Автор Тема: Водоструйка с пясък  (Прочетена 20679 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 07, 2018, 21:32:19
Отговор #30

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8725.0.html          Това е темата на колегата.При него се е получило с пробите.Няма писано за резултати обаче по късно?С каква едрина на пясъка се постигат най-добри резултати при различни варианти на корозирал метал? Какъв е разхода на пясък  за единица площ? И още много други...........?           Поздрави и успех с борбата с корозията.

Ноември 07, 2018, 22:33:24
Отговор #31

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ми какво толкова да пиша , един чувал и мога да бластирам ръчната количка  с едрина 60 , пясъка е от Горублне ма има навсякъде . Трябва като се купува пясъка да се каже за какво е,  че са с различни форми и едрини и някои не чистят.

Това за моменталната ръжда са меко казано  щуротии , ако ви е толкова зор , веднага след пистолета с пясък  минаваш с мощен пистолет за горещ въздух и няма грам влага . Двама човека могат да го правят  едновременно , а след това си пръскаш глундовете. Аз това което  почистих от ръчната количкa без да го пипам и до момента седи така без митичните патини и ръображаеми ръжди ;)
« Последна редакция: Ноември 07, 2018, 22:49:55 от fokke »

Ноември 08, 2018, 14:14:41
Отговор #32

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Обединих темите.
Сори за новата, тази я бях забравил ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 20, 2019, 13:01:53
Отговор #33

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
Здравейте,
По темата « безпрахово бластене » т.е. водоструй с абразив, това което препоръчват хамериканците за предотвратяване на “флаш ръст” е продукта HoldTight102, действа като инхибитор (не преобразувател), употребата му:
- или – добавяне във водата с която ще се бластира
- или – след бластирането следва изплакване с вода в която има добавка от инхибитора (пак с налягане)
И в двата случая се добавя във водата в пропорция 1/50-250 (холдтигхт-вода) в зависимост от състоянието на повърхността, влажността околна среда. Удължава живота на чистия метал до 48 часа (72 при по ниска влажност на околната среда), удължавайки времевия прозорец за праймер.
PDS и MSDS ще се опитам да прикача,
Препъни камъчето към момента: не го намирам из Европата, цената му.
поздрави

Юли 16, 2019, 22:01:12
Отговор #34

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Интересно изглежда, но си мисля , че веднага след прикл'чване на песакуструенето на детайла то той веднага да се обдуха с мощен пистолет за горещ въздух  като се изсуши  всичко моментално

Август 09, 2019, 17:55:48
Отговор #35

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
Здравейте, коментарът ми по-горе е повече за едро/едро габаритни части, цял автомобил, там където обдухването "не минава".
Между другото, аз пробвах машината си, дребните неща "фъркат"  ;D, налягане 150/200-350 бара все пак (регулируемо).
Без споменатия химикал, ръждата се "появява" след 15тина минути. Не съм се мъчил и да обдухвам.
Не съм пробвал все още с химикала - чакам си го  >:(