Общи форуми > Общ технически

Водоструйка с пясък

(1/8) > >>

fokke:
Здравейте,  търся мнения  по въпроса с обработка на ръждясали детайли  с водоструйка с приставка на пистолета който смесва водата с пясък и така се обработва повърхността  . Ставало за сваляне на боя  и  ръжда .

Обмислям варианта да купя Керхер  за който има подобни приставки .

Какво е вашето мнение , някой ползвали ли е този начин за обработка на ръждив метал ?


Пускам и онагледяващо видео

krankenstein:
Не съм ползвал, но поне на теория виждам едно предимство пред класическия пясъкоструй - при него ударът на струята в/у метала създава висока температура, затова не е подходящ за тънки ламарини - огъват се от топлината. В случая смесването с вода трябва да има охлаждащ ефект... другото е, че вероятно не се вдига такъв пясъчен смерч наоколо, налагащ ползването на защитни облекла. Ако го вземеш това чудо ще дойда с много бири да го изпробваме /с бирата няма да пръскаме де ;D/, че и аз имам едни джантички за сваляне на боята.

michev:
Не е ли по-добре да се ползва друга течност, с тази вода махаме ръждата, за да създадем веднага нова! Особено ако се чисти детайл, с някакви прегъвки от 2 или 3 слоя ламарина.

krankenstein:
Мен поне това не бърка, понеже въпросните джанти са алуминиеви. ;) А колкото до ръждата, то след песъкоструй ако се остави без покритие дори броени минути пак избива само от влажността на въздуха, освен ако не си в Сахара :) Затова на проекта, който подложих частично на песъкоструй, след това моментално напръскахме третираните места с цинков спрей.

fokke:


Мислих по въпроса , според мен  това ще го правя лятото при над 22 градуса,  ще се третират отделни детайли по колата а не цялата  и съм замислил след водоструя веднага да обдухам местата  с компресора за въздух и след това цинк , а сега ми хрумва че може веднага след пясъка да стои човек с пистолет за горещ въздух, повярвай  веднага съхне където мине . и след това цинка

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия