Автор Тема: Eкзотики в България  (Прочетена 337945 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 22, 2020, 19:30:15
Отговор #430

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
Във Варна има един сив SLR и всяко лято често го изкрават на паша. От нов дойде в града и си го карат още. Много яка кола, още като излезе много ме грабна дизайна и с времето все повече ме кеф.
Иначе по-горе дето за Бентлито Конти СЦ коментирахме, се сетих, че имаше преди доста години едно Конти ама Р версията от първите години 93-95 година, защото беше с другата решетка, ане с меш като по новите и Т версиите. Беше с обратен волан и рядко го виждах из града, последно преди 10нна години го видях.

Април 22, 2020, 19:51:00
Отговор #431

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,вие хубаво давате информация за тези автомобили ама,да не стане така,че НАП с прокуратурата да започне разследване "от къде са приходите" .... сигурно се сещате,че "давност" отпадна  :))
retrobs.com

Април 22, 2020, 20:08:09
Отговор #432

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Доста SLR имаше преди време, по спомен имаше и 1-2 кабриота, трябва да се разровя по-късно в архивите имам бая снимки на SLR. В момента мисля че са останали 2-3 SLR-а ама определено рядко се виждат. Ще пусна по-късно снимки и ще кажа кой според мен са останали. SLS BlackSeries-a го виждах един път много е внушителен на живо, жалко че го изкараха от България. Иначе SLS през годините имаше някъде 5-6 различни.

Иначе това е интересно не се бях замислял, че няма прекалено много ултра скъпи коли, както казваш само 2 над 600 000 евро. И аз не се сещам за други, които могат да се вмъкнат в това описание, освен за слуха, който чух наскоро и го писах в темата за нютаймерите, че още един Chiron си е купил някой.

Те НАП ако разчитат да четат информацията по форумите много сме го закъсали иначе  :))

Април 22, 2020, 23:16:51
Отговор #433

Неактивен photo

  • Публикации: 207
Ето снимки на доста SLR-и, като не мога да кажа колко от тях може да са една и съща кола просто пререгистрирана. Оказа се, че в Капитолиата е имало 2 за продан един roadster и едно купе. Казах по-рано, че ще кажа кой още са тук ама не се изразих правилно все пак не съм КАТ, та ще дам само предположения кой може да са все още тук  :)) Снимките:


Та този Варненския дето колегата го спомена мился, че е този с 5ците в номера, често го разтикват и по София - той мисля, че си е тук. Този със 722 edition бронята (не знам дали е 722 или е само броня) мисля, че е тук още. Този с 333033 също мисля, че е тук понеже имaше и един SLS със същия номер, та предполагам собственика е един и същ и си е фен и за това мисля, че си ги пази. И другият, който според мен има вероятност да е тук е този пловдивският, преди време съм виждал снимка от подземен гараж на същия SLR в компания на доста скъпи возила и доста приличаше на някаква колекция та това ме навява на мисълта, че може и така да е било и си мисля, че може да го пазят още. Но като цяло това са предположения единствено съм почти сигурен за този с 5555 понеже съм го виждал най-скоро на живо и по снимки. Все си мисля, че имаме поне 2-3 SLR-чета останали в България. При висчки положения колата си е бъдеща класика и си мисля, че цената й ще продължава само нагоре да се движи.

Април 22, 2020, 23:31:42
Отговор #434

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
във Варна има и един червен SLS, но се вади много, много рядко :)   всъщност, не съм убеден дали не са два различни слр-ите, де - хидростройският 5555 е в къщата на Св. Константин и Елена до аква хаус, всеки път като съм ходил там, колата се вижда зад оградата

блек серия на цлк63 амг също имаше, но така и не се регистрира и се реекспортира обратно - беше нова в шоурума, само на плаца съм я карал - брутална е, беше с дълбоките карбон седалки и ролбара..  спрямо стандартна ц63амг 204ка (доколкото може да се нарече стандартна тая кола хаха) вървеше осезаемо по-злобно от старт още   а седалките бяха супер неудобни, поне за мен (192см съм и тогава бях около 110кг)

ето малко снимки от мен - въпросното цлк63 блек серия, едно гаярдо суперлегера, което мисля, че отдавна не е в Бг, майбахът 62 на Баневи, който май изгоря,  а на снимката с класиките - трите в средата са на Жоро Бонин - 129ката е оригинално SL60 в страхотна кондиция и едва ли има друго в Бг от модела






Април 22, 2020, 23:46:11
Отговор #435

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, от закритите обикновени пеперуди не-Блек СЛС-и, по София имаше поне няколко.
Последно преди 3 години, един позахабен бордо металик СЛС, вися на Софавто на цена с 50% и отгоре, над листовата му цена от 2010 год.
За 7 годишен стандартен СЛС, му искахя 600 000 лв. Не вися дълго де, сигурно го реекспортираха.

Ето снимки на доста SLR-и, като не мога да кажа колко от тях може да са една и съща кола просто пререгистрирана. Оказа се, че в Капитолията е имало 2 за продан-един roadster и едно купе.

Бре, сребристия СЛР роадстер на Капитолия съм го изпуснал, кога е висял там.
Съдейки по наличния отзад червен позахабен ус-Спек Джаг ХЖ-С купе /който беше за продаване там поне 2-3 години, на неадекватна за кондицията му и модела цена/, открития СЛР е бил някъде преди 8-10 години и той там за продаване, в годините може би след кризата от 2009-2010.
А в богатите предишни времена, на една обща снимка с купето им СЛС, седи и едната от двете сребристи КГТ. И нея съм я изпуснал кога е висяла там.
Може би е било в 2006-2007 година, или пък по-късно.

А като гледам номерата, ми то само сребристи закрити СЛР е имало поне 5 броя налични регистрирани в София, и още сигурно 4-5 броя черни още, на разни номера.
Много Бенцове, за такава малка държавица като нашата.  O:-)

Макар че е възможно 1-2 и от сребристите, и от черните, по разни причини отн. бързо след вноса и регистрирането им, да са ги пререгистрирали на други табели и цифри.
Интересно, на една снимка, червената КГТ и един от СЛР-те, се виждат с еднакви комбинации номера.
Значи поне едно време, може да са били на едно лице/фирма собственост.

А за варненския ЦЛК Блек, много интересно.
Или тогава Балканстар са докарали наведнъж два еднакви с рейсинг Спек салони черни Блекове, което но е невъзможно, но ми се вижда по-слабо вероятно, или е една и съща колата, със Софийската.

А именно, черния Софийски, първоначално е бил докаран във Варна чисто нов, може би по поръчка и с предплащане в представителството.
Дошло е ново скромното ЦЛК на цена от базов еС-клас 600 :)) , след няколко месеца, но капариралия го се е отказал да го плаща/доплаща, случва се това.

Напр. в Софийския Балканстар в 2009 год. така един предплатил и поръчал, се отметна от доплащането на нов СЛ 65 Блек, шампански металик, и Балкана се озориха да го продават, че нов беше над 400 000 Евро цена, 65 Блека.
Та Варненския след като е преседял 2-3 месеца примерно, непродаден на морето, може би не е ре-експортиран в Германия, а именно е дошъл лятото в 2007 год, в нашия Балканстар.
Където също повися, затова и стана демонстрационен, и доста се покара и преди продаването.
Кой знае...

Иначе тия черупките са си неудобни, ето им няколко снимки.
Май се регулираха ръчно лесно, ама само напред-назад.
Наклона на черупките беше застопорен с болтове, ако помня добре, и реглаж се правеше само след развиването им.







