Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337769 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 05, 2017, 14:30:01
Отговор #230

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Съдейки по доколко се виждат- джантите, дългото задно странично стъкло  и шоф. неориг. седалка /останалите седалки липсват/ тая червена Спорт е реплика, при това доста неточна в тия аспекти.
Основния белег на ориг. Спорт е късия страничен заден джам, определен от скъсеното с 30 см междуосие на Спорта. А тук тоя джам е дълъг.

Синйото комби, съдейки по тъмносиния цвят /доколкото ми прилича боята на индигово синйо, а не на черно/, също мисля е реплика.
За РС2 мисля не е имало тъмносинйо, но цветовата гама на тая версия това може и по Нета да се провери де.
А тезата, че в някой от нашенските КАТ-ове е занесен документ от Ауди за точния модел/версия, при оригиналната кола която споменаваш, може и да е така, но по принцип такива документи в КАТ не са основно меродавни.
Опита ми с КАТ по отн. на първи регистрации на редки за БГ модели и версии показва, че нашенските КАТ-инспектори при първа регистрация пишат каквото им дойде на техния ум, и каквото те решат.
Въобще не ги интересува мнението на собственика, освен ако няма почерпка кеш, или поне комплект свещи за Лада на аванта.  :))

Така че оригинално РС2 или не, щяха да го пишат- 80, най-вероятно, с комби тип каросерия, и толкова.
При повече претенции от собственика искат документ за установяване на модела, да, така е, но признават такъв само от сертифицирана лаборатория, като Декра и Технотест.
Други източници не признават по принцип, ако ще и немската Цуласунг служба да дава мнение по казуса.

Ето и снимка на ориг. Спорт. Късите задни джамчета си личат доста.



« Последна редакция: Октомври 05, 2017, 15:12:57 от USfan »

Октомври 05, 2017, 14:47:58
Отговор #231

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Това за КАТ само съм го чувал както казах. Не гарантирам, че е вярно или възможно! :D RS2 не разбрах как по-точно тези детайли издават като оригинала на RS2 също има рейлинг на тавана, а пък седалките ми изглеждат абсолютно същите.

Октомври 05, 2017, 14:48:32
Отговор #232

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Цитат
Мисля, че същият човек има и SportQuattro

Да ,но е реплика.Ето я темата му:

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/166458-audi-coupe-quattro-typ85-wide-body/

Октомври 05, 2017, 14:53:13
Отговор #233

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Да ,но е реплика.Ето я темата му:

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/166458-audi-coupe-quattro-typ85-wide-body/

Жалко... Но все пак резултатът е интересен :)

Октомври 05, 2017, 15:06:20
Отговор #234

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Това за КАТ само съм го чувал както казах. Не гарантирам, че е вярно или възможно! :D RS2 не разбрах как по-точно тези детайли издават като оригинала на RS2 също има рейлинг на тавана, а пък седалките ми изглеждат абсолютно същите.


Опс пардон, коригирах си отговора.  O:-)
Мислех че ориг. от завода излизат без релинги, понеже съм виждал ориг. рекламни снимки на РС2 и без тях.
Ама видях сега снимката твоята, която също е оригинално рекламна, и е с релинги колата.

А за седалките пак погрешно си помислих, че ориг. РС2 е с корита тип Порше Къп седалки с цели облегалки, ама пак съм се объркал.

При все това, мисля че и то е менте, заради цвета на боята.
Ориг. тъмносини е нямало РС2-ки.
Но може да е бивша крадена жълта да речем, и затова умишлено да са сменили цвета.

При все това- при базовите еС- 2 седан, купе и комби, е имало тъмносин цвят.

http://s2-audi.co.uk/tech_articles/options/paint/paint_options.htm
« Последна редакция: Октомври 05, 2017, 15:22:55 от USfan »

Октомври 05, 2017, 15:21:39
Отговор #235

Неактивен caro

  • Публикации: 91

Октомври 05, 2017, 15:57:34
Отговор #236

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Аз пък съм пропуснал часта с цвета :D RS2-ката e черна не е тъмносиня, просто на снимките така е излезнала :) Мился, че няма друга оригинална RS2 в България в момента! :)

Октомври 05, 2017, 18:42:07
Отговор #237

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, щом е черна, може пък да е оригинал.
По данни от нета, правени са основно червени, черни, сребристи, тия пастелно сините /Ногаро Блау, май беше отенъка/, и за десерт, доста ограничено количество жълти.

Аз обаче мисля, че и жълтата на митничаря от Петрич също беше оригинална.
Той я караше още от средата на 90-те години, когато въобще не беше дошла модата и манията на афтърмаркет частите да се правят реплики на РС2.

Така че бих заложил, че неговата си беше оригинална версия Рс2, ако и вероятно да е била крадена на произход и тя. Особено ако я е придобил от почти нова и доста скъпа, това би бил вероятния и произход.

Октомври 20, 2017, 22:56:42
Отговор #238

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Един колега от УС Форума е намерил снимка на Софииската Даитона.
Гледаики надписа на фаила, снимана е на улицата до 1-ва Френска.

Снимката прилича да е от краиа на 70-те, когато е карана оште от Топлодолски син, или от нач. на 80-те, когато вече бе в следваштиа собственик, един маистор жицаджиа- Роко.

А ако вече не е качвана тук, ето и снимка на 3-те ДеЛориана, които обикалиаки Европа и Балканите таиа година, сприаха и в Софиа.




Ноември 28, 2017, 09:54:54
Отговор #239

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Две съсипани италиански екзотики начасти в ибей :

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"