Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337795 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 12, 2017, 21:51:25
Отговор #220

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брех, сигурно са го иснесли 930ќата в Турциа или Русиа, може ниакакво крадено или на штета да е било. Поне по Софиа то сигурно не е идвало, иначе все некои штеше да го мерне.

А като стана вапрос по отн. на седалките на англииските роадстери, и да допалним темата с ексотиките в БГ, ето ме тук в един много хубав и доста ценен ТР5 Порт инжекцион, които бе наличен в БГ лиатото на 2010 год.
В сравнение с абсолутно тесниа отвсиакаде да седиш в него ТР3, наследниците от сериите ТР4-ТР6 на Триумф имат много повече далжнина на интериора.



Септември 16, 2017, 23:48:39
Отговор #221

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Ами те на TR-4 за мен и екстериорите са по-привлекателни   :)) , но това си е лично мнение.

Иначе също ми е интересно дали някога е имало оригинално RS2 В България (извинявам се че се отклонявам от екзотиката, като то по-скоро е супер салон), защото единственото RS2 за което се сещам е тази реплика: http://carbonmotors.eu/audi-rs2-repllica/?lang=bg
Ето и видео от YouTube на същата:

И за да останат в архива ето няколко снимки

Виждам че е създадено с ентусиазъм и дори динамиката е подобрена, но колкото и да се доближава визуално и динамично до оригинала си остава просто реплика. Та чудя се чудя дали поне една бройка от този преработен от Porsche звяр някога се е подвизавала у нас?
И като сме започнали с редките Audi-та, баща ми ми е споменавал че през 90-те из Варна бил засичал SportQuattro. Може би просто бърка модела, но той е силно обеден че е виждал от "скъсените Quattro-та"
Ето примерна снимка от нета

Сега се сещам че някой беше качвал такова във Форума преди доста време. Някой знае ли какво се случва с това зверче?

Септември 18, 2017, 20:37:19
Отговор #222

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Спорт Куатрото късото, което аз съм виждал редовно, беше бяло, оригинално, с плат салон, и на СН номера.
Чисто ново, от 1986 до 1989 по БГ го караше главния инженер на Източна Европа на офиса на Асеа-Броун Бовери, чиято работа беше да надзирава монтажите на купените и монтиращи се тогава нови водни турбини по ел. централите, произведени от швейцарската фирма.
Обикновено колата седеше паркирана на паркинга на Шератон, там спеше инженера като беше по София.

А оринално РС 2 имаше 1 брой минимум в БГ, беше жълто това което го знам.
От почти ново, вероятно кириз на произход, го караше доколкото съм чувал, един мисля митничар, от до гръцката граница до Петрич пункта.
Преди 10 год го мернах за последно в София, още бе на Е номера, но вече от новите с синя лента.

На синйото динамиката и мощността, не мисля, че се доближават до оригиналните на Порше версията 315 коня, поне не допреди 5-6 години.
Гонил съм го тогава на ускорение по Бул България на 2 различни в месеците засичания, като съм бил с умерено бързи коли, и не ме впечатли да може да се откъсне от мен, хем и по нанадолнището на България.
« Последна редакция: Септември 18, 2017, 20:44:16 от USfan »

Септември 18, 2017, 21:01:39
Отговор #223

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Иначе също ми е интересно дали някога е имало оригинално RS2 В България...

Виждал съм RS2 в Русе, на паркинга на хотел "Дунав", някъде преди '95-та. Малко преди това си бях купил един брой на списание "Rallye racing", в който имаше статия за модела, та първото, което направих, когато видях синьото комби, бе да погледна спирачните апарати ::). За съжаление не помня с какви регистрационни табели беше колата.
По това време в Русе съм виждал и Alpine A610, но пак нямам спомен за регистрацията.
И пак в Русе, но вчера, видях Ferrari 360 - червено, с черна задна маска. Успях да го снимам, тия дни ще кача снимките.

Септември 18, 2017, 22:48:23
Отговор #224

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Виждал съм RS2 в Русе, на паркинга на хотел "Дунав", някъде преди '95-та. Малко преди това си бях купил един брой на списание "Rallye racing", в който имаше статия за модела, та първото, което направих, когато видях синьото комби, бе да погледна спирачните апарати ::). За съжаление не помня с какви регистрационни табели беше колата.
По това време в Русе съм виждал и Alpine A610, но пак нямам спомен за регистрацията.
И пак в Русе, но вчера, видях Ferrari 360 - червено, с черна задна маска. Успях да го снимам, тия дни ще кача снимките.

Хм, Жълт 610 чисто нов бяха изложили вносителите на Рено- Промобил, през 1992 год, на тогавашния автосалон в НДК.
Според мен не се продаде, но пък може е бил купен и да е бил този в Русе, ако е бил жълт.
Беше 100000 марки на цена, без добавени мито и тогавашния данък оборот.

Септември 19, 2017, 12:36:56
Отговор #225

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Синиата реплика РС2 беше на Соф. номера поне преди време.

А ако емотикончето ти дава насоки, видиал си да расбираме, не оригинални спирачни апарати.
Жалко, че не ги е сменил с ориг 4 бутални, в случаиа идвашти от моделите Порше 964 турбо и 928 ГТС. На фона на това,че на реплоката са сложени оригиналните РС Куп джанти от Порше 993, и главините им с характерниа на Порше голиам диаметар на 5те болта, 4-буталните апарати са били последниа важен и видим елемент от репликирането.

То може и джантите да са реплики, а главините да са преправиани от стнадартните на еС2 Ауди, дето пак са с 5 болта.
Порше по принцип в 70те, 80те и 90те, имат 3 раслични вида 4-бутални апарати, и 2 раслични едно бутални.
На моита 924 ЕС смениах всичките дискове и 4те апарата преди десет години, и имах касмет, че апаратите на неиа, вапреки 911-944 окачването и главините при таиа версиа еС, са както на ранни 944 и 928, тоест биаха едно бутални.

Но така или иначе, и когато е правена репликата РС2 преди 5-10 години, а и сега, има по Нета употребиавани, че и рециклирани комплекти ориг Прше 3 бутални парати, и на АТЕ и на Брембо, в широкиа диапасон от 800 до 1600 Евро на комплект. Та може да се смениат да е по блисо до оригинала.

Ето снимки на ниакои от версиите на Порше 4-бутални апарати.
Подобни са слагани и на РС2, както и на 1'-та версиа на 500 Е 'в124, сглобиавана при Порше по това време, даже малко по рано, от РС2.







Септември 19, 2017, 12:48:54
Отговор #226

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
А във Варна тези дни се появи твърде редкия и най-мощен стоков Порше 911 от края на въздухарската ера - жълта 911/993 Turbo S. Може и други колеги да са я мярнали. Дали е оригнал или някакъв "оптичен" пакет на "стандартна" 993 не знам - мярнах буквално в движение и на първо четене ми изглеждаше на 993 Turbo S.   
« Последна редакция: Септември 19, 2017, 12:52:19 от Nik1600GT »

Септември 20, 2017, 15:22:16
Отговор #227

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Наи вероиатно е реплика, еС- версиата на 993 турбо е ултрариадка и оште по-ултра на цена кола.

А тиа дни мои поснат внесе е таиа доста редка и в Америка, а да не говорим па в БГ кола- топмодела на Баварците от 1983 до 1988- М635цси.
Акцентирам, това е версиата на 6-та сериа, оборудвана с диаманта на техническото творчество на моторниа конструктор Пол Роше, а именно- 4-клапановиа 2-валов и с 6 дроселови клапи и 286 кончета мотор, дошел почти директно от М1 и М5.
Ето снимки от обслужването и, a колата се продава вече.

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2916.60.html

https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B5?brand=12&model=157&engine=1&year_to=1992

« Последна редакция: Септември 20, 2017, 15:31:12 от USfan »

Септември 20, 2017, 17:11:05
Отговор #228

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Цитат
Иначе също ми е интересно дали някога е имало оригинално RS2 В България

Един пич от Ауди клуба има -черна на цвят оригинален вид ,но за съжаление снимките му са се затрили.До колкото знам в София има и една червена конфискувана от МВР и в последствие остава при тях за ползване.

Октомври 05, 2017, 13:44:00
Отговор #229

Неактивен photo

  • Публикации: 207
До колкото знам в България има само 1 оригинален RS2. Като съм чувал история, че човека е носил в КАТ сертификат от Audi, че подобен модел съществува, защото са го нямали в системата. А относно полицейската RS2-ка, до колкото знам е реплика, като и липсват някои части. В архива изнамерих 2-3 снимки на самата кола:


Мисля, че същият човек има и SportQuattro, но не знам дали не е реплика. Ето и оскъдните снимки, които имам: