Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337864 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2020, 02:37:48
Отговор #400

Неактивен photo

  • Публикации: 207
В този му разглобен вид висеше по едно време близо до бул. България в двора на, мисля че беше някакъв сервиз по ул. Тодор Каблешков, май Борово се води там квартала. Но ще излъжа за точност на адреса, виждал съм го като преминавах по улицата. До колкото помня стоя бая време там в това състояние и по едно време изчезна и от тогава нищо не съм виждал или чувал за него. Наскоро ми пратиха снимки на една жълта Berlinetta, но не си ги запазих и не ги откривам в момента, но по спомен имаше 3ки и 7ци в номера, не знам дали не става въпрос за същата след реставрацията.

Април 13, 2020, 08:07:39
Отговор #401

Активен kaci

  • Публикации: 956
.............
А преди това си седеше без мотор, в гаража на една негова сграда на ул. Оборище.
Гаража му беше всъщност партерния етаж на сградата, и Ферарито, заедно други интересни коли, вкл. и соц. нютаймери, си виждаше от улицата през стъклата на етажа.......
Това е мястото  :)

Април 13, 2020, 10:22:48
Отговор #402

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Е, от поне две-три години не ти е съсед документално и реално.
Пепи след няколко години опити да я шитне на надутиш цени, най-накрая си продаде сградата на Домусчиеви, в 2017 май, и сега там им е централния офис в София.  Имат си даже и табела с името на холдинга, сложена на блока.

Иначе доскоро си държеше още там на партера зад стъклата разни стари коли.
Едно от отн редките возила дето сигурно още има /защото почти всички ретраци, а и въобще коли, ги разкара в посл. година-две/, е една 200-кубикова червена Веспа, дето си я държеше редовно пред сградата отвън.

По-мин. година там ме води ме да му гледам един направо чисто нов Голф 2, на само май 17000 км беше пробег, но иначе гаден базов дизел.
А една червена Самара, базова версия с 3 врати, беше докопал от накъде, беше само на 4000 км, чисто нова.

А за Шамала в темата с обявите май сме писали, или ли тук по назад в тая тема.
В БГ това е ама много известна кола.
Накратко, да не се повтаряме- от почти нова, от някъде в 1992-93 год. я имаше Б. Дунев.
покрай екстремно високата цена на шамла като чисто нов, бих преидпролжил с голама доза сигурност, че или я взел екс-крадена/лизингова отн. евтина от някакви джамбази, без той може би да знае баш за произхоза, или примерно е бартеросал бялото си иначе купено от държавата, и поприсвоено от него- Рено 5 турбо 2 /както и много други ценни наши от държавата купени рали коли, поприбрани на аванта от много други нашенски пилоти и членове на екипи/.
това бялото уж дойде в БГ в пакет с състезателното да бъде тренировъчна кола, а всъщност той си го караше всеки ден до 1990 год.

Та, Шамала в 2000 год го запуска на продажба при един мой познат търговец- Данчо, в автокъща Данди.
От Данди пък си взех почти преди 20 години Торонадото Олдса, беше залежал внос от САЩ, още от 1992 год.
Данчо тоя Шамал го оферираше за 20 бона в лева, накрая май за доста по малко го купи един друг приятел търговец- Митко, който пък го продаде май на сегашния ме собственик във Варна.
Сега Шамала е във Варна, в поразпърцан вид, и със сменени неоригинални джанти.
Последно беше набутан в някакъв ламаринен склад с други коли и боклуци, а седя и на улицата, оцвъкан с курешки, и май пребоядисан в по-бордо цвят.
Иначе Дунев като си го продаде в 2002-2002, колата беше само на няколко хиляди км, чисто нова.

Април 13, 2020, 11:42:35
Отговор #403

Неактивен malak foko

  • Публикации: 41
Мазератито от снимката е Гибли и е нов внос бъркате го с варненския Шамал

Април 13, 2020, 19:00:58
Отговор #404

Активен kaci

  • Публикации: 956
Е, от поне две-три години не ти е съсед документално и реално.
Може и да си прав, че като се замисля, май последно снимах колата със старото тяло което замина някъде към средата на 2018-та година.
Иначе моторетката все така си седи на тротоара а партера е пълен с тоалетни  :)

Април 13, 2020, 21:13:29
Отговор #405

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, моторетката седи, буквално и зиме и лете, и то без много да се мести.

Мазератито от снимката е Гибли и е нов внос бъркате го с варненския Шамал

Правилен ремарк, като човек имал таман няколко Битурбота, все трябва да ги знаеш тия работи...  :D
Ами, тогава колегата Фото да си вземе бележка, и да не ни подвежда с леко странични моделни имена... ))
Иначе като гледам Фиат-Алфа талигите наблизо, сигурно това Гибли е дошло на някой Итал фест.

Аз тия Битурбо-базирани с 6 цил. 2 литра мотори Гиблита с 280 коня, и Гибли Куп с май 330 коня, адски много ги харесвам.
Карал съм едно ползвано базово 280 коня Гибли, преди сигурно 15 години в Германия пробно, и много ме впечатли на вървежка.
А и като кола е хомогенно, ако и реално да си прилича технически и оптически, на тунингована Лада 2105 ВТФС, с 2 врати по-малко, хаха.

И аз нещо се усъмних подсъзнателно на снимката, понеже Шамала след 2000 година го минаха на новите със синя лента БГ номера, но тогава беше на С само префикса.
А след 2003 отиде във Варна и му сложиха Варненски номера, а пък СВ префикса идва чак от 2015.

Все едно де, и с и без упътващата снимка, писаното от мен продължава да касае единствения БГ Шамал, който си бе Софийски, а сега е Варненски, ако още е във Варна.
А ето детайлно описание и снимки на Шамала като модел.

https://www.roadandtrack.com/car-culture/classic-cars/news/a30911/maserati-shamal/
« Последна редакция: Април 13, 2020, 21:22:21 от USfan »

Април 13, 2020, 23:52:02
Отговор #406

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Да, извинявам се моя е грешката! Иначе за Шамала до колкото помня беше облепен с фолио матово червено и беше в добро състояние последно като виждах снимки, които в момента не откривам къде съм забутал...

Април 19, 2020, 15:34:02
Отговор #407

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Малко информация относно RS2, което сме коментирали преди в темата, но се чудехме дали е оригинал. Намерих повече снимки на колата и се оказа, че действително е оригинал, но за съжаление няма активна застраховка и според мен има шанс да е изнесена на някъде по света...
Ето малко снимки, като има снимки на VIN номера и на талона на колата:



Април 19, 2020, 19:21:24
Отговор #408

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За тая не знам, но на една от снимките отзад се вижда едно червено купе, уж или реално Куатро.
Съдейки обаче по прекалено широките предни калници, онова вероятно е реплика на база тесно ГТ Куатро купе, правена да прилича на късото Куатро спорт.

А за комбито, може по ВИНа да проверим в дадени Нет сайтове инфото.
Надписа за модела РС2 в КАТ-талона, поне за мен, не е много меродавен.
Срещу 1-2 бутилки базово червено Джони в някой КАТ-пункт на село, или съответно 1-2 бутилки черно Джони в Соф. КАТ, в талона ще впишат и името на совалката Чаленджър като име на модел или версия на дадена кола.  :))
Аз това съм го правил с разни коли, и то не с цел измама, а просто да е точно моделното име към оригиналната кола. ѝ
Може и да е правено тук с цел бъдещо търгуване например.

Не е мегатрудно на едно 80 Авант Куатро с 2-литров примерно мотор, да набиеш 5-цил. турбомотор и скорости от Ауди 100 Ц4 еС2 турбо.
Плюс слагане е нагласяне на многото други части, като напр. Порше главините и джанти.

А може карантията и оригиналния ВИН от някое ударено или въргаляно РС2, да са преместени в корубата на хубав неудрян Авант с двойно, и после колата да е продадена като оригинално каросиран Авант РС2.

Много работи може, и за мен подозрителното в цялата схема, и подсказване към посока комбинации, са прекалено широките калници на купето отзад в гаража.
В БГ, разбираемо, оригинални Куатро Спорт къси няма.
И ако това /видимо по калниците даващо вид на Спорт версия Купе Куатро/ отзад е фалшиво, що да не е фалшиво и комбито...

Април 19, 2020, 20:13:01
Отговор #409

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Онова отзад и него сме го коментирали, то е реплика. Ако някой може да провери по VIN-a нека сподели, но собственика и доста хора казват, че е оригинал. А ако не е оригинал то е доста добра реплика!