Автор Тема: Simson KR 50 1964 и Puch MS 50 V - проекти за реставрация  (Прочетена 16876 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2017, 20:34:59
Отговор #20

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро, много ще ми помогнеш с тази кройка.
Разбрах че се занимаваш и със Шкоди- ще ти направя един малък подарък и аз

Ооо, мн. благодаря! Да, имам и една Шкода 120.
Кройката я пазя точно с тази цел. Да се свърши работа на някого. Бях я обещал на Ванката /MZ ES/, но той още не е опрял до нея.
После ще я търси от теб. :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 04, 2017, 21:36:49
Отговор #21

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
На части или цял :) цена?
400лв

Март 18, 2017, 19:36:35
Отговор #22

Активен MZ ES

  • Публикации: 336
Ооо, мн. благодаря! Да, имам и една Шкода 120.
Кройката я пазя точно с тази цел. Да се свърши работа на някого. Бях я обещал на Ванката /MZ ES/, но той още не е опрял до нея.
После ще я търси от теб. :)

И аз проявявам интерес към кройката. Така че,ако не те затруднява,Жоро,може да я сканираш и да я качиш тук.
Към автора на темата имам молба да снима долната част на рамката,където се захваща стойката,тъй като на моя симсон ще трябва да я градя наново.

Март 18, 2017, 22:02:08
Отговор #23

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ванка, кройката е вече при колегата. Видяхме се преди седмица в Пв. и му я дадох с изричната уговорка, че ще я пази и даде след това на теб. Искаше да ми я връща, като си свърши работата, но аз отказах. Просто не ми трябва повече, за да ми я връща.
Надявам се, че ще се разберете и няма да има проблеми.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 19, 2017, 17:45:15
Отговор #24

Активен MZ ES

  • Публикации: 336
Благодаря Жоро!

Март 31, 2017, 21:42:30
Отговор #25

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Колеги,
Жоро, Ванка,
Извинявам се, че се изгубих за толкова време, но съм доста зает на работа. Армията е зле, а тъй наречените бежанци напъват.
Ванка кройкта е при мен, но откакто Жоро ми я даде, само я оставих в гаража и не съм я пипал повече.
 На Жоро хиляди благодарности!!!! Много хубав човек, а и на всичко отгоре бивш колега. От неговия реставриран перфектно Симсон ми свали една част, която даже не подозирах, че съществува и ми я подари заедно с кройката!
Ванка, кажи точно къде да снимам рамата за да кача снимка, която ще ти свърши работа? Моята още е разглобена, чисто гола и предполагам ще се види.
Още един път се извинявам за дългото отсъствие.
Жоро, поздрави!

Март 31, 2017, 22:17:19
Отговор #26

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Забравих да кажа, че кройката на Жоро е като История Славянобългарска за реставраторите! Ванка заклел съм се на Жоро, че ще ти я пратя след като ми я копират. Всъщност това не е кройка, а оригинална разшита седалка. По- вярно от това няма!

Април 01, 2017, 18:53:20
Отговор #27

Активен MZ ES

  • Публикации: 336
Не се притеснявай за кройката, не бързам въобще. Щом е при тебе значи е на сигурно място и няма да се изгуби.Като си свършиш работата тогава може да ми я изпратиш.А за това което искам да ми снимаш утре ще го снимам на моята рамка и ще кача снимката тук в темата.

Поздрави!

Май 21, 2017, 20:15:12
Отговор #28

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Здравейте. Не съм си ъпдейтвал темата отдавана.
И така. Имаме лек напредък. Реших най-накрая да събера двигателя. Тук ще добавя малка автоирония. Събирах го три пъти щото толкова ми е акъла.
Първия път вината не беше моя, а на фалшива гарнитура между картерите, а по книжка такава няма.
Втория път заради пружината и третия път го събрах както трябва, обаче скъсах шпилка.

Нови лагери...

Съединителя си е вече на мястото....

Нов преден пиньон и запалването....

Изглед от ляво...

С маховик и лула. Искрата е добра....

Финал....
След това реших, че няма пречка да го кача на рамката...

И задния калник....

Дойде ред и на резервоара...



За сега толкова!
Надявам се другия месец ще имаме напредък със оперението.
Все още изпитвам трудности със намиране на кормило, степенки и масур за газ,....ако има колеги с такива излишни детайли да помага моля!
Чао за сега




Май 22, 2017, 10:00:51
Отговор #29

Активен MZ ES

  • Публикации: 336
Лека полека напредваш, браво! Степенките е трудно да ги намериш в използваемо състояние,направо би било чист късмет.Гледам из немските сайтове продават нови,но за Швалбе,а не съм сигурен дали са съвместими.Масур за газ би трябвало да е по-лесно да се намери ,защото са еднакви с SR2. Същото важи и за кормилото.Защо реши да промениш оригиналният цвят на рамата?