Автор Тема: Водоструйка с пясък  (Прочетена 20687 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2017, 16:19:12
Прочетена 20687 пъти

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте,  търся мнения  по въпроса с обработка на ръждясали детайли  с водоструйка с приставка на пистолета който смесва водата с пясък и така се обработва повърхността  . Ставало за сваляне на боя  и  ръжда .

Обмислям варианта да купя Керхер  за който има подобни приставки .

Какво е вашето мнение , някой ползвали ли е този начин за обработка на ръждив метал ?


Пускам и онагледяващо видео

« Последна редакция: Февруари 06, 2017, 19:12:08 от fokke »

Февруари 12, 2017, 13:57:36
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не съм ползвал, но поне на теория виждам едно предимство пред класическия пясъкоструй - при него ударът на струята в/у метала създава висока температура, затова не е подходящ за тънки ламарини - огъват се от топлината. В случая смесването с вода трябва да има охлаждащ ефект... другото е, че вероятно не се вдига такъв пясъчен смерч наоколо, налагащ ползването на защитни облекла. Ако го вземеш това чудо ще дойда с много бири да го изпробваме /с бирата няма да пръскаме де ;D/, че и аз имам едни джантички за сваляне на боята.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 12, 2017, 17:06:30
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не е ли по-добре да се ползва друга течност, с тази вода махаме ръждата, за да създадем веднага нова! Особено ако се чисти детайл, с някакви прегъвки от 2 или 3 слоя ламарина.

Февруари 12, 2017, 22:16:09
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мен поне това не бърка, понеже въпросните джанти са алуминиеви. ;) А колкото до ръждата, то след песъкоструй ако се остави без покритие дори броени минути пак избива само от влажността на въздуха, освен ако не си в Сахара :) Затова на проекта, който подложих частично на песъкоструй, след това моментално напръскахме третираните места с цинков спрей.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 12, 2017, 22:58:35
Отговор #4

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com


Мислих по въпроса , според мен  това ще го правя лятото при над 22 градуса,  ще се третират отделни детайли по колата а не цялата  и съм замислил след водоструя веднага да обдухам местата  с компресора за въздух и след това цинк , а сега ми хрумва че може веднага след пясъка да стои човек с пистолет за горещ въздух, повярвай  веднага съхне където мине . и след това цинка

Февруари 13, 2017, 20:36:27
Отговор #5

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
« Последна редакция: Февруари 13, 2017, 20:40:52 от fokke »

Февруари 13, 2017, 21:02:01
Отговор #6

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Колега според мен не си струва.Накрая имаш гола ламарина облята с вода.А тази твоя Волга така я наблюдавах с годините и се чудех -Чия е и докато се чудех изчезна....


Февруари 13, 2017, 21:39:58
Отговор #8

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Чудесно , но аз не мога да пазарувам от  Ибей

Февруари 13, 2017, 21:43:57
Отговор #9

Неактивен S15

  • Публикации: 843
   Еее ти само кажи и ще го вземем. Не е толкова трудно  :D