05, 2017, 22:31:21
Отговор #158

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Някой ден ако имам път на там ще мина да го видя, много добре изглежда!

Април 05, 2017, 22:54:32
Отговор #159

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Някой ден ако имам път на там ще мина да го видя, много добре изглежда!

Прати много поздрави на собственика Иво Манов, от онзи там с американските коли, той ще се сети,  :)) и предполагам ще му е приятно да обясни подробности за Поршето.
Преди време той имаше хубаво малко карано жълто 968 Клъб Спорт /ЦС/, което обаче след като го взе ударено, малко го окепази при ремонта, преправяйки го на странични стъкла от 924, и фарове от Ню Битъл.
Така или иначе бе забавна кола за каране това 968.
Интересно кой го купи, в БГ след него никъде не съм го мяркал тоя 968 ЦС.