Общи форуми > Ретро събори и паради

Първите ретро паради, ралита и срещи - до 2005 г.

(1/16) > >>

boykoff:
   Започвам тази тема с идеята да си спомним за първите организирани паради, ралита и срещи, и участията ни в тях. Предлагам темата да бъде ограничена със събития, проведени преди 2004-2005 година, защото спомените от този период са ни вече поизбледнели. Нека с предимство бъдат аналоговите снимки, предполагам доста колеги от форума пазят албуми с фотографии от тогава, които след изминалите 15-20 години стават особено интересни. Хубаво ще бъде да коментираме колите - една част вече са изчезнали, други са запазени в добър вид и днес, трети вече се нуждаят от реставрация, четвърти са някъде из Европа... Ако има интересни случки и любопитни факти от парадите също би било добре да си припомним.

Днес рових из моя архив и реших да пусна като пилотно събитие първото ретро рали „Рилски манастир“ от лятото на 1998 година - първата събота от месец юли. Това всъщност е и първото събитие, на което присъствах, макар и случайно. Хубавото е, че винаги имах фотоапарат под ръка и запечатах всичките участници в гр. Рила:









Тази Победа (на Маринчо) беше в отлично здраве:







Мерцедес 111 220 S също в прекрасен вид:













FIAT 1800 на Иван от Надежда, Ford Taunus 12M P4 на Фори и Jaguar XJ Series 1 на Вальо Бояджиев:













Фолксваген боксер клуб също бяха част от празника:





Мацката мина случайно, но аз я снимах нарочно  :D ;)









Бай Кольо със своята Зетка беше талисман и на това събитие. Именно тогава се запознах с него:



Мечето на Маргарит, все още е в добро здраве тази кола:






boykoff:
На втората снимка се вижда и един син Вартбург 311, тогава не ми е направил впечатление и не съм го снимал, но съм любопитен някой знае ли на кой е тази кола? Нямам спомен да съм я виждал по паради след това.

krankenstein:
Аз като начало ще кача няколко снимки от първия у нас Шкода събор или по-точно поход София - Етъра, 2004 г. Въпреки, че не беше ретро мероприятие прави впечатление, че тогава преобладаваха класическите по днешните стандарти модели. С носталгия си припомням моята бяла S100, с която пътувахме преди това и на Розова долина /номерът още се вижда на вратата/, сивият Рапид 130 много години преди да стане моя собственост- колко по-млад и лачен е изглеждал тогава, като впрочем и самият аз... :shy: Други по-интересни ретро шкоди са бившата 1000МБ на бай Здравко Карчин и Октавията на Минко Минков карана от сина му... и двете бяха още на оригиналната си заводска светлосиня боя, а по-късно преминаха в благоевградската колекция на Митко Тахтаджийски.

krankenstein:
Още нещо интересно и дори уникално от същото време - първото и май единствено ретро рали Добруджа 2004. Виждат се доста интересни бургаски предвоенни коли, също така сериозно присъствие на старозагорския и пловдивския ретоклубове, както и на мотоциклетната секта :) Има дори един русенски тунингован Аллпин чиито собственик твърдеше, че притежавал и екстремно редкия Булгаралпин кабрио, произведен само в 1 или 2 бройки за Пловдивския панаир. Снимките не са правени с аналогов, а с допотопен цифров апарат без светкавица, затова доста от тях не са излезли добре... особено тези на изкуствена светлина от ретро ревюто и награждаването.

boykoff:
Митак, това не е ли мероприятие на Несебърския клуб на Стефан Хараламбов? Снимките са от Влас и Несебър. Иначе има доста интересни забравени коли. Например белият ФИАТ с рег. № Б 5145 А, през 2000г. той присъстваше на Спасовден, дори си спомням, че на микрофоните обявиха да изчакаме специалния гост от Бургас, защото колата се движеше на собствен ход и закъсня за празника.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия