Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337786 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 31, 2018, 15:30:46
Отговор #320

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...Давам странично пробли3ителен отговор след коиа година 3адулжително са правени снимките.
А именно, това е поне след 1980 год, като отправната точка е регистр. номер- А-К.
Тои е и3даден в периода 1980-1982 години, ако не греша (в 1983 префикса бе вече А-С).......

Номера е жокера. :) С буква А започват от 1980г. Серията не мога да кажа от кога е. Затова отговора ми е приблизителен.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 31, 2018, 17:46:07
Отговор #321

Неактивен bahncard

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Според моя приятел, който е направил снимките, именно тези жени са купили колата заедно с няколко господина, които не са в кадър. Те са били от Македонски/Германски произход, вероятно от някаква религиозна общност. Платили са в порядъка на 5000dm, с които е купен апартамент за дъщерята.
Обещал ми е още снимки от други подобни проекти.
Благодаря.

Декември 31, 2018, 20:22:34
Отговор #322

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бре, да му се не види.
Ако са чужденци, и продажната цена е била именно сума в валута, това кореспондира с описанието от Ланча Форума, дето го препостна Фифо наскоро.
Там автора на поста потварждава, че колата е продадена в нач. на 80-те на чужденци с валута, и цената е била поне неколко хилиадарки ДМ.
Но в ра3говора му с екс-собственика, дето сега живее в едно село у нас, тои не е споменал ништо по отн. на вида и религиата на купувачите.

Ето пак линк с инфото, 2 страници по-на3ад тук постнато.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8710.300.html

А ако това с лелките от религиозна общност наистина е така, интересно, те какви точно са били- там сектантки, ортодоксални монахини или друго.
Начина им на обличане на снимките, не кореспондира според мен с никоиа обштност в поствоенниа 20-ти век, освен сега да кажем, Амишите в Америка.
Не е типично христиански, дори не и в 80-те год. на 20 век.
Преобладаваштата цветова гама на дрехите на ортодоксални жени и сега и тогава, штеше да е в черно.

А ако са македонки мусулманки, штеха да са с по-други дрехи, и некои лелки поне, 3абулени.
3агадка интересна в това отн. са тиа фотоси, поне според мен.

Като се вглеждам в фона с сградите на снимките с лелките, предполагам не в БГ, а именно в бедна Македониа е снимана колата след покупката.
Вижда се като фон и Шкода 1000 МБ, а като осн. фон има една сграда, на коиато има прикрепена отн. модерна, тип от 70-те години, лампа на уличното осветление.
3ад Ланчата се вижда и Герб, прикрепен на фасадата на сградата.
Прилича на нашиа соц. герб на НРБ, но може и некои СФР соц. герб да е.

« Последна редакция: Декември 31, 2018, 21:23:52 от USfan »

Декември 31, 2018, 22:14:41
Отговор #323

Неактивен bahncard

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Доста интересна история. Моят приятел си спомня че имало части от ЗАЗ, и други такива.
Снимките с жените са от София, след като са се спазарили/прехвърлили колата. Може и да са от кв. Надежда/Триъгълника, Мъжът по средата е майстора - предишен собственик.

Януари 02, 2019, 14:49:13
Отговор #324

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, 114-ката, макар поне до скоро да е била експортирана в Германиа /видимо от 06 временните и Доич номера, и околната среда с Фахверк красиви като от братиа Грим каштурки/, не са успели да иа хар3улнат.
Саответно, продалжават да пробват и в наши саитове, което си е доста бе3смислено.
3начи бех прав преди половин година.
На таиа цена дето искат, липсва пласиране, сигурно нема и скоро да има.

https://www.cars.bg/offer/c2929444


Януари 02, 2019, 18:38:32
Отговор #325

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колега bahncard, благодаря и аз за интересните снимки!
Без да съм голям познавач на Lancia, ми се струва, че показаната кола е модел Lambda от някоя от последните серии - 7-ма, 8-ма или 9-та. Мисля си също, че предните й калници най-вероятно са от съвсем друга кола, при това от 30-те.

Януари 03, 2019, 09:48:13
Отговор #326

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Изключителни исторически снимки! Много благодаря. Супер интересни са!  :o
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 03, 2019, 11:48:55
Отговор #327

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Стари предвоенни Ланчи е имало много из България. Един мой съсед като студент по ДВГ в МЕИ в началото на 60-те ми е разказвал, как са се разкарвали с една такава таратайка (кола на 30г) из града. Била е с десен волан по предвоенния италиански стандарт. Веднъж избъзикали един регулировчик с втори волан от ляво - седящия от ляво рЕзко извил волана към милиционера пред Военния клуб и оня рипнал да се пази. Смях! В крайна сметка ги спрял следващия регулировчик пред Народното събрание, обаче допълнителния волан бил скрит под седалката... Кво правите вие тука? Ами нищо, другарю старшина... Ааа, волана е от дясно. Колегата му се е привидяло. Та се разминали.
Софийските номера са с буква А от 1976 или 1977г. В Уикипедия грешат. АК е около 1980г. Примерно Шкодите 120 (мод. 82-3) с овален фар бяха масово АР, АС, АТ, АХ. АВ до АН бяха по спомени с кръглите фарове. Като хлапак четях Аз ремонтирам Шкода и гледах Шкодите из квартала какви разлики имат година спрямо година, та така са ми се набили сериите на номерата. Последните 100-ци бяха СШ и СЮ (много характерни серии за модела), както и А май имаше от тях.

Януари 03, 2019, 11:58:46
Отговор #328

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Софийските номера са с буква А от 1976 или 1977г. В Уикипедия грешат. АК е около 1980г. Примерно Шкодите 120 (мод. 82-3) с овален фар бяха масово АР, АС, АТ, АХ. АВ до АН бяха по спомени с кръглите фарове. Като хлапак четях Аз ремонтирам Шкода и гледах Шкодите из квартала какви разлики имат година спрямо година, та така са ми се набили сериите на номерата. Последните 100-ци бяха СШ и СЮ (много характерни серии за модела), както и А май имаше от тях.
Серията А започва по-скоро 77-78 г. понеже нашата Лада беше купена чисто нова от Мототехника през 76 г. /трябва да проверя точно и за месеца/ с номер СШ 9488, са след него имаше и серия СЮ.
Историята с волана е много забавна :), явно още в началото на 60те регулировщиците са били снабдени масово с радиостанции.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 07, 2019, 15:22:25
Отговор #329

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Mалко снимки от предполагам, единствениа чисто нов купуван Ролс в БГ в 90-те.
Тои бе внесен от, както президентът на Мултигруп Илия Павлов го нарече преди време- най-голям специалист по фондовете в България!  :))

Снимката с целуването на емблемата е от 10 годишното му седене в едно ТК3С, след фалита на ЛЕКС,  3имните снимки, са от карането му вече от сегашниа му собственик- колега от Помориискиа ретроклуб.

Ретро снимката е, ако не греша, от 1993 год. Есенниа панаир в Пловдив, дето Жоро Лекса таржествено доиде с Ролито.
Виждаштиа се на 2-ри план Гранд Чероки с 5.2 мотор, чисто нов тогава, бе па на Владо Грашнов.







На цветната снимка, дарк 3елениа Брукландс модел Бентли, от 1993, бе и тои на Грашнов, но по-кусно купен.
В 1996 или 97 години го купи, ако помниа добре.