Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337896 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 02, 2017, 09:45:37
Отговор #200

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да СМ е супер рядка за Балканите кола, и пълноценен ГТ купе с предно предаване.


Да посъбудим темата отново! Както бях споменавал по-рано съм чувал, че в автопарка на митницата имало какви ли не автомобили, но тогава никой не отговори на този върпос - дали има нещо вярно? Та да ви попитам пак някой нещо знае ли по този въпрос, някакви снимки има ли и въобще всякаква информация по този въпрос би била интересна според мен :)

П.С. Търсих снимки (както обещах) на българския DeLorean, но не можах да ги открия - някъде съм ги затрил и после съм забравил да пиша тук. Та някой ако има снимки на българския DeLorean ако може да ги сподели.

Е, аз мисля че някъде назад през 2012-2013 сме писали за паркинга.
Големия им Митнически и след 2000 год и на НАП паркинг беше в ЖК Люлин.
Още от Соц време митницата чрез Кореком там продаваше конфискумани коли.
След 2013 обаче паркинга го закриха. Преди това имаше към 200 изоставени коли, но мейн стриим.

Основните по-интересни бяха големи седани- Бенцове сомове, Шевита Каприс, стари Баварки седмици, по 1-2 Линкълна и Кадита, и японски седани от 70те, вкл Лаурел, а и интересно фастбек Съни купе 120 И Зет, или нещо такова на моделно име.

Всички обаче бяха позагнили и ограбени откъм дребни части.
доколкото разбрах от пазачите там, всичко след 2013 на тоя паркинг е било претопено.

Август 02, 2017, 17:49:53
Отговор #201

Неактивен photo

  • Публикации: 207
На мен ми разправяха за някакви Porsche-та и други луксозни коли, но явно е било само слух :)

Август 13, 2017, 01:01:38
Отговор #202

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Ами като сме започнали със слуховете, ще си позволя да попитам дали пък някой не знае нещо за 300SL W198 в България за който съм чел из нета (мисля включително и тук)?
За този уникален Мерц в БГ знам само някаква легенда, че някой си руснак бил идвал с такъв в София, но снимки изцяло липсват.
Интересното е че след като поразгледах излиза че в СССР действително е имало SL с доста интересна история. За съжеление голяма част от историята му е неизвестна, но ето какво открих аз.
Колата е закупена от центъра за изследвания в Ленинград за да се разучи технологията на директното впръскване (все пак 300SL е една от първите коли с нея). След това има няколко легенди, едната гласи че колата е сглобена и снея са провеждани тестове след което взима участие в съветския филм "Мъртвии Сезон" (или нещо такова). Ясно е че колата участва във филма, но някои източници говорят че Руснаците не успели да съберат колата и и бил присъден някакъв мотор с карборатори.

Снимка от филма.
Според някои източници после колата отива в ръцете на известен автимобилен състезател (Генадии Грушевски) и колата участва в състезания, но пък има и ресгистрационни номера. Друга версия е че попада в ръцете на авто джамбазин, който я закарал в Station 7 Moskow (Станция 7 в Москва) и доколкото разбрах било единственото място за поправка на западни коли в СССР (може да не вярно). Та именно там тя била отнова събрана. Интересна за мен беше и друга легенда, че колата е участвала в гонка с полицейски хеликоптер (знам че е измислица, но ме кефи   :)) ). В крайна сметка колата била видяна в ужасно състояние със неработещ инжекцион и е била заменена за Audi 100. След това следите и се губят, но според мен е реставрирана в Германия, след което заминава за Англия за което свидетелства една обява.
Това е обявата. http://www.anamera.com/en/detail/car/319037/index.html
Конкретно това: "The original delivery destination is unknown but the car did find its way to Russia and the file contains its most recent registration document from there that is dated 1987; quite a time to have such a car in the USSR, it would be safe to assume it was certainly owned by a prominent figure to be allowed such a privilege!

In 1998 the car was returned to Germany where a lengthy and comprehensive restoration was carried out that was finally completed in 2004. The file documents this process and shows evidence of the crucial "frame-off" stage of the body restoration. It is safe to say that no item was left unrestored or any compromise made when it came to obtaining the highest quality result one could imagine. This was indeed a total restoration."
Дали пък този SL не е намерил път към нашата родина, дали е бил само един в СССР? Ще ми е интересно да чуя какво мислите.
Надявам се и на вас да ви е интересно и предупреждавам, че информацията съм си я ровил из нета и не знам до колко е достоверна... Ето малко снимки.


Август 13, 2017, 08:31:19
Отговор #203

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако гледаме снимките, то или мерцедеса не е бил само един, или е пререгистрирван, иначе номерата са все ленинградски, което поне донякъде потвърждава легендата.

Август 14, 2017, 20:27:33
Отговор #204

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Браво, колега! Интересна легенда и бая си ровил явно :D За първи път чувам, че може да е стъпвал подобрен Mercedes по нашите земи, а уж се интересувам от тия работи :D Дано някой знае повече по темата, пък туко виж може и да я е виждал на живо ;)

Август 14, 2017, 22:05:39
Отговор #205

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами като сме започнали със слуховете, ще си позволя да попитам дали пък някой не знае нещо за 300SL W198 в България за който съм чел из нета (мисля включително и тук)?
За този уникален Мерц в БГ знам само някаква легенда, че някой си руснак бил идвал с такъв в София, но снимки изцяло липсват.

Лично съм виждал 300 СЛ пеперуда на 2 пъти в БГ, в течение на 2-3 седмици диапазон, точно през пролетта на една година- 1983 или 1984. Мисля че през 1983 беше.
Колата беше светло лайняна  :)) на цвят, нещо като охра боя, или пък може да е бил доста изгорял златисто-кафяв металик.
Първия път я видях в движение на бул 9 Септеври в софия, ние с баща ми бяхме с новата ни тогава синя Лада 1500 еС, и се разминахме в срещуположни посоки с него.

Втория път след двете седмици го видях паркиран пред хотела в центъра на кв. Горна баня.
Колата беше с черни табели на номерата, но не обърнах внимание дали беше с БГ табели или тогавашните руски табели.
Като че ли беше на черните тогавашни БГ табели, но може и да греша, и да е била тази съветската бройка.
Така или иначе табелите на номерата тогава не са ме интересували.
Дори и като беше паркирана колата, не успях да я разгледам детайлно, понеже пак бяхме с баща ми с Ладата, и той не прояви интерес да спре /точно там на хотела на Г. Баня е леко баирче пътя/, та да я видим.
Никога преди нито след това съм виждал по соц. време 300 СЛ в БГ, дори и от по-късния и релативно по-масов роадстер 300, у нас не съм виждал бройка тогава.
« Последна редакция: Август 14, 2017, 22:15:11 от USfan »

Август 14, 2017, 23:52:10
Отговор #206

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Ето това е добро допълнение към темата! И както винаги колегата USfan е като енциклопедия :)

Август 15, 2017, 00:33:36
Отговор #207

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Браво, колега! Интересна легенда и бая си ровил явно :D За първи път чувам, че може да е стъпвал подобрен Mercedes по нашите земи, а уж се интересувам от тия работи :D Дано някой знае повече по темата, пък туко виж може и да я е виждал на живо ;)
Ами радвам се че го оценявате, деиствително съм попрочел доста по темата, защото както предполага и никнейма ми съм луд по 300SL-и  :)
Колегата USfan за пореден път ме остави с паднало чене със своите супер интересни и подробни истории от първо лице, наистина нямам търпение да се запознаем някои ден наживо  :) .
А иначе щом споменаваш че никога преди и след това не си засичал W198 по соц време, това означава ли че си виждал такъв след 1989  ::) ?

На снимката горе (мисля че е обсъждана вече) се вижда Мерц, който обаче колкото и да ми се иска да е 300SL Roadstar, аз оприличавам на базирания на понтон 190SL, но нека все пак я има за архива.
И за да не се измъкнем само с тая кофти снимка на малкото братче на 300SL :D , пускам едни некачвани снимки на F40-то от тук:http://arh-topgearbg.com/?go=article&p=detail&tg_articleId=5632

« Последна редакция: Август 15, 2017, 01:03:39 от W198SK »

Август 15, 2017, 00:47:01
Отговор #208

Неактивен photo

  • Публикации: 207
На снимката е 190 SL, защото стоповете на 300SL имат съвсем различна форма. Колкото и да е лошо качеството си личи формата на стопа :) Снимките на F40 и аз ги имам из папките, но съм забравил да ги кача :D А Scuderia-та в тази си версия 16М Spider е рядка, но не е класическа! Има и тема за нютаймери - там може да качиш, ако имаш някаква информация за нютайм екзотики :) За Scuderia-та знам, че беше ударена, правиха я и след това май замина за Варна...
« Последна редакция: Август 15, 2017, 00:49:29 от photo »

Август 15, 2017, 01:06:17
Отговор #209

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Ами прощавай колега, прав си  по отдачна е другата тема там ще я преместя.
Ето още една снимка на същото F40 пак от БГ.