Автор Тема: Simson KR 50 1964 и Puch MS 50 V - проекти за реставрация  (Прочетена 16880 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 22, 2017, 18:44:15
Отговор #30

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Ванка здрасти,
Ами, това което имах също не беше оригиналния цвят, а пребоядисано в някакво сиво. Късно разбрах кой е оригиналния цвят на рамата, а сега е песъкоструено и прахово боядисано в черен мат. Остана ми задния калник и тунела на капака да премина през тази процедура, което ще е към края на юни в София и съм готов за боядисване с хамършлага, който показах по- рано.
Относно кормилото- аз съм с другия вариант, а не като на ср 2. Масури си прав, че има, ама цените са им едни....
За степенките и аз достигнах до същия извод като теб. Имам една дето ми я прати един търговец на СР-и от Горна оряховица, но е в окаяно състояние и ми взе 20 лв. за нея с мътна снимка и не каза, че е зле. Базар и ОЛХ са пълни с негови обяви, но съм го зачеркнал от списъка с доставчици. :D
Скоро време трябва да помисля и за седалката за да може да ти пратя оригинала.
Помниш ли предпазителя за коленете, който ми прати? Случайно да имаш шината, която го спъва отдолу?
Поздрави

Май 23, 2017, 10:35:16
Отговор #31

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Шината я нямам и за моя. Но тя не е сложна да се изработи,защото е от Г-образен профил.Просто трябва да намерим мостра.Жоро може евентуално да помогне и затова.За седалката не се притеснявай,въобще не бързам. Симсона още не съм го започнал.Единственото,което направих по него е да му ремонтирам двигателя и той сега си стои да чака. А за цените на частите за съжаление си много прав. В последно време доста започнаха да се вдигат. А читави части се намират все по-трудно.

Май 23, 2017, 20:17:32
Отговор #32

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...Жоро може евентуално да помогне и затова....

мдааа....ако почна да си разглобявам Симсона :)

 Нямам степенки, нямам масур за газта, нямам Г-образен профил. Квото имах - дадох. Даже свалях от Симсона :D
Нищо не свалям повече! Там - Г. Оряховица или от Германия. Спънката ше си я направиш. Зъбчатка си направи, та някакъв винкел ще ти се опре. Разбира се, по-лесно е ако има нещо готово.
Двигателчето изглежда чудесно! Браво.
Трябваше да боядисаш рамката бежова./все още не е късно/И аз направих тази грешка. И на мен ми беше направена забележка в темата.
Не си я чел внимателно ;)

поздрави.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Май 24, 2017, 19:10:30
Отговор #33

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Жоро, нямам предвид да даваш твоята,а да ни дадеш размери,че да си я изработм ☺.

Май 24, 2017, 20:39:26
Отговор #34

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Моята няма да я давам. Лошото е, че нямам и резервна. Но, с размери мога да помогна.

Спънката може да се изработи и от шина - по-дебела, 2-3мм. Г-образния профил ще е по-трудно, защото иска огъване на едната стена, където минава кривката на ауспуха. Както прецените.



. шината не стига до края на предпазителя
. размер от център на външния отвор до края на шината 15мм. Това е определящото. Другите отвори се правят по отворите на предпазителя.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 02, 2017, 22:33:40
Отговор #35

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Здравейте колеги,
Извинявам се за редките влизания и обновяване, но  предупредих, че работата ще е бавна и темата ще се проточи.
Та....миналата седмица бях в София и си занесох последните два детайла за песъкостеуйка и прахово боядисване. Както казах това ще е запечатване на метала и основа за хамършлаг боята. Наложих някоя и друга тенекия за да видя формата и останах доволен за сега.....
Почвам да се екзалтирам вече:) за съжаления имам да пиша дипломна работа през лятото и ще видим дали ще има време за по- нататък. Джантите още не съм ги почвал, а все още нямам и кормило. Инсталацията сам ще си я направя от кабелите на Кадета, който нарязах.
През това време си намерих и един детайл, който мислех, че няма да намеря никъде и е в задоволително състояние. Липсва му капачка, но ще измислим някаква.
Ето го и детайла...
Да, точно така- това е кутийката за батериите, които захранват постояннотоковия клаксон:)
Сега ще търсим и батерии за да видим кои пасват, но по мое мнение две батерии от винтоверт по 3 волта, или три по два волта ще са чудесно решение, в зависимост от размера на елементите.
Позволил съм си някои самоволности, но на мен ще ми харесва повече така, а именно полирал съм стопа, капаците на предницата, някои от частите по кормилото, таблото, барабаните на джантите и ринговете също ще се полират, а спиците на хром.
Както казах на Жоро- искам да има всички детайли функциониращи, а за външния вид не се придържам само цветово и по начина на обработка на алуминия. Оригиналния е един вид оксидиран или не знам точно, а аз го искам полиран!
Това е за сега приятели! Когато събера материал пак ще пиша! Поздрави!

Март 05, 2018, 22:13:57
Отговор #36

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Здравейте, позабравих си темата за известно време, но трябваше да завършвам и после дойде зимата, а в гаража ми не е много приятно по това време. В никакъв случай не съм я изоставил. На пролет ще има развитие- най- малкото с боя и събиране на много неща. Предстои ми и инсталцията.
Ще помоля, ако на някой му се намират излишни чаркове да пише!
Благодаря предварително и чао за сега!

Март 09, 2018, 23:07:23
Отговор #37

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Като нямам нищо на две колела ми остава да се радвам, че тук мога да прочета за реставрацията на тия симпатични Симсони!

Колега, успех, наистина, в реставрацията и имай предвид, че интересът във форума го създаваме ние самите. За жалост не е даденост.
Сигурен съм, че с повече теми като твоята ще се множат и усмелилите се да се захванат с подобно нещо.

Поздрави и само напред ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 23, 2018, 08:42:48
Отговор #38

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Здравейте колеги,
Мина известно време, но не съм изоставил Симсонката.
До тук съм я докарал за сега. Ламарините бяха доста криви и се китваха,  шкурки, пак кит и вече имам всички детайли боядисани благодарение на комшията, който е професионалист.
Останаха за правене инсталация, джантите и още дребни детайли






Спешно се нуждая от масур за газ? Някой да има излишен?
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 08:50:14 от cressi »

Септември 27, 2018, 16:52:51
Отговор #39

Неактивен cressi

  • Публикации: 31
Дойде времето и на каплите. Спиците ще са нови, а барабаните стават ето така: