Автор Тема: Opel Rekord E2 1.8i automatic 1986  (Прочетена 4669 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 05, 2017, 19:05:07
Прочетена 4669 пъти

Неактивен lost_boy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Здравейте колеги ,реших да ви покажа моя Опел който наследих от дядо ми .
До колкото знам е поръчков и доста рядък (справка в немското мобиле и  няма нито един с  Ел стъкла .
2ри собственици сме. Имаме го от 16 години.
Като е каран не повече от 500км на година.
В оригинален вид .
Ел. стъкла заводско тонирани, подгрев на седалките, шибедах,катализатор,оригинален теглич.

Ще бъда благодарен за малко инфо относно този модел.

Ето го и красавеца :)









« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 11:27:33 от dido1903 »

Февруари 05, 2017, 23:52:34
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Хубави коли бяха, и хубаво возеха. Ама на тенекия зле, много при това, събираха и бомбетата на макферсоните отпред. Видимо и този корозията не го е пощадила, колата е добра база, но още лятото започвайте да я правите ако искате да я имате!

Февруари 06, 2017, 08:50:56
Отговор #2

Неактивен lost_boy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Да ще се прави. Има изгнило около бомбетата. На лазерно рязане ще се изрежат шаблони от 2мм ламарина който да се заварят.  Под калниците не е много страшно.  По боята няма много ръжда , но е паднал лака на места.

Февруари 07, 2017, 07:35:22
Отговор #3

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Колега, не виждам нищо рядко, поръчково, камо ли американско в тази кола... Стегни я и и се радвай до колкото може. Поздрави.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Февруари 07, 2017, 10:32:42
Отговор #4

Неактивен lost_boy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Колега не съм виждал друг такъв рекорд с електрически стъкла (заводско монтирани ) и борд компютър ( повечето са с часовник само ).  Не съм запознат и за това питам за инфо за модела. Знам от дядо ми ,че първия собственик е разпалагал с пари и е купил колата с най високото оборудване за модела.  Рових се в нета и в немското мобиле и не виждам друг такъв опел. 
« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 10:40:57 от lost_boy »

Февруари 07, 2017, 11:41:38
Отговор #5

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Здравей,и добре дошъл.
Както е писал и колегата по-горе,не знам нещо по-особено да има в колата.
Което не пречи за теб да е хубава и ценна.
Напълно съм съгласен с написаното - стегни я, карай я - колкото желаеш и където.
Наслаждавай се.
Това е Rekord E. И ако трябва да съм по-точен е това, което сега наричаме с модерната дума фейслифт.
Rekord E има две модификации - Е1 и Е2.
Твоят е Е2.
Ето тук има всичкото инфо за модел Е и неговите форми:
http://www.senatorman.de/Rekord_e2.htm
Успех!

Февруари 07, 2017, 13:43:54
Отговор #6

Неактивен lost_boy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Благодаря колеги.   Само да се затопли и започвам с освежаването.   Намерих  ремонтни панели за ботушите на Van Wezel и варянта с лазерното рязане отпада.   
Като цяло механика -двигател ск кутия и окачване  е повече от перфектна. 

Можете ли да ми помогнете с уплътнения на вратите. От къде може да си купя.
Благодаря и поздрави.
Форума е страхотен и  виждам страхотни автомобили за който не съм и мислел , че има в БГ.

Февруари 07, 2017, 21:17:45
Отговор #7

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 214
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Имах такъв Опел преди време. Беше с четири ел. стъкла, ел. огледала, хидравлика на волана, 5 скорости, фабрично тонирани стъкла, плюшен салон и борд- компютър и не беше поръчков- просто е с по- високо оборудване.
Направих му разпънка на ботушите, което не беше много просто, понеже двигателя пречи (2.0 карбураторен), лагерите на полуваловете бяха в много лошо състояние, а се намираха трудно тогава.
След като оправих тези неща го карах много време с огромно удоволствие.
Това е от колите ми, за които най- много съжалявам, че съм се разделил.
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Февруари 08, 2017, 09:10:08
Отговор #8

Неактивен lost_boy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Здравей колега.  Вече разбрах ,че не е поръчков . Но пак е страхотен.   Имам Ford Cougar 2.5 v6  и Jaguar x-type 2.5 v6 4x4 , който го кара майка . Наложи се един месец аз да карам  Jaguara , защото Ford-a беше на ремонт и майка ми караше Опела .   Толкова и хареса возиятя на този 30 годишен автомобил , че не искаше да слезне от него.  Много по меко возене от Ягуара  , а седалките са направо като кресла.

Февруари 09, 2017, 20:42:12
Отговор #9

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Здравей колега.  Вече разбрах ,че не е поръчков . Но пак е страхотен.   Имам Ford Cougar 2.5 v6  и Jaguar x-type 2.5 v6 4x4 , който го кара майка . Наложи се един месец аз да карам  Jaguara , защото Ford-a беше на ремонт и майка ми караше Опела .   Толкова и хареса возиятя на този 30 годишен автомобил , че не искаше да слезне от него.  Много по меко возене от Ягуара  , а седалките са направо като кресла.

Готин е Рекорда, струва си да се запази в този му още оригинален вид.  :)
Интересен е и цвета, дано ако се боядисва частично на ръждивите места след оправяне, да не стане разлика в този зелен отенък.

Иначе конкретния Джаг Х-тип че вози дървено, не трябва да те учудва.
Той лежи изцяло, а и си е, с отн. примитивната предна платформа с предно предаване на Мондео.
Ако се повозиш на по-големите и по-сложни на кострукция Джаг платформи със задно предаване, ползвани при моделите еС-тип и ХЖ6-8, ще видиш вече реалния Джаг комфорт.