И личния Блек на Джереми и той е бил с тия корита, като го гледам.
Неговия се е продавал в 2017, за почти листовата му цена от 2007 год.

https://fakti.bg/avto/255809-prodava-se-clk63-prinadlejal-na-djerami-klarksan
« Последна редакция: Април 23, 2020, 00:28:42 от USfan »

Април 22, 2020, 23:57:34
Отговор #436

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
Пловдивския SLR е на Ветко Арабаджиев ,сега май е под запор от нап
BMW 320CI  '04

Април 23, 2020, 00:26:01
Отговор #437

Неактивен photo

  • Публикации: 207
И аз съм чувал, че е на Ветко ама не бях сигурен та за това не го написах. Имало е SL65 BlackSeries в България? Сега за първи път го чувам това спомням си само един, който беше само пакет. Или то не се е стигнало до вкарване в България след капарирането и отказването?

Април 23, 2020, 00:44:08
Отговор #438

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И аз съм чувал, че е на Ветко ама не бях сигурен та за това не го написах. Имало е SL65 BlackSeries в България? Сега за първи път го чувам това спомням си само един, който беше само пакет. Или то не се е стигнало до вкарване в България след капарирането и отказването?

От завода няма само оптически/екстериорен пакет- Блек, за никоя от досегашните моделни АМГ серии.
А така нар. АМГ-пакети, или там АМГ-стайл джунджурии, са си друго размито и умито нещо, но фабричните Блек-овете са си или фул и истински, или нищо.

Иначе да, ментета с гадно или не чак толкова гадно присадени спойлери, има поне няколко и сега в София, правени на база стандартни СЛ 500.
Най-лесно се познават оригиналите Блек 65, че на тях покрива не се сгъва, той е целия твърда карбонова черупка. Няма и съответно- ел. моторите и хидравликата и механиката за прибирането.

Балканстарския съм го виждал лично при тях отзад в двора им на СОМАТ бившите гаражи, точно пролетта на 2009 год.
Беше нещо като шагрениращ металик, по принцип пушено сиво, ама биеше на шампанско на слънце.
Листова цена беше 420 000 евро, ако не греша.
Това нашенската цена за нов, с или без ДДС беше, и тогава все още наличния огромен акциз за над 204 к.с. облагаема мощност, не помня вече.
Ръчкаха ме там тия там по продажбите, понеже съм им водел в течени ена годините клиенти, или поръчвал коли за клиенти, ако може да им намеря някой баровец кандидат, именно понеже имаше отказ от доплащането му, след като пристигна.

Клиент не им намерих за нещо толкова екстремно, но помня, че в двора им врътнах едно кръгче, че не беше регистрирана /беше дошла май с Блека 65 в пакет/, на една страхотна друга нова кола.
А именно- последния доставен им АМГ версия на модела Делфинче 1 Ген, от лифта му и версия- ЦЛС АМГ 63. Беше бяла перла, май с черна кожа салон, страхотна кола.
После им седя в шоурума дълго време непродаден тоя ЦЛС делфин АМГ, чак до докарването на новите Делфини 2-ра Ген в 2010, май седя.
Интересно къде отиде този бял ЦЛС АМГ от 1 Ген, после не съм виждал, ни по София, ни по морето.

А интересно, от изложените Бенцове в тая зала, Бонин тоя червен в113 УС-спек СЛ Пагода, дали не го е купил от един приятел преди 10 години, който активно внасяше и търгуваше с ретроспортни Мерцедеси тогава.
Е ме тук с една от много му Пагоди, и въобще стари СЛ-и, с тая късно 60-ска 280 СЛ амер. ре-импорт талига.
Съдейки по рогчетата на предните брони и цвета, може да е същата кола.
В 2010 год. съм я покарвал някъде, после той я продаде моя приятел.



« Последна редакция: Април 23, 2020, 01:09:20 от USfan »

Април 23, 2020, 03:08:19
Отговор #439

Неактивен photo

  • Публикации: 207
В момента има даже и едно момче, българин, в youtube дето си тунингова CLS AMG ама е 55, ето на някой ако му е интересно и му се гледа:
https://www.youtube.com/channel/UCcR5r1Bzb_L0L9ZJ8Gps_7A

Все си мисля, че тия разговори трябваше в темата за нютаймерите да ги разтягаме  :))
« Последна редакция: Април 23, 2020, 11:42:07 от Speeder »