Автор Тема: Първите ретро паради, ралита и срещи - до 2005 г.  (Прочетена 26713 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2017, 12:56:44
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Гледам че не е след 2005 година, така че си е точно за тук публикацията  :D .  А дали знаеш информация от годината и повода на събитието? Сингера (на първата снимка горе вдясно) е бил още жив на парада в София през 1989г.  Такъв спомен имам, ама не съм на 100%.

Сингера с БГ правеното боди до 1990 го караха по центара на Софиа летата редовно.
После ниакаде се скри.
Но освен него, толкова много други коли от сниманите по горе, или се иснесоха, или се поокепаѕиха, наистина жалко.

Февруари 19, 2017, 13:51:28
Отговор #11

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не си спомням много добре, но мисля че беше някакво комбинирано мероприятие...

Не,две резлични мероприятия бяха.На втората твоя снимка от ретро парада в Несебър,съм точно зад теб.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 19, 2017, 14:03:27
Отговор #12

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
На втората снимка се вижда и един син Вартбург 311, тогава не ми е направил впечатление и не съм го снимал, но съм любопитен някой знае ли на кой е тази кола? Нямам спомен да съм я виждал по паради след това.
И на мен ми е интересно каква е историята на този Вартбург ,аз също никога не съм го виждал. Като цяло 311-ки и сега рядко се появяват по паради и то най много по един-два.

Февруари 19, 2017, 14:40:53
Отговор #13

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Много интересни снимки какво стана с Победата на Маринчо . През 90те беше в Лозенец, в гаража до този на баща ми   и беше в топ състояние наистина.

За съжаление,съдбата и след като Маринчо я продаде, е лоша.Колата при него беше с двигател ГАЗ 21,също и по салона имаше неща от ГАЗ 21 и даже бутон за клаксона от ЗиМ,но беше добра база за възстановяване в оригинал.
Последно я видях през 2010 във Военната академия ,по време на снимките на филма "Нюрнберг".
Външно боята беше изгоряла,кита напукан,а хрома сериозно беше натиснат от ръжди.Салона се беше скапал тотално,виснали пластмаси,захабена и изпокъсана тапицерия,явно е държана вън на студ и пек.
Докараха я на репатрак,след което двама от хората на Красимир Арсов се мъчиха безуспешно един час да я запалят.Максималното което постигнаха,е работа с прекъсване 10 секунди.Когато ги попитах имат ли нужда от помощ,единия ме погледна лошо и аз с кеф направих кръгом.
Със съжаление щракнах някоя снимка на Победата,салона не го снимах защото беше плачевен.

П.П. На този филм,трябваше да се снима в движение едно Фау 170,останалите коли трябваше да сме стационарна масовка.
В последния момент на режисьора французин нещо му прищрака в главата и разпореди смяна на колите,Фауто отиде в масовката, моята Варшава на снимки.Побъркаха ме,за 5 или 10 кадъра направиха сигурно 50 дубъла,цял ден давах напред назад из Академията.







« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 16:20:40 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 19, 2017, 16:03:11
Отговор #14

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Иначе има доста интересни забравени коли. Например белият ФИАТ с рег. № Б 5145 А, през 2000г. той присъстваше на Спасовден, дори си спомням, че на микрофоните обявиха да изчакаме специалния гост от Бургас, защото колата се движеше на собствен ход и закъсня за празника.

Тогава хванах Фиата на едно кръстовище в София:



Някой има ли информация за тази кола сега?

Февруари 19, 2017, 17:26:40
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Помня, че с тази Победа някъде в края на миналия век или началото на този Маринчо и Маргарит участваха като гости на едно гръцко ретро рали... а преди да я вземе Маринчо беше на един старец, чието име май е споменавано и в този форум, но не мога да си го спомня.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 19, 2017, 17:32:04
Отговор #16

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
... а преди да я вземе Маринчо беше на един старец, чието име май е споменавано и в този форум, но не мога да си го спомня.
Ако името е Георги, то тази кола през по голямата част от живота ми е била паркирана под прозореца ми .....
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 17:41:53 от kaci »

Февруари 19, 2017, 18:46:00
Отговор #17

Неактивен buhalab olimpia

  • Публикации: 87
Ралито е София-Солун-София 1999година посветено на откриването на хотел  Hyatt.

Февруари 19, 2017, 18:58:30
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да, имаше и такова рали за което също ще стане дума, но аз имах предвид друго на гръцкия клуб ЛЕКАМ... междувременно си претараших харддисковете и изрових още снимки на коли участвали в стари ретро ралита и походи до 2003 г. - Рилски манастир, Костенец, Розова долина, София-Солун-София 1999, София-Охрид-София 2000 г. Между тях са много от вече споменатите коли, а също Импалата на Любо, БМВ на Стефан Хараламбов, Опел Олимпия и Ровър на Кирил Иванков, НСУ на Митко Тачев, Мерцедес Мече на Ангел Колчевски, Студебейкър Рокни на Дочно Дончев... За съжаление някои от собствениците вече не са между нас - чичо Кольо "Зетката", бай Лалю Дервенски с Дофин, бай Апостол Митев от Асеновград с ДС19 комби, Жоро Георгиев с червения Сааб 96... Между другото имам и брошурите с регламентите, маршрутите и стартовите списъци на някои от тези мероприятия по простата причина, че съм ги правил аз O:-) Ако са подходящи и интересни за тази тема мога да кача и тях. Имам и още доста стари снимки за сканиране, но ще трябва време...

« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 19:01:22 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 19, 2017, 19:07:11
Отговор #19

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Митко, хубави снимки. давай насам като имаш време. И аз имам снимки от София - Солун при престоя им в Благоевград, скоро ще кача и тях. Книжките с регламенти също са добри и носят много информация - има 2-3, но ако са ти под ръка, слагай и тях.
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 19:15:07 от boykoff